Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ismeritek, használtátok már a dermarollert? fórum

Ismeritek, használtátok már a dermarollert? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. febr. 15. 14:21

Sziasztok!

Nagyon érdekelne, hogy akinek volt már skinpen, és dermapen kezelése is van- e külömbség a kettő között hatás szempontjából.

Olvastam, hogy van aki orvoshoz jár skinpen kezelésre, van aki kozmetikushoz. Melyik a jobb? Úgy látom, hogy az orvos és a kozmetikus is ugyanazt a gépet használja.

A kozmetikus által végzett kezelés is hat az aknés hegekre, pigment foltokra?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

5398. zsuzsa58
2022. jan. 20. 17:44
Sziasztok milyen szerumokat használtok dermarollerhez és hol tudjátok beszerezni?
5397. Mikha
2020. dec. 2. 12:31

Sziasztok,

gondoltam, beszámolok én is, hátha valakinek segítség.

540 tűs dermarollert használok, ebből 2 db van, az 1 és a 2 mm-es változat. Egyelőre csak az 1 mm-eset használom, arcra. Ebayen vettem, a kettő együtt került kb. 3000 Ft-ba, jó minőségűek, mindkettőnek van saját tokja.

Hetente egyszer csinálom meg a kezelést, érzéstelenítőt nem használok hozzá, mert bár kellemetlen, de nem kimondottan fájdalmas.

Az arcomat alaposan megmosom, aztán Octeinsepttel, a rollert gyógyszertári alkohollal fertőtlenítem.

Minden területen legalább 6x megyek át, vízszintesen, függőlegesen és átlósan. Nekem a szemem és a szám környéke, és talán az orrom környéke még, ami elég érzékeny. A bőröm kipirosodik mindig, de vérzést nem tapasztaltam, pedig nem óvatoskodom.

Utána újra lefertőtlenítem a bőröm és a rollert is, majd a Holika Aloe zseléjét teszem rá. Nekem mást nem visel el ilyenkor a bőröm, minden csípi.

Pár óra elteltével már hidratálókrém is jöhet. Másnap még kicsit érzékenyebb a bőröm, de már tudom a normál bőrápolási rutinomat használni.

Még csak néhány alkalmon vagyok túl, így a hosszútávú hatásokról nem tudok beszámolni. Amit eddig tapasztaltam, az is elég ahhoz, hogy folytatni akarjam: a bőröm feszesebb, egészségesebb kinézetű, és mintha a pattanásaimra is jó hatással lenne. Egyébként a homlokomon és szám két oldalán vannak mélyebb ráncok, ezekre alkalmazom eredetileg.

2020. nov. 25. 10:23

Sziasztok!


Egy kis SOS segítségre lenne szükségem veterán rolleresekről/mezopenesektől.


Ti milyen érzéstelenítő használtok, ami valóban működik és elérhető itthon?


Én a LIPRI krémet találtam patikában (30g kb 3.000 Ft), illetve TKTX krémet. Ez utóbbi drágább (10g 4-8.000 Ft között van).


Most készülök majd az első kezelésre... és nem tudom mitévő legyek? - olvasom vissza a fórumot, de rengeteg hsz van, és meg csak 4-500-at sikerült végigolvasni.


Előre is köszi mindenkinek!

5395. orgomari (válaszként erre: 5333. - Grizus)
2020. nov. 10. 13:33
Kedves Gizus! Az arcodra használod a 2-est? Nekem 0,25-ös van, tényleg semmit sem ér. Arcomra kellene. Oda is ajánlod a 2-est? Köszi, ha válaszolsz! orgomari@index.hu
5394. nikusz2 (válaszként erre: 5390. - Dukar)
2020. okt. 29. 11:10
Szia, milyen fertőtlenítőt használtál? Ha esetleg írnál róla..
5393. nikusz2 (válaszként erre: 5391. - Kittus4)
2020. okt. 29. 11:00
Kedves Kittus, tudnál helyzet jelentést írni? :) Szuper h így leírtad, mi is most kezdünk bele, amint megjön mindenünk.
5392. nori_0322
2020. aug. 23. 15:51
Sziasztok, valaki hasznalt mar dermarollert labra, fokent belsocombra? Segit? Koszonom ☺️
5391. Kittus4
2019. szept. 20. 00:15

Sziasztok.


