Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog!

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13999. Rozbeta2018-02-21 18:55
Lányok, van aki kapott már NK-dolog miatt infúziót (lipidet+szteroidot)? Mennyi időbe telik egy-egy szeánsz, és lehet utána dolgozni?

13998. bellabi2018-02-21 13:57
Igen, nagyon elkeseredett...

Amúgy én is mindig lehetőségként tekintettem a lombikra, hogy jaj de jó, hogy nekünk ez is van, 50 éve még megoldási lehetőség sem volt.

Amúgy nekem sem a szurik fájnak így a sok sikertelen kísérlet után, nem a mellékhatásoktól félek, nem a vizsgálatok kellemetlenségétől (bár a lapartól azért félek, ugye eddig mindenki felébredt?), hanem a feleslegesen elköltött és máshonnan hiányzó pénz fáj, a lombikok miatt elszalasztott lehetőségek (álmaim állásajánlatát az első lombik első szurija után kaptam meg, voltam olyan korrekt, hogy elutasítsam), leendő terhesség miatt bevállalt kompromisszumok...

Ami viszont igaz a cikkből, és nagyon felháborít, az az egészségügyi "biznisz". És ez nem csak meddőségre igaz, minden betegségre, legalábbis Magyarországon... Anyukám ismerőse nemrég került kórházba, és felháborodva mesélte, hogy milyen az ismerős családja, nem ad pénzt az orvosoknak, és így nyilván nem fognak vele rendesen foglalkozni, mi lesz vele... Mi az, hogy nem fognak vele rendesen foglalkozni? Mi az, hogy nyilván??? Igen, én értem, hogy az orvosok pofátlanul alulfizetettek (most nem a magánorvosokról beszélek), és hogy hatalmas a tudásuk és valószínűleg a világ legtöbb felelősséggel járó munkáját végzik, de akkor sem érzem normálisnak, hogy állami kórházban műtve, fapofával közli, hogy neki 50-100 ezer a tarifája, és ezt elvárja / elvárná zsebbe, mondjuk a rászoruló kisnyugdíjastól, vagy az óvónőtől, aki 1 hét alatt nem keres ennyit, mint a doki pár óra alatt...

Visszatérve a cikkre, amit az örökbefogadásról ír, az viszont fura. Aki kicsit is kacsingatott már ebbe az irányba, és olvasta mondjuk az orokbe.hu-t, az tudja, hogy nincs olyan, hogy minden kikötés nélkül vár gyerekre. Ez ugyanis azt jelentené, hogy simán elfogad, mondjuk 10 éves, roma, Down-szindrómás fiút... Az, hogy ő szeretne 3 év alatti, egészséges, vagy csak korrigálható fogyatékossággal rendelkező fehér bőrű gyereket örökbe fogadni, az bizony nagyon is elvárás és kikötés... Az, meg, hogy ennyi ideje várnak házaspárként, nagyon fura, elképzelhető, hogy van valami rossz pontjuk a TGYESZ-nél, valamit nem úgy képzelnek el, ahogy a TGYESZ jónak látja... Olyasmi is lehet, ami miatt nem lesznek rossz szülők, de van az örökbeadási hazai rendszerben némi merevség, akár teljesen ártalmatlan dolog miatt is rossz pontot szerezhettek, anélkül, hogy tudnának róla...
(válasz Ursula33 13978. hozzászólására)

13997. Siker20172018-02-21 12:47
Szerintem ilyesmit is kell olvasni mert a hosszú utazas során amig elérjük a célt egyszer fent, egyszer lent...
ez egy érzelmi hullámvasút es bár nagyreszt lelkesen megyunk elore a cél felé, néha bizony van hogy nem látjuk a kiutat.
Ezt pedig a sokadik sikerteken lombik, (akar sokadik veteles), sokadik intézet, sokadik doki utan sajnos sokkal nehezebb latni mint az elsőnél...
Tudom, az elso sem konnyű (!) es nem azt a befektetett energiát es akaratot akarom ezzel "leértékelni", de a sokadik sajnos sokkal nehezebb, nehezebb ujra felallni es ujra latni a kiutat...

En nem a szurasok nehezseget lattam benne, ez csak egy adalek (pl nekem is tû fobiam volt, megis alig varom az 5. lombikot ahol ismet johetnek a szurik es nem azert mert fuggo lettem persze :) hanem mert ebben van a lehetoseg es mert végre tortenik valami es egy lepessel talan kozelebb leszunk...hiszem ezt...).
A mellekhatasoktol valo felelem pedig erosodik sajnos a sokadik lombikra keszulve es itt nem a fejfajasra gondolok, hanem az esetleges hosszu tavu mellekhatasokra... :(

A sokadik intezet, doki es ev után hajlamosabb az ember a rendszer rossz oldalat latni...
Es attol tartani is, hogy talan soha nem sikerul...
Annak ellenere hogy tudja, mindent megtett es minden penzt beleölt (ami persze ha sikerul, megint mas mint ha esetleg sosem.)

Szerintem megindito nagyon ez az iras es ha altalanosito is nehol, szamomra ertheto 17 ev sikertelen kuzdelem után...

A blogban leirt erzes az, amikor a sors feltorli az emberrel a padlot - érzete szerint - ezt en is ereztem már igy, sajnos nem egyszer... ugyhogy engem megérintett ez a bejegyzes...

...de ujra jön a következô lehetoseg es ujra osszeszedjuk magunkat, Csajok!!!! :)

Jön a következô lombik, akarhanyadik saját petesejtes vagy donoros és jön a tavasz és valamikor sikerülni fog mindannyiunknak!!!! :)
(válasz jszvi04 13985. hozzászólására)

13996. Ági'742018-02-21 12:23
Ez a pasi csak rettenetesen dühös és tehetetlen, ezért ír ennyire negatívan. Teljesen megértem egyébként. Könnyen lehet, hogy tényleg kreténeket fogtak ki. Ő így élte meg, más meg máshogyan. Ez csak egy szubjektív vélemény, nem több, így kellene olvasni. Ahogy rengeteg boldog, elégedett történet is van. Ilyen lesz a tiétek is!😊❤

13995. jszvi042018-02-21 11:42
Igazad van, de ebben az írásban csak általánosítás van, 17 év kudarc, keserűség, sikertelenség, és hogy idézzek a szerző másik írásából : “az egész rendszer ingyenélő szarháziakból áll, akik egy iparágat építettek fel arra, hogy a hozzánk hasonló szerencsétleneket megkopasszák.” Én csak erre írtam, hogy az ilyen általánosítóan negatív, “szar az egész rendszer” típusú írásoknak sok értelme nincs..
(válasz Heida 13994. hozzászólására)

13994. Heida2018-02-21 11:19
Szerintem akinek az első lombik nem sikerül, muszáj olvasnia, bármit, ha jó, ha rossz. Sosem tudni, hogy hol van az az infó, ami neki segít. Mert orvostól megtudni nem lehet. Ez van és ez nem fog mostanában változni. Meg a hálapénz... Igen, bizonyos lombikos klinikákon van és szemrebbenés nélkül elteszik, sikertől függetlenül, de több segítségre számítani nem lehet, sőt!!!!!!
Ha fórumok meg lombikos barátnőm nem segít, nem súg, akkor most valószínűleg nincs a lassan 6 hetes kisfiam, mert nem klinikán tudtam meg, hogy hova forduljak, 7 év után 7. lombikkal.
Sőt, terhesen az első intézményben meglátogattam a dolgozókat (nem az orvost...) és még ők érdeklődtek, hogy sikerült megoldást találnom.
(válasz jszvi04 13992. hozzászólására)

13993. Dulche2018-02-21 11:04
Értem,amit akarsz írni...de azért az mindig jó (én is sokat olvastam)ha van mit olvasni...valaki leírja a tapasztalatokat(én is),hogy segítsünk másoknak,azért van a fórum is,tájékozódjunk,és ne nagy elvárásokkal menjünk(mint ahogyan én is) egy meddőségi intézménybe -legyen az állami vs.magán-maradjunk reálisak.
Viszont az is igaz,hogy marha nagy biznisz a "meddőség"...nagyon kevés az a doki,aki egyáltalán embernek néz...pedig azok vagyunk...nem is akármilyenek!!!!!!
Aki ezt csak 1x is végig csinálja...az nem is akármilyen...:)
Azt gondolom,hogy van pozitív és negatív olvasnivaló is és kell is!
(válasz jszvi04 13992. hozzászólására)

13992. jszvi042018-02-21 10:55
Igen, ezt nem is vitatom. Csak azert írtam, mert sztem egyszerűen pszichésen nem tesz jót ezt a sok negatívumot olvasni. Én nagyon bánom, hogy anno annyi mindent olvastam, mert az lett az eredménye, hogy rettegtem az átjárhatóságitól, miközben egyaltalan nem fajt, rettegtem a szuriktol, a mellékhatasoktol, mikozben semmilyen formaban nem befolyasolta a mindennapjaimat, lélekben már felkészültem 5 lombikra, utananeztem a donoros eljarasnak, sőt, már kontaktot kerestem egy esetleges örokbefogadashoz is, mert mindenhol a hasonlo írasokat olvastam, és csak feleslegesen stresszeltem magamat.
(válasz Dulche 13986. hozzászólására)

13991. Excaliburné2018-02-21 10:49
Értem már😊
Elnézést.
Remélem kapsz választ rá😊
(válasz cica45 13990. hozzászólására)

13990. cica452018-02-21 10:47
Ezt én is tudtam. A fiatalabb nőknél alkalmazzák azt írják a Reprofit oldalán. Állítólag több tüsző várható de megterhelőbb-ez a napok számából egyértelmű.
Mivel nekem a rövid Menopuros nem volt eredményes most ezt ajánlotta. Protokollt még nem kaptam meg azért tettem fel a kérdést, hogy ez is a szokásos Menopur, vagy dolgoznak más készítménnyel is.
Hátha valaki még olvasgat aki próbálta ezt is.
(válasz Excaliburné 13983. hozzászólására)

13989. Dulche2018-02-21 10:46
A realitás talaján mozgok én is,nem várok semmi extrát a dokiktól...ha még is kapok(kaptam),akkor meglepődök és ....:)....
(válasz Excaliburné 13988. hozzászólására)

13988. Excaliburné2018-02-21 10:44
Jav.pesszimizmusnak

13987. Excaliburné2018-02-21 10:43
Én már nem ülök a rózsaszín felhőn így 6 év után.
Nem tudok és nem akarok.
Ezt nem tekintem pesszimiumusnak,hanem realitásnak.
(válasz Dulche 13986. hozzászólására)

13986. Dulche2018-02-21 10:36
Viszont nagyon sok igazság van benne...
(válasz jszvi04 13985. hozzászólására)

13985. jszvi042018-02-21 10:03
Szerintem lányok ilyesmiket ne olvassatok, ez lehúzó, elkeserítő, és borzasztóan negatív. Van benne sok igazság, de sok a csúsztatás és a vetítés is. Az pl, hogy a lombik alatt az injekciók mennyire borzalmasak, meg a mellékhatások....ugyanmár, én végig magamat szúrtam, hol a melóhelyen, hol kocsiban...és igen, némelyik picit csíp, viszket, van néha hányinger, fejfájás, feszültség, de azért ez messze nem olyan borzasztó, ahogy a blogban írják. És van ismerősöm, akinek vegul a donor sikerult, es tobben orokbe fogadtak...tény, hogy ez az egész procedúra kemény menet, ahol a pénz az úr, és az orvosok sem makulátlanok, és nem törölgetik a szánkat. De ez az írás nagyon negatív, és sztem ti lányok, akik még küzdötök, ne a nehézségekre koncentráljatok, hanem , ahogy a fórum címében is benne van : “nekünk is sikerülni fog!”

13984. Excaliburné2018-02-21 09:59
[link]
(válasz Ursula33 13982. hozzászólására)

13983. Excaliburné2018-02-21 09:57
Hosszú protokoll a menstruáció 21.napján kezdődik,tehát kb. 3-3,5 hét a stimuláció.

A rövid vagy antagonista a ciklus 2-3.napján kezdődik és kb.10-14 nap a stimuláció.
(válasz Ursula33 13982. hozzászólására)

13982. Ursula332018-02-21 09:48
Ez engem is érdekelne...
(válasz sarast 13980. hozzászólására)

13981. Ursula332018-02-21 09:48
Franciaországban is így van, sőt, Amerikában is... A csehekről meg a spanyolokról ne is beszéljünk....
(válasz Excaliburné 13979. hozzászólására)

13980. sarast2018-02-21 09:39
Mi az eltérés a hosszú és a rövid protokoll között?
(válasz cica45 13976. hozzászólására)

13979. Excaliburné2018-02-21 09:35
Ez most engem mélyen megérintett.
Mennyire igaz!!!
Mindjárt bőgök...

13978. Ursula332018-02-21 09:29
Hoztam egy kis olvasni valót.
Hozzátenném, nem csak Magyarországon van így, a világon mindenütt így van.
[link]

13977. Excaliburné2018-02-21 09:03
Szia,

Szerintem a donoros fórumban kérdezd meg ezt inkább.😉

Linda
(válasz cica45 13976. hozzászólására)

13976. cica452018-02-21 08:00
Sziasztok!
A Reprofitnál volt valakinek hosszú protokollja?
Eredmény? Szurik? Menopur az is, csak több ideig kell szúrni?

13975. bellabi2018-02-21 00:23
Köszi szépen Neked is! :)
(válasz Rozi987 13961. hozzászólására)

13974. bellabi2018-02-21 00:21
Gratulálok! Tényleg gyönyörű a kislányod, a kisfiad meg nagyon cuki!!! Értük tényleg megérte! :)

És annyira gyönyörű, ahogy nézi a lányod a fiad! Szerintem imádni fogják egymást! (a cicaharcok mellett és ellenére is).
<3
(válasz Ági'74 13956. hozzászólására)

13973. bellabi2018-02-21 00:20
Köszi szépen! :)

Amúgy nem, a legrosszabb az, hogy bántom, aiket szeretek...

Na mindegy, össze kell kapnom magam, csak egy életem van, nem akarom végigszomorkodni...
(válasz Ági'74 13954. hozzászólására)

13972. Ági'742018-02-20 18:24
Nektek is köszönöm szépen, Liza, Bobo,Szonáta, Harba, Cica!😘

13971. cica452018-02-20 15:27
Valóban nagyon gyönyörű kislányotok van, ahogyan mások is írták. A legényke szintén csodálatos!
Jó egészséget, sok boldogságot kívánok az egész családnak.
(válasz Ági'74 13956. hozzászólására)

13970. Harba2018-02-20 14:33
Gyönyörű gyerekek 😊 Nagyon szépséges a kislányod 😄
(válasz Ági'74 13966. hozzászólására)