Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? fórum

Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. okt. 18. 13:10
Femibion
412. Noemiadrienn (válaszként erre: 387. - Aniclip)
2021. okt. 17. 17:34
Szia, nekem annyi a tapasztalatom a Trimeszter vitaminnal kapcsolatban hogy nagyon elkezdtem pattanásosodni, nem csinálok semmit másképp mint eddig (sportolok, egészségesen eszek, figyelek a bőrömre...) soha nem volt problémám a bőrömmel és most gyulladt pattanások vannak az állkapcsomnál. Esetleg valaki más is tapasztalt ilyet?
2014. ápr. 1. 11:52
Én pedig Ferlidona-t. Nekem ez vált be. Még egy barátnőm ajánlotta akinek pedig a dokija. Van belőle laktóz- és gluténmentes verzió is, szóval azok az emberek is szedhetik, akik érzékenyek rá.
410. milka851 (válaszként erre: 409. - B.Renáta88)
2014. márc. 5. 11:40
azért kell bő folyadék mer könnyeben oldódik! és jobban eljut a babához is az anyag.
409. B.Renáta88 (válaszként erre: 407. - Coraline)
2014. jan. 21. 19:24
Szerintem mindegy mikor veszed be.A védőnőm azt mondta próbáljam meg minnél több folyadékkal,azt nem mondta,hogy miért de megfogadtam a tanácsát... :)
2014. jan. 21. 12:04
Én femibiont szedek. Meg vagyok vele elégedve. Az én vérképem is kifejezetten javult,és a babám is szépen fejlődik. :)
2014. jan. 21. 11:38
A gravidát,ugye este kell szedni?
406. B.Renáta88 (válaszként erre: 405. - Csepp2)
2014. jan. 13. 19:00
Nekem pont fordítva volt.Elevitet kezdtem el szedni,rosszul voltam minden bajom volt.Mikor kihagytam pár napot jobbam voltam.Gravidára váltottam,minden panaszom elmúlt. :) Lehet egyén függő is.
405. csepp2
2014. jan. 13. 18:11
A Gravidát nem ajánlom senkinek! Első terhességem volt, azt hittem ezzel jár. Hiszen a gyomorégés is benne lehet a pakliban. Nem szedtem pár napig, jobban lettem, újra szedtem, ismét gyomorégés. Aztán Elevitet vettem és minden rendben lett. Persze a reggeli émelygésre nem volt csodaszer :) Az ismerősöm kórházba került, annyit hányt a gravidától. A dokik sem tudták mitől. Mondtam neki, hogy hagyja abba a Gravidát. És jobban lett!
404. Ede71 (válaszként erre: 403. - Enianyu83)
2013. nov. 14. 22:39
felháborító!
2013. nov. 12. 20:47
A Gravida NEM JÓ!!! Miért is? Gyönyörűen felsorolt táblázatban összefoglalva minden tuti vitamin, erre mi az utolsó sor? E 124 azaz idegrendszeri károsodást okozó adalékanyag. Anyósom gyógyszertáros és ki is akadt, hogy külföldön már rég be van tiltva nekünk még mindig jó.... Mi most várjuk a 2. babát és Elevitet szedek, mert abban nincs semmi E. És az elsőnél is bevált nem okozott éhséget és nem is hizlalt.
402. Buboka85 (válaszként erre: 401. - Kadarka20)
2013. máj. 31. 10:12
Nekem úgy néz ki bevált a Gravida, én este lefekvés előtt veszem be 1 pohár vízzel, s előtte eszem valami apróságot, ahogy írják is a tájékoztatóba. Nem hányok tőle, s nincs más tünete sem. De a 20. héttől egyik nap a Gravidát másik nap a Hipp Natal-t szeretném szedni és inni, azt mondta avdőnőm lehet így, főleg, hogy én sok zöldséget, gyümölcsöt eszem, s eddig szerencsére tudtam kiegyensúlyozottan táplálkozni is.
2013. máj. 30. 14:26
Sziasztok! én is kb egy hónapja gravidát szedek,de gyakran hányok tőle :( szóval abba hagyom :(
2013. máj. 6. 08:34
Én is úgy gondolom, hogy nincs összefüggésben a baba súlya, mega vitamin. A vitamintól esetleg jobb étvágya lesz az embernek, s ettől szökhetnek fel + kilók. Sógornőm Elevitet szedett és 2800 g -al született unokahúgom. Az anyukám meg folsavat szedett csak annak idején és 3500 g -al születtem. Párom anyukája meg semmit, még folsavat sem és ő meg 3900 g -al született.Igyekszem többször keveset enni, sok zöldséget, gyümölcsöt. Bár nagy előnyöm, hogy az édességet nem igazán szeretem, kivéve fagyit, meg a túrórudit, de ezt is csak max. hetente 1szer.Én a Femibionról a Gravidára térek át, de először csak 30 db -at veszek, aztán meglátjuk jó lesz -e. Ezt javasolta a dokim. Babatervezés előtt és első 3 hónapban Femibion, aztán Gravida.
399. Bea0124
2013. máj. 4. 07:29

Most is volt a tv-ben doki mondta hogy nagy tévedés hogy a vitamintól lesz nagy a baba...

Fiamnál kb.4hónapig szedtem Elevitet 3030.grammal született 47cm,rel.Most kb.7hónapig szedtem hamarosan kiderül mekkora lesz a lányunk.

Alkati,genetikai kérdés az egész.

398. Ede71 (válaszként erre: 384. - HENÓ78)
2013. máj. 3. 21:33
Én mindkét terhességem alatt a 22-24. hétig mindennap elevitet szedtem, első fiam októberi, ő a 38. héten 3100 gr született, míg a második fiam most januárban a 36+4. napra született 3450 grammal egészségesen. A vitaminnak kevés köze van szerintem a gyerek súlyához, a bevitt étel mennyisége és minősége nagyon meghatározó, illetve az egyén maga. Nekem azelsőnél a 24. héten kiderült hogy terhességi cukrom van, 170 gr. diétán voltam (7 kg híztam), a másodiknál már a terhesség elejétől diétáztam (persze nem annyira szigorúan mint az elsővel)8 kg híztam.
2013. máj. 3. 18:52
femibion szerintem ő a legjob
2013. máj. 3. 11:38

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Én úgy gondoltam, hogy amíg nem lesz a kertben, piacon sok szezonális gyümi, meg zöldség, addig minden nap szedem, aztán majd csak két naponta. Sógornőm is a végén így szedte. Elég vékonyka vagyok 53 kg -ról indultam, most 57,5 voltam ruhástól, cipőstül a védőnőnél. Sokat mozgok, gyalogolok, így bízom benne, hogy normális étkezéssel kordába tudom tartani majd a súlyom.

395. Cucicsillag (válaszként erre: 388. - Buboka85)
2013. máj. 3. 11:20

A femibiontol olyan etvagyam volt,mint egy farkasnak. Gravidat szedtem es szedem meg most is (szopi idoszakban) nekem a dokibacsim a folsavat mta,hgy nemcsak terhesseg alatt,hanem szoptatasi idoszakban IS ajanlja:)

Boldog babavarast az osszes kismaminak!

394. d1d669ec9a (válaszként erre: 393. - VZsófi)
2013. máj. 3. 10:04
Az igen.Én csak az első háromban mertem,mert azt mondta a doki akkor a leglényegesebb.
393. VZsófi (válaszként erre: 392. - D1d669ec9a)
2013. máj. 3. 08:08
Én a terhesség alatt végig szedtemaz Elevitet és a szoptatás alatt, míg el nem fogyott. Mindössze 12 kg-t híztam. És ikrek voltak a pocakban!
2013. máj. 3. 07:06
Az első 3 hónapban kell csak szedni,különben olyan leszel,mint egy bálna.
391. Bea0124
2013. máj. 3. 06:42
Nyugodtan szedd míg el nem fogy és utána válts.
2013. ápr. 30. 07:47
Köszönöm, ha valaki tud segíteni, vagy ő is ezt szedte és van tapasztalata.
2013. ápr. 30. 07:47

Tudna nekem valaki segíteni?