Én is rá kaptam a dermapenre. Elmentem egy kezelésre ahol szerintem csak 0.5-ös tűvel kezeltek, mert érzéstelenítés nélkül is egészen elviselhető volt, és mivel láttam némi változást úgy döntöttem, hogy beszerzek egy kütyüt itthonra és magam csinálom meg, így biztos elég percizen meg lesz csinálva és meg olcsóbb is.

Az első kezelésem 1mm tűvel volt, a homlokomon mit ne mondjak nagyon fajt, meg az orromon is, így a második kezelést már erzestelenitovel csináltam így nagyobb részen 1.5mm tűt tudtam használni. Nagyon kiváncsi leszek az eredményre, most éppen 3. napomon vagyok, hámlik a bőr itt ott.

Zsíros, tag porusu, néha pattanásos, heges a bőröm, nem vagyok túl szerencsés és így 30 felett már nagyon unom, próbáltam sok kencét de igazán látványos nem volt semmi eddig, szóval nagyon reménykedem ebben a kezelésben.


Arra figyeljetek, hogy 3-4 hétnél ne csináljátok sűrűbben, a bőrnek kell regenerálódni, a pihenő idő alatt épül és termelődik a kollagen ami 6 hónapig tart, tehát a teljes eredményt igazából egy év után éri el, sajnos nem gyors, idő kell mint mindenhez...

én csak natúr kozmetikumot használok utána, és a kezelés alatt pedig tiszta hialuron savat. Nagyon oda kell figyelni a higiéniára és a megfelelő anyagokra. Azt olvastam hogy 2mm-es tűt már nem ajánlott otthon használni.


Valakinek van hosszabb távú tapasztalata? Hasonló problémás bőrrel tett csodát?

5390. dukar
2019. ápr. 6. 21:29
Sziasztok, már 2-szer kezeltem az arcom dermapennel, első alkalommal 0.25 , másodiknál már egy-két helyen 1,5 mmm -t használtam. Meglepően szebb , életteltelibb lett az arcom!!! A hygiéniára nagyon figyelek, vettem minden fertőtlenitőt, meg tápláló szérumokat. Arra viszont nem készültem fel h a bőröm 24 óráig kissé fáj, de megéri!!! Amazon.de -ről rendeltem. Nagyon jó oktatóvideok vannak a youtube-n.
5389. Orhidea3
2019. ápr. 1. 17:58
Köszönöm szépen!:)
5388. dukar (válaszként erre: 5387. - Orhidea3)
2019. márc. 30. 16:55
Szia, én tegnap kezdtem el a dermapen használatát.Ez az oldal hasznos lehet neked is: [link]
5387. Orhidea3
2019. márc. 26. 14:09

Sziasztok!

Még nagyon az elején járok a dermaroller megismerésében..a segitségetek szeretném kérni,hogy arcra és testre melyik tűméretet válasszam..?

Arcra inkabb csak megelozés miatt,testre viszont rengetek terhességi csíkra szeretném.Még az is érdekelne,hogy milyen regeneráló,ápoló terméket használtok a kezelésnél..szóval minden érdekel ezzel kapcsolatban😉🙂

5386. Metia
2018. dec. 14. 06:48
Sziasztok! Valaki tudna segíteni? Nem találom ezt a Maci Laci féle érzéstelenìtő receptet, hiába írom be a keresőbe.. Meg lehetne osztani még egyszer, vagy elküldené v.ki nekem privátba?
5385. Nyulacska
2018. dec. 4. 22:53
Sziasztok! Én 5 éve használom minden télen a dermarollert. Még anno a híres MaciLaci féle recepttel érzéstelenítek, nekem felírják. A nélkül meg sem bírnám csinálni. Amikor kezdem érezni, hogy már nem hat az érzéstelenítő, nekem is patakokban szokott folyni a könnyem. A kezelés gyakorisága nálam eddig a következő képpen alakult. 2-4 hetente csináltam péntekenként este, hogy hétfőre vállalható legyek. Nekem szinte semmi nem jött be utókezelésként, mert mindent felivott a bőröm és rettenetesen viszketett utána. Kozmetikus barátnőm csinálta az első 6 alkalomból álló kúrámat, hogy megtanuljam mit, hogyan kell végezni. Ő hozott nekem egy tégely kozmetikai krémet, amit kb 3 nap alatt elfogyasztottam, annyira viszketett a bőröm, hiába kentem rá. Utána itt a fórumon olvastam, h valaki oliva olajjal más kókuszzsírral kente az arcát. Én is próbáltam mind a kettőt, inkább a kókuszzsír vált be, mert az nem folyt bele a szemembe és jobban is tudtam kenni az arcomom. 2 napig max a család láthatott, mert folyton fénylett a zsír az arcomon, ha nem, akkor viszketett és máris kenni kellett. Hétfőtől elég volt a normál arckrémem is, de munkaidőn kívül még maradt a kókuszzsír. Úgy aludni is borzalmas volt. Viszont 5 év után idén találtam rá, teljesen véletlenül a számomra leg tutibb utókezelő kencére. Kozmetikai nagykerben vettem steril ampullát és azt kentem rá közvetlenül a rollerezés után. A botox kozmetikai alternatívájának is mondják ezt a hatóanyagot. 5ml-es ampullát vettem a felét masziztam kézzel a bőrömbe, ezzel a vért is eltűntettem az arcomról. Így nem az volt, mint régen, hogy megvártam a kritikus 1 órát, amíg bezáródnak a tű után maradt szúrásnyomok, majd vízzel lemostam az alvadt vért és utána kókuszzsíroztam, hanem egyből a hatóanyag bevitellel “meg is mostam” az arcom. Gondoltam addig nem mosom meg az arcom, amíg nem jön a szokásos égő érzés, maradjon csak rajta a hatóanyag. Nem törölgettem, nem piszkálgattam, mert annyira nem éreztem semmit az arcomon tőle, hogy nem akartam elrontani. Csak vártam, mikor kezd el viszketni, meg égni. 2 napig vártam. Úgy is aludtam. Nem volt fényes az arcom tőle úgy, mint a kókuszzsírtól, így most már teljesen mindegy melyik nap melyik szakában csinálom meg. Közvetlenül utána is elmegyek vásárolni. A kezelés menete nálam most a következő: Lefújom eszközfertőtlenítővel a rollerem 1,5-es. Gyógyszertárban vettem. Sajnos nincsen vapozonom, ezért hajat szoktam mosni a kezelés előtt, mert attól jól kiázik, felpuhul az arcbőröm. Egy durvább törülközővel jól átdörzsölöm a felpuhult bőr. Nem nyúzom meg magam vele, de azért nem csak felitatom a vízet az arcomról. Jó vastagon bekenem a gyógyszertában kikevertetett érzéstelenítővel az arcomat. Arra folpakk. Én levágok egy egész nagy darabot, h körbe tudjam tekerni a fejemen. A hajamat annyira megtörölgetem, meg felitatom róla a vízet, h ne áztassa el a felsőmet, beleteszek egy ilyen csíptetős hajcsattot és felfogom. A vízes hajamon is rajta van a folpakk. Gyorsan szoktam rá lyukat vágni az orromnál, h kapjak levegőt és utána vágom ki a lyukakat a 2 szememnek meg a számnak. Max 30 percig van a fólia az arcomon. Utána letekerem, lemosom sima csapvízzel az arcomat. Lefújom az arcomat bőrfertőenítővel, majd az 1ik kezembe is spiccelek jó sokat a bőrfertőtlenítőből ès úgy dörzsölöm össze a 2 kezemet. A bőrfertőtlenítőm is gyógyszertári. Majd fogom a már lefertőenített rollert és végigmegyek az arcomon. Amikor úgy érzem mindenhol kellően szétszurkáltam, leteszem a rollert és a steril ampulla felét rákenem. Nekem ennyi a roller. Utána fogkefével a csapból folyó víz alatt átsikálom a rollert, hogy az alvadt vért leszedjem róla. Száradás után lefertőtlenítve teszem el. Remélem van akinek tudtam segíteni. :)
2018. júl. 27. 08:07
Akit érdekel van eladó 2 db új 540 tűs dermarollerem. Írjatok üzenetet a részletekért. Köszi :)
2018. máj. 2. 14:21
Nekem olyan aggodalmam lenne, hogy mivel rosaceás a bőröm elvileg nem ajánlott dermarollerezni ilyen bőrön. Ronthatok így vajon a rosaceám állapotán? Eddig csak 3szor szántottam de nem merem folytatni emiatt :(
5382. vanvelsen (válaszként erre: 5373. - BOROS ÁGI)
2018. ápr. 28. 11:25
Csodálatos lett a borod 😜😜😜én is használom Bar én csak kiegészítésnek
5381. medizona (válaszként erre: 5378. - Grizus)
2018. febr. 27. 20:56
Miért nem irják fel?
5380. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 5375. - *bakancslista*)
2018. febr. 21. 21:41
Ez engem is érdekel, Dermapent otthonra. Remélem ír valaki :)
5379. *bakancslista* (válaszként erre: 5378. - Grizus)
2018. febr. 5. 10:58
Van decemberben felírt receptem, ha írsz priviben címet elküldöm, ha szeretnéd.
5378. grizus
2018. febr. 5. 01:09
Üdv, főleg a régieket kérdezem: hogy oldjátok meg az érzéstelenítőt most hogy a Maci Laci-krémet vényre se írják fel? A jegelést kipróbálom, de rosszul tűröm. Menjek magán-bőrgyógyászatra jó drágán? Milyen más érzéstelenítőt ismertek? Köszi.
2018. jan. 18. 11:39
Én most rendeltem meg egy 1,5 mm-es 192 tűs dermarollert az arcomon lévő aknés hegeimre. Az itteni tapasztalatok alapján választottam ezt a típust. Kiváncsi vagyok hogy fog hatni és mennyire bírom majd a fájdalmat. Remélem hatásos lesz majd. Csinálok majd előtte utána képeket is, hogy lásssam az eredményt :)
5376. fledev
2018. jan. 7. 18:07

Valaki leírná a kezelés menetét egy atrófiás heges arcra?

Milyen hatóanyagot vegyek mellé?


Évek óta szenvedek, de most rábukkantam egy dermaroller kezelésre, és tényleg egy olcsó megoldásnak, hatékonynak tűnik!


Köszönöm előre is!

2017. dec. 27. 14:13

Helló mindenkinek!

Évek óta dermarollerezem,de most arra gondoltam, hogy beszerzek egy dermapent. Kérem, ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata (jobb, vagy nem) írjatok néhány sort. Esetleg, hogy honnan, melyiket érdemes beszerezni.

Köszönöm szépen!

2017. nov. 7. 21:50
FOTÓ AZ ADATLAPOMON
2017. nov. 7. 21:47
HÁTHA LÁTJÁTOK MÉG. ELSŐ DERMAPEN KEZELÉS 1 NAP KÜLÖNBSÉG. ELŐTTE UTÁNNA
5372. Tücsök69 (válaszként erre: 5371. - Csinoska2012)
2017. okt. 1. 17:25
Ezt szomorúan hallom. Hatóanyagokat is használtál?
5371. csinoska2012 (válaszként erre: 5370. - Tücsök69)
2017. aug. 11. 10:29
Sajnos nem én 1 éve csinálom kissé halványodott
2017. júl. 5. 20:49

Sziasztok!

A szemöldökök közti ránc (azt hiszem szigorú ráncnak hívják) valóban eltüntethető dermarollerrel?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook