Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
65358. Szilo68 (válaszként erre: 65356. - Napsugár8)
márc. 19. 18:06

Igen megnyilt, köszönöm.

Az elolvasása lesz az esti program, annyira jó lenne ha én is olyan ügyes lennék mint te.

65357. Napsugár8
márc. 19. 16:50

Működik!

Egyébként pont az a lényege a fokozatosság módszerének, hogy amikor már nem tudod magad visszafogni, amikor már muszáj rágyújtani, akkor megteszed. És éppen ezért tart hónapokig, mire teljesen leszoksz róla, és nem egyik percről a másikra.

Ahogy írtam is: ezzel a módszerrel nekem 4 hónap alatt sikerült teljesen leszoknom, de bűntudat nélkül, minimális megvonási tünetekkel, mert ha már nem tudtam tovább ellenállni, csak rágyújtottam.

Mert minden "kihagyott" rágyújtást győzelemként éltem meg, és úgy éreztem, egy-egy lépéssel közelebb vagyok a célhoz.


Aki egyik percről a másikra akarja letenni, és ez nem sikerül neki, mert csak rágyújt, minden további cigi a kudarc érzését táplálja belé.


Az általam leírt fokozatosság szerinti leszokásnál: minden egyes el nem szívott cigi az önmagam feletti győzelem érzését táplálta belém!

És a kettő között óriási különbség van.

Az egyiknél a kudarc érzése, mely lefelé húz.

A másiknál a siker, a győzelem felé való haladás ösztönző érzése, mely tovább hajt előre, és minden apró kis győzelem újabb erőt ad.

65356. Napsugár8 (válaszként erre: 65354. - Szilo68)
márc. 19. 16:39

Az adatlapom hátoldalán van összesen 19 cikk. Most amit keresel, annak a linkjét ide teszem. Remélem, megnyílik:


[link]

65355. Szilo68 (válaszként erre: 65354. - Szilo68)
márc. 19. 16:32

A megvonási tünet nagyon rossz, de még rosszabb a kudarc élmény és a büntudat.

1-2 napig hiába bírom, ha utána rágyujtok mert “kell”.

Mindig mindenki leirja, hogy mig fejben nincs eldöntve addig ugysem sikerül.

Nem sikerül, mert annyira az életem része. Ezt minden dohányos érzi, mégis nagyon sokan letudják tenni.

Én meg csak próbálom, próbálom és hiába tudom hogy csunya betegségeket tud okozni, mégsem tudok szabadulni tőle.

65354. Szilo68 (válaszként erre: 65353. - Napsugár8)
márc. 19. 16:00

Igen, emlékszek még a beírásaidra.

Irtad régen, hogy valahol meglehet nézni a te módszered, részletesen levan írva.

Szivesen elolvasnám

65353. Napsugár8 (válaszként erre: 65352. - Szilo68)
márc. 19. 10:16

No azért az én módszeremmel hónapok alatt lehet megszüntetni a nikotin éhséget, nekem kb. 4 hónapba telt. Egyik nap többet szívtam, másikon kevesebbet, de nem volt megvonási tünetem, és nem volt kudarc-élményem, és bűntudatom!!

Valamikor karácsony előtt kezdtem el "gyakorolni", és április közepén, húsvét másnap d.e. 10 óra körül jutott eszembe, hogy "elfelejtettem" a reggeli kávé után rágyújtani. :))

65352. Szilo68 (válaszként erre: 65351. - Napsugár8)
márc. 19. 09:47

Szia Napsugar8!

Sokat olvastam visszafelé, a te módszered is próbáltam.

A csökkentés pár napig sikerült, aztán mindig vissza csusztam a megszokott mennyiségre.

Ez még tavaly októberben volt.

3 éve meghallgattam Allen Caar 5 órás hangoskönyvét, akkor egyik napról a másikra letetettem a cigit, fél évre.


Visszaszoktam sajnos, és azóta hiába hallgatom, nem segít.


Annyira tudom mit akarok fejben,de hiába.


A testem, lelkem mintha külön életet élne, nem akar hallgatni a fejemben lévő cigiellenességre.


Borzasztó, annyi energiát elvesz az életemből, minden téren.


Ma hátha tuljutok az esti holtponton.

65351. Napsugár8 (válaszként erre: 65344. - Szilo68)
márc. 19. 08:47

" A dohányzásról pofonegyszerű leszokni. Én magam is százszor megtettem. (Mark Twain idézet)"

:))


Véletlenül erre jártam.

2010-11-ben szoktam le. Azóta egy szálat sem. De őszintén mondom, eszembe sem jut, hogy rá kellene gyújtani.

Azzal, hogy fokozatosan vontam meg magamtól a nikotint, és nem egyik napról a másikra, a szervezet nem reagált elvonási tüneteket, és azóta sem követelőzik. Mondhatni: önsanyargatás nélkül egyszerűen eltűnt a cigi utáni sóvárgásom.


Az a bizonyos varázsmondat, amivel kezdtem: "Még 5 percet bírjál ki!" És amikor a szervezet már automatikusan 5 perccel később követeli a cigit, akkor is ugyanezt a mondatot kapja.... és egyéb általam elkövetett praktikákról írtam a cikkemben.

Ez a mondat nagyon hatásos, próbáld ki! Annyit te is kibírsz! És a további 5 percet is...

65350. Szilo68
márc. 19. 08:30

Irtad, a volt férjed 3* szokott le.

Sikeres volt neki a 3.-dik?

65349. Szilo68
márc. 19. 08:28

Napi 1 dobzról.

Csak túl régóta, 37 éve szívom.

Sokszor nem is kívánom, csak mint egy robot, járok ki a garázsba rágyujtani.

Sokszor jólesik, szeretek is cigizni, de most már inkább szabadulnék tőle, de nagyon

65348. Lady Lavender (válaszként erre: 65346. - Szilo68)
márc. 19. 07:40

En januar ota ketszer vettem bagot. Mar a wape-et is alig hasznalom.


A volt ferjem 3-szor szokott le. Neki a tapasz hasznalt, es jojozot, amig masok cigiztek.


En csak hatra dolgok, es beszelnek, de en soha nem bagoztam annyira, mint o.


Mennyirol jossz le?

65347. Szilo68
márc. 19. 07:35

Ja igen, itthon is kapható tapasz.

Sokaknak beválik, nekem csak rosszullétet csinált.

65346. Szilo68
márc. 19. 07:29

Köszönöm hogy irt, én is próbáltam a tapaszt de nem birtam olyan erős szívdobogást csinált.

Ma reggel 5 óra óta még nem gyujtotttam rá, persze nincs is itthon cigi.

Nagyon sok napot kezdtem már így el, de max estig birtam.

Sajnos

65345. lolita2112
márc. 19. 00:56
ferjem bortapasszal szokott le a dohanyzarol,gondolom ez kaphato otthon is!
65344. Szilo68
márc. 18. 20:58

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, él

még ez a fórum?

Utolsó hozzászólást csak január 13.-án látok.

Úgy szeretném ha írna valaki…

Hónapok óta szinte minden nap ez az esti programom, hogy olvaslak titeket, a legelejétől.

Még csak most járok a 2009-es évek nyarán.

De a végéből is visszaolvastam kb 600 hozzászólást, mikor még Guruljka élt, Napsugar8 a fokozatos leszokással buzdított.

Leszokás előtt állok, már megsem tudom számolni hanyadjára.


Szóval, ha valaki esetleg erre téved és van kedve írni, nagyon örülnék neki

65343. vidéki3
jan. 13. 09:33

Kedves Fórumtársak! Verőfényes, madárfüttyös szép napot kívánok.

Elérkeztem az 500. naphoz. Már nem számolom az el nem égetett dohány/pénz mennyiségét. Nem is tudom mennyi most 1 doboz. A héten olvastam, hogy tavaly 10 %-kal emelkedett az ára.

Nem tudom ennek is köszönhhető-e, de a laboreredményeim kiválóak. Még olyan is van, hogy a kardovaszuliáris vagy mi kockázata alacsony. Hónap végén megyek tüdőgondozó féléves ellenőrzésre, kíváncsian várom az ottani eredményeket.

65342. c4da557d31
nov. 27. 20:45

Sziasztok!

Ma 4 szál cigit szívtam el. 2-t reggel 2-t este. Annyi minden van, hogy szinte eszembe sem jut, csak ilyenkor.

nov. 11. 20:55
El sem hiszem...2005 - óta szüneteltetem a dohányzást...
65340. vidéki3 (válaszként erre: 65339. - C4da557d31)
nov. 11. 20:11
Akkor mondhatjuk, hogy Napsugár módszeréhez közelítesz. Szerintem óriási eredmény, ha munka közben meg tudod állni. Nekem ez sosem sikerült.
65339. c4da557d31
nov. 11. 19:35

Igazából sokkal de sokkal kevesebbet dohányzom. Ha úgy vesszük, ez is jobb, mint ami több mint 1 éve volt. Munka közben pl egyáltalán nem.

Hát ez van. Ettől függetlenül mindenkinek kitartást kívánok, aki közben van, gratulálok annak, aki túl van az utolsón és sok motivációt annak, aki előtte van!

65338. c4da557d31 (válaszként erre: 65337. - Vidéki3)
nov. 11. 17:25
Kedves vagy ☕
65337. vidéki3 (válaszként erre: 65336. - C4da557d31)
nov. 11. 17:09

Szia!

Lehet nem adtad fel,csak kicsit halasztasz. Minden hosszabb/rövidebb szünet is nyereség, tapasztalat. Többször írtam már, 12 év alatt legalább ennyiszer nekifutottam.

Előbb/utóbb Neked is sikerül, őszintén kívánom.

65336. c4da557d31
nov. 11. 16:45

Én feladtam. Volt 1 hosszabb szünet.

Majd legközelebb!

65335. Napsugár8 (válaszként erre: 65334. - Xavier88)
nov. 4. 14:44
Üdv a csapatban! Sok sikert neked is. Gyere velünk, és írd, hogyan haladsz.
65334. Xavier88
nov. 3. 23:13

Sziasztok,


Én 10 napja vagyok füstmentes.Par évvel ezelőtt sikerült, letettem a cigit, akkoriban sokat olvasgattam ezt a fórumot, sok erőt adott, de nagyon nehéz volt. Két év után elég volt egy átbulizott éjszaka, akkor már azt gondoltam egyszeri eset, de sajnos visszaszoktam. Azóta sok mindent kipróbáltam Iqos, E-cigaretta, snüss stb , de a nikotin miatt egyik sem jelentett szabadságot. Most az utóbbi 10 hónapban ismét normál cigit szívtam. Bejelentkeztem egy mágneses leszoktatasra, és így 10 nap tapasztalata alapján, tényleg segít az elvonási tünetek enyhítésében. Nagyon tartottam tőle, mert emlékeimben elevenen él az előző leszokasom, nagyon sokat szenvedtem akkoriban ( szédülés, koncentrációs zavarok, ingerlékenység) De most eddig ezek nem jelentkeztek. Remélem ez az elhatározás most örökre szól, két év után egy apró hiba miatt kell megint szembenézni ezzel. Nem baj, olvasom a hozzászólásokat megint, és kívánok mindenkinek sok erőt és kitartást a rögös úton.

65333. Napsugár8
nov. 3. 07:40
De legalább megcsináljuk, megcsináljátok, és sikerül. Mindenkinek sikerül, aki igazán akarja! :))
65332. Napsugár8 (válaszként erre: 65325. - Vidéki3)
nov. 3. 07:38

Ezt ismerem!

Én is azok után lettem ilyen hős, és tettem le a cigit, miután a buxámba csak a nyugdíj vándorolt be havonta és nem a korábbi jövedelem. :))

65331. c4da557d31
nov. 3. 07:03

Illetve a nikotin pótlók sem olcsóak


Legjobb rá sem szokni!

65330. c4da557d31 (válaszként erre: 65329. - C4da557d31)
nov. 3. 06:44
Arckrémeket vettem, és egyéb kozmetikumokat amiket előtte nem . A többit elvitte, elviszi az infláció...
65329. c4da557d31 (válaszként erre: 65328. - Regin_a)
nov. 3. 06:32
Úgy értem, aki eleve nem cigizett. Nyilván aki igen, az másra költi vagy félre teheti ha megteheti,aláirom,de én pl csak kB 250ezret spóroltam 8-9 hónap alatt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook