Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Striák ellen mit lehet tenni?Házi praktikák? fórum

Striák ellen mit lehet tenni?Házi praktikák? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
77. sylPet
2020. jún. 17. 01:07

Szia!


Én egy egészen más megoldással próbálkoztam. A Fumara Pezsgőkristályok eredetileg lábfürdő és a lábon lévő visszerekre való, meg keringésjavító, de írták, hogy ha a vizével beáztatunk egy törölközőt és feltekerjük a narancsbőrös bőrfelületre, akkor lehet vele halványítani a problémán. Nekem nem hogy halványított, hanem teljesen el is tűntette

76. Vessla
2016. nov. 16. 13:51

A korrekt válasz: semmit.


Minden más inkorrekt.

75. Amarcs
2016. nov. 15. 15:36

A bőröm nem annyira tolerálja a bőrápoló krémeket, emiatt próbáltam ki ezt az olaj alapú terméket.

Kellemes az illata, jól hidratál, jól felszívódik, bár picit el kell masszírozni a bőrön. Kevés is elég belőle egyszerre, így sokáig ki fog tartani a kis tubus, úgy látom.

2016. nov. 10. 20:20
Nekem volt egy kis súlyingadozásom szülésnél 54 előtte 94 terhesség végén 54 utána pár hónappal, nagyon sok csíkom lett, de 1-2 év alatt elhalványult, szinte nem látszik. azt tudom, hogy narancsbőrre jó a koffeines zsírbontó krém de be kell tekerni fóliával és így cca 30-60 perc torna, utána tusolás és valami golyós masszírozó vagy roller
2016. júl. 14. 13:41

Használtam bio oilt olyan 14 évvel ezelőtt, megelőzésre jó, mandulaolajjal keverve. Szerintem a mandulaolaj vagy azzal higított sheavaj is meg tudja előzni a striák kialakulását, a bio oil nem áll ezek felett, inkább csak kiegészítő jellege van. Illetve akkoriban még ajánlották terhesség alatt a gátat is masszírozni vele, szintén megelőző jelleggel, pl gyorsabban regenerálódik, ha ezzel már hónapokkal szülés előtt is kezelve van a terület.


Szerintem a striák megelőzéséhez 3 dolog kell:

-nem szabad sokat hízni

-kenni mandulaolajjal (ehhez azt keversz, amit akarsz, de ez benne legyen), a szintetikus babaolaj kizárva

-hordani haskötőt vagy szorosabb bodyt mindig a terhesség alatt, sportoláshoz is, de alváshoz is


Utólag még fontos a terhesség utáni hasszorító is.


A már meglévő striákat pedig hámlasztással lehet javítani, ez vagy glikolsavas, vagy lézeres hámlasztás legyen. Végső esetben hasplasztika.


És sokkal jobb megelőzni mert a stria az egy törés a bőrben, nincsenek csodaszerek, amik visszaragasztják az elszakadt kollagénrostokat.


Kreol és fekete bőrön sokkal evidensebb a stria mint a fehér bőrön, ezért a fehér bőrűek ebben egy kicsit szerencsésebbek.

72. globus (válaszként erre: 69. - F3000dc5ef)
2016. júl. 1. 09:13
Így van. Halványul, esetleg gyöngyházas fényű lesz, hiszen elvileg ott bőrszakadás történt, hegesedéssel. Meg lehet barátkozni a gondolattal, hogy sajnos maradandó elváltozás.
71. grizus
2015. jan. 11. 15:53
Állítólag a dermaroller jó rá. Amúgy pedig az a legjobb rá, ha rájössz, hogy vannak ennél súlyosabb problémáid is és tudomásul veszed őket. Ennél jobbakat nem tudok.
2015. jan. 11. 04:01
Tapasztalat: el kell fogadni a létezésüket.
2015. jan. 10. 22:04
Szerény véleményem szerint minden kence nélkül is elhalványulnak. Minden más urban legend. Ez van.
2015. jan. 10. 21:59

Sziasztok!

Az elmúlt pár évben nekem is voltak súlyingadozásaim és én azt vettem észre, hogy a mozgás, a szauna, a flabélos gép, és esetleg a bármilyen hidratáló krémmel történő körkörös masszírozás egyaránt jótékony hatással lehet rá. Nekem már szinte nem is látszanak, de mivel mindegyiket egyszerre használtam, így nem tudom, hogy melyik a hatékonyabb, lehet, hogy akár így együtt volt sikeres. :)

2012. szept. 26. 22:54
14 éves vagyok. A fenekem a pubertás kor miatt hirtelen megnövekedett, és egy kb 0,5 cm széles, 2cm hosszú csíkocskák jelentek meg rajta. Nagyon kétségbe estem. Mit tegyek? Igaz az, hogy együtt kell vele élni, vagy van valami praktika, ami beválhat, és enyhíthet rajta? Orvostól tudom hogy teljesen eltünteni nem lehet, de ameddig lilás, pirosas színű, enyhíteni lehet. Van valami módszer ami nálatok bevált?:S
2011. jún. 8. 02:12
Nekem is nagy lilás-vöröses striáim voltak, de időben elkezdtem kenegetni minden nap és nagyon szépen begyógyította a krém. Avon Solutions Body Stretch. Kitartóan kenegettem hetekig hónapokig, a színe folyamatosan halványodott, aztán fehéres lett, mostmár alig látszanak.
2011. ápr. 20. 00:16
most hétvégén foglalkoztak pont ezzel a témával a Trendmániában. Ha tudjátok, nézzétek vissza az RTL MOst-on a vasárnapi adást.
2011. ápr. 20. 00:13
A hámlasztást próbálta már valaki?
2011. ápr. 4. 07:31
nekem, durva lilák, van ami kifehéredett... csak újra újra jön elő lila...
62. 9bbc382386 (válaszként erre: 61. - Ambroise)
2011. ápr. 3. 22:27
Azok nem voltak szakadva akkor.
2011. ápr. 3. 21:03

Sziasztok,


Nekem a szoptatás első pár hete alatt a mellemen alakultak ki nem túl durva, de azért jól látható striák. Aztán ahogy csökkent a cicim feszülése, a striák pár hónap alatt NYOM NÉLKÜL elmúltak, 1 év múlva már semmi sem látszódott belőlük.

Csak biztatásként mondom, hogy azért ilyen is van.

2011. ápr. 3. 20:40
A combomon, és a popsimon rengeteg stria jelent meg, kinek mi a tapasztalata, milyen termék vált be? Ami halványította?
2011. márc. 12. 10:44
Nekem az a bajon, hogy a striáim a terhesség alatt keletkeztek, és fehérek már, nem vastagok, csak egy gond van, hogy a mellemen van, körben, sugár alakban.Még ez sem zavarna, csak ezáltal mivel a striák pár mili vastagok, de sok van körben ezáltal a mellem bőre nagyobb lett, tehát némi lógást ad a cicimnek, amit útálok.Mit lehet tenni?Szabassam kisebbre a mellem?
2010. dec. 3. 08:39

Torna sokat javíthat a striákon, és a rendszeres krémezés, de teljesen nem tűnnek el. Csak halványodnak.

Nők vagyunk, szinte mindannyiunknak van striája(csak vkinek több, valakinek kevesebb), el kell fogadnunk így magunkat.

2010. dec. 2. 19:40
Együtt kell vele élni! :))
2010. nov. 12. 22:17
vichy krém.Nem olcsó,de jó.
2010. nov. 8. 19:02
Híztam, igaz csak pár kilót, de a combomon és popsimon vörös striák keletkeztek... :S Kinek melyik krém halványította? Én most Helan krémet használtam rá.
2010. ápr. 27. 18:53
Majd a nevét megadod?
2010. ápr. 27. 18:53
Ami halvány,azt nem lehet kivilágosítani.Barátnőmnek a hasán másfél cm széles és 7-8 cm hosszú csíkok vannak,na azt soha nem tüntetik el,hacsak nem plasztikáztatja.
52. bbibe
2010. ápr. 27. 18:43

ami már ki van fehéredve azt is!

Csak nemtom mi a neve! Azért kell elmennem a bőrgyógyászhoz!

51. Re87 (válaszként erre: 50. - Bbibe)
2010. ápr. 27. 18:38
De az csak a lilákat halványítja?Vagy ami már ki van fehéredve?
50. bbibe
2010. ápr. 27. 18:35

Van egy injekciós kura is! Na az 80-90%ig eltünteti! De az drága!

A bőrgyógyász tényleg ad rá jó krémet!

Nekem régen nagyon jól elhalványította!

Lehet visszamegyek és kérek egy újjat!

49. Re87
2010. ápr. 27. 18:32
És azzal mit lehet csinálni,ami már ki van fehéredve,de azért még mindég ott van és nagyon-nagyon zavar?????????
2010. ápr. 27. 18:31

Nekem sem vált be eddig semmi..:( Sajna

Nagyon csúnya a hasamon pedig már 13 évesek az ikreim és kövér sem vagyok és idővel sem lett semmivel szebb. Így kell elfogadni vagy plasztika.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook