Bidé (beszélgetés)
Emésztőt tilos építeni Magyarországon. Csak ellenőrzött, szivárgásmentes szennyvíztárolót, amiből a szippantósok nagy könyörgésre elviszik a terméket.
Itt Pesten úgy oldották meg akinél még nincs ott a csatorna(néhány utca), hogy a vízóra által mért fogysztási mennyiséget ingyen viszik el a szipisek.
A falvakban is tudják mi lenne a jó, csak némelyik megoldás egyszerűen kivitelezhetetlen.
a gúglin, vagy a jutubon érdemes rákeresni a japán bidéhasználatra..ők élnek vele, meg is látszik a kiforrott dizájnon, és a minőségi megoldásokon.
Dolgoztam sivatagi országokban, ahol nem volt papír, csak egy slag, amivel lehetett mosni az alsó fertájt. Persze ezekben az országokban nem volt tél... csak légy..
Én nem értem, hogy mire használták ezt a nők?
Amúgy a székletminta leadás szerintem is gusztustalan. Régen volt ez a műanyag tégely (úgy nézett ki, mint a diafilmek), azzal még könnyebb volt "dolgozni". De pár éve a kórházban adtak egy műanyagos papírba csomagolt fa lapocskát és valahogy a papírba kellett a lapocskával kenni a székletet. Azt hittem elhányom magam. Főleg, mikor otthonról kellett vinnem a mintát. Nagy élmény volt a metrón, villamoson utazni. Jól becsomagoltam, én nem éreztem a szagát, de azért alig vártam, hogy odaérjek. Az esetleges fertőzésveszélyről nem is beszélve.
A mintavételhez a sima WC sem feltétlenül alkalmas...
Egyébként a "kertibudi" meg a csatornázás hiánya nem áll egyenes összefüggésben, hiszen lehet emésztőt is csináltatni a rendes benti WC-hez is.
Én olyan bidét használtam, amire a WC-hez képest fordítva kellett ráülni, lévén a csapja is úgy volt szemben, azaz elérhető. És akkor már elölről csapat hátrafelé. Ilyet láttam lakásban is felszerelve.
(Feltéve, ha kapásból eltalálja az ember a hőfokot. Vagy azt beállítja, utána pattan fel a fajanszra.)
Ez a kórház zuhanyzójában volt, de nem tudom elképzelni, hogy télen hirtelen egy nagydolog után egy nyilvános WC-ben egy ilyen szerkezet használható legyen, mert muszáj derékon alul levetkőzni ahhoz, hogy száraz maradjon a ruhád.
Igazából otthon is időigényes ügy, a nyári egypendelyes állapotot kivéve.
A régi bidékben a vízsugár lentről spriccelt felfelé...akkor még a (férfi)tervezők úgy vélték, hogy ezt a teljesen felesleges alkalmatosságot a nők bizonyos időszakban használják, elegendő ha fölé ülnek, oszt jónapot. Mint kiderült, ez teljesen helytelen nézőpont.
Tíz évvel ezelőtt beszéltem egy (férfi)építésszel, aki nem tervezett bidét az általa megálmodott sorházakba..kérdem, hogy miért nem? olyan megvetően beszélt a bidéről, és azokról a nőkről, akik ilyen használatára vetemednek, hogy meg sem mertem említeni a mi bidénket.
(Egy vendégem borzadva nézte a bidémet, majd megemlítette, hogy abban a Békési faluban, ahol ő lakik, nincs szennyvízcsatorna, tehát mindenki a kerti budira jár. Még azt is hozzátette, ha magas a belvíz, akkor bizony a budi is kiönt.)
Ha a bidé ellenérzést vált ki, akkor kíváncsi leszek, hogy a szeptemberben induló, közel másfél millió embert érintő ingyenes vastagbél-állapot vizsgálatához szükséges székletminta-adással hányan nem fognak bíbelődni..látom, ahogy a versenyző egy kis műanyag lapkával kotorászik a minta-alapban, és teszi azt a kis fiolába, majd boldogan postáz.
Egy kicsit eltértem a tárgytól, de ez is összefügg az alvázzal.
Én a normál kórokozóktól jóval kevésbé tartok, mint pl. egy idegen országbeli meleg vizű tó parazitáitól.
Hogy a hátsóm steril vagy nem, az végül is mindegy. A régiek jóval kevésbé tisztálkodtak, mégsem a "fenékrothadás" volt a fő halálok.
Visszatérve a bidére mint fogalomra, szívesen használnám, ha valaki jobban tervezné meg, azaz a használata nem lenne a WC-használatnál bonyolultabb:
A csaptelepe lehetne akár kívül is a falon, de egy kis zuhany lehetne úgy használható, mintha az ember csak a WC-n ülne. Lehet WC-vel kombinálva, de ez esetben a WC belsejének mélyebbnek kellene lennie. Gondolom én a kis laikus fejemmel.
Most jut eszembe, mintha láttam volna olyan bidét, ahol lentről indul a vízsugár, nem elölről. No ennél is mindegy, merre ül rá az ember, persze csak ha a csap bárhogyan is elérhető.
Más terület (szó szerint), de az újabb kedvenc tévés sorozatomban kimutatták, hogy a fertőtlenítő törlővel letörölt konyhapulton néhány másodperccel később ugyanannyi a kórokozó, mint azon, amit sima vizes törlővel töröltek le.
Szerintem ezek a szuper fertőtlenítős szerek legfeljebb annyit érnek, hogy gyengítik az immunrendszert. Akár a kézen, akár az alsó félen.
Dubaiban nemigen viselnek harisnyát, nadrágot, télen esetleg mindkettőt... mármint a bugyin/alsón kívül.
Nagyobb vetkőzés nélkül a bidé használata nem oldható meg, maximum egy olyan dubai fazonú klepetussal. ☺
Én nem hinném, hogy a zuhanytól steril lenne a fenekem, de azt se hiszem, hogy sterilnek kell lennie. :D Persze törölgesse-mossa, aki úgy szereti.
A sógorom Dubaiban nyaralt, és a szállodában minden szobában volt bidé. Ott nem olyan csaptelep volt a fajanszon, mint itt, hanem egy kisfejű zuhanyrózsa, a fogantyújában a kezelőgombbal.
aztán lehetett csapatni az ánuszrózsát(is)
igen, a kádban zuhanyzás is megteszi, ez kétségtelen.
Ahol nem fér el, ott ez a megoldás.
Nekünk volt a wc-re szerelhető változata, mert külön bidé nem fért volna be a fürdőbe. Én jobban szeretem a kádban lezuhanyozni magam.
Bidére nincs igényem, de a mosakodásra igen. :-)
Látom, ez a bidé téma nagyon nem érdekel senkit. Az egyik áruházban azt mondták nincs rá igény.
Megnéztem néhány új lakást nagyondrága lakóparkban...a lakásokban nincs bidé.
Tényleg nincs rá igény.( a tervező szerint minek?)
csak úgy kiváncsiságbó végiglapoztam az áruházak, szakboltok kínálatát, melyet a postaládánkban landoló újságokban hírdetnek.
Nos egyikben sincs sem bidé-test, sem hozzá passzoló csaptelep.
Ez mindent elárul. Nincs rá igény.
Ó Monda!
Boldog Adventet, Boldog Ünnepeket!
Ölellek