Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1284. Csillagszem38 (válaszként erre: 1283. - Csillagszem38)
2021. dec. 2. 10:50
*leultetni :)
2021. dec. 2. 10:49

Ne hibaztasd magad, a kutyád tudja h mindent megtettel erte es szeretted nagyon!


Köszönöm a jókívánságokat, tegnap kapta a kiskutyank a chipet, ugy ordított h szetbogtem az agyam, engem kellett elultetni egy székre, ugy kiborultam😅🙈 szóval 11 ev után is ugyanolyan nehez

2021. dec. 2. 10:24
Köszönöm szépen, hogy írtál, minden sor egy picike megnyugvás nekem... Sok boldogságot a kutyusoddal!❤️❤️
2021. dec. 2. 08:50

Nagyon-nagyon sajnálom, anno en is irtam ide ebbe a fórumba, teljesen kiborulna, magamon kívül....


En három hétig sírtam ejjel-nappal mikor el kellett altatni a kutyánkat.. Borzalmas volt. :(


11 ev telt el azóta es most szántam rá magam h ujbol legyen kutyám, 4 hónapos Mexi, kis bichon.


Mielőbbi megnyugvást kívánok neked, tudom mennyire iszonyúan rossz. :(

1280. Tóth Krisztián Márk (válaszként erre: 1279. - Simple)
2021. dec. 1. 22:17
Simple, nagyon szépen köszönöm! Nehéz lesz, de igyekszem... 🙏❤️
1279. simple (válaszként erre: 1278. - Tóth Krisztián Márk)
2021. dec. 1. 20:06
Szia. Először is engedd meg, hogy részvétet nyilvánítsak, nagyon sajnálom. :( Pokoli nehéz időszak vár most rád. Betölthetetlen űrt hagynak maguk után. Most szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy teret engedsz a gyásznak. Sírj csak amikor kell. Tegyél ki róla mindenhova képeket, ezeket ha nézegeted, emlékezz rá, milyen volt boldogan, hogy játszott, milyen közös kalandjaitok voltak. Próbáld nem magadat okolni, mindent megtettél, de sajnos ilyen idős korban már az orvos sem tud csodát tenni. Idővel majd enyhülni fog ez a szörnyű fájdalom, addig meg valahogy ki kell bírni. :(
2021. dec. 1. 18:38

Kedves Barátaim!


Még nincs négy napja, hogy az én Drága Hannibál Barátom 12.5 esztendő után itt hagyott bennünket…


Egy kaukázusi németjuhász keverék angyalkáról van szó, aki péntekről szombatra lett rosszul: gyors videós diagnózis a távoli állatorvos barátommal a légzéséről, majd autóba ültem, és már sos indultunk is a 70km-re lévő állatkórházba, mivel a gyanú szerint folyadék volt a tüdején/szívén, így életmentő beavatkozás kellett.


A röntgen és az ultrahang elvégzése után jött a sokk: daganat a lépén, amely megrepedt… Eutanáziát, vagy műtétet javasolt az orvos, komplikáció mentes, sikeres beavatkozás esetén pedig még fél évet jósoltak neki. Mivel nagyon jó kapcsolatot ápolok egy remek szakemberrel, aki a gyógyszermentes utókezeléses terápiáival már számos esetben mentett meg olyan ebeket, akikről minden kollégája lemondott, ezért az utóbbit vállaltuk.


Arra sem volt garancia, hogy az operációt túléli, de mivel erős volt a kis szervezete, ezt még kibírta. Életem leghosszabb másfél-két órája volt ez, majd a műtét során kiderült, hogy nem csak a lépén volt daganat, hanem a máján is, szerteszét áttétekkel… Három liter vért vesztett, szerintem mindent megtettek érte, de a műtétet végző orvos felkészített a legrosszabbra, könnyen előfordulhat, hogy a reggelt már nem éri meg a kis öreg.


Ezekután két választásom volt: az állatkórház 8-20h-ig van nyitva, ezért ha ott hagyjuk, de akkor 12h-n keresztül nem tudnak ránézni, mivel ügyelet nincs (próbáltam elintézni, nem lehetett).

A másik verzió az lett volna, ha egy ilyen hatalmas műtét után hazaviszem, de jómagam retinaleválás miatt nem emelhetek, (a segítségem pedig a 81 éves apukám volt) és mivel a kutyusom 60 kilogrammot nyomott, így jobbnak láttam otthagyni őt. Egyrészt nem szerettem volna ekkora beavatkozás után 70 km-en keresztül szállítani, másrészt ha megérte volna a reggelt, akkor mindenképp menni kellett volna azonnal vissza vele a kórházba, kontrollra. Még így lett volna a legtöbb esélye a túlélésre, hiszen nem mozgatom, plusz az orvos este távozáskor, és a reggeli érkezéskor is rá tudott volna nézni. Nem vagyok vallásos, de egész éjjel imádkoztam egy felsőbb hatalomhoz, hogy valahogy sikerüljön kitartani az én kis Drágámnak… A lidércnyomással felérő éjjel után reggel jött a kegyelemdöfés, csörgött a telefon: Ő, akit halhatatlannak hittem, csendben elment.


Azóta minden percben a sírógörcs kerülget, hogy én megtettem-e mindent, az orvosok megtettek-e mindent, hogy miért okoztam neki fájdalmat, hogy hogyan tudtam volna ezt az egészet megelőzni… És Legfőképpen miért nem voltam mellette, amikor meghalt. Utóbbi bánt a legjobban, de mint írtam, egyszerűen úgy alakultak a körülmények, hogy