Holnap leszek 12. hetes pontosan, eddig ugye a Femibiont szedtem vagyis uyge még szedem. Amire az van ráírva, hogy a 12. hét végéig. S most nem igazán tudom, hogy akkor csütörtöktől (amikor 12. hét 1 napos leszek) már a Gravidát szedjem (erre fogok áttérni) vagy majd csak amikor a 13. hétbe lépek, akkor kell azt elkezdenem.

2013. ápr. 26. 07:37

Szia Aniclip!

Én most töltöm nemsokára a 12. hetet. Eddig femibiont szedtem, mert hogy azt mondják a folsav ebből szívódik fel legjobban, de ezt csak a 12. hét végéig kell szedni. Így most váltanom kell. A védőnő azt mondta teljesen mindegy melyiket szedem, mert tulajdonképpen egyforma. Az orvosom a Gravidát ajánlja, mert hogy az ár-érték arányba alegjobb. S ő is azt mondta, hogy egyébként a 12. hét után egyformán jó mindegyik. Ez a Trimeszter is benne volt a felsorolásba, amiket a védőnő monodtt, annyit tet hozzá, hoyg ez egy új vitamin, lehet ezt is szedni. Én valószínűleg a Gravidát fogom szedni, mert abban minden van, így pl. vast sem kell külön szednem. S ezt a magyar nőket nézve alakították ki. A sógornőmnek pl. a nyári időszakba azt mondta a doki, hogy elég ha csak 2 naponta szedi, ha sok gyümit és zöldséget eszik.

387. Aniclip
2013. ápr. 25. 17:51

Sziasztok!


Ezzel az új Trimeszter ( [link] ) nevű vitaminnal kapcsolatban van már valakinek tapasztalata? Állítólag jobban felszívódnak belőle az ásványi anyagok, mert szerves formában vannak benne

2013. márc. 28. 14:06

Sziasztok!


Én még a babatervezés előtt elmentem a nőgyógyászomhoz és ő azt tanácsolta, hogy a FEMIBION 800 FOLSAV + METAFOLIN kezdjem el szedni, már most a tervezési szakaszba és a 12. hét betöltéséig, ezt szedjem, s aztán ugyanolyan jó az Elevit és a Gravida is, de akár a Femibion 13. héttől ajánlott vitaminja is (csak ez drágább, s ezért mondta, hogy csak úgy megsúgja, hogy ugyan oylan jó, már később az Elevit és a Gravida is). A Femibiont azért ajánlotta, az elejére, mert a nők nagy százaléka a sima folsavat nem tudja 100 % -osan felhasználni valami hiány miatt, amire már nem emlékszem, s a Femibionba találhatót elvileg minden nő szervezet hasznosítani tudja. S a folsav mellett van benne más az első 3 hónapba nagyon fontos vitamin is pl. C-vitamin.

2013. márc. 28. 13:33
én gravidát szedtem.
384. HENÓ78
2013. márc. 28. 13:32
Gravida vagy Elevit? Jó kérdés !Szerintem változó mindegyikről a vélemény régen sem szedtek ilyen vitaminokat,én nem szedtem eddig semmilyen vitamint de néha be veszem gravidát,semmi bajom tőle! Bár azért nem jó sokáig szedni egyiket sem mert nagy baba születik és a kis mama is sokat hízhat tőle! Ebből is csak forgalmazok járnak igazán jól mert megszedik magukat vajuk be egyik sem olcsó vitamin!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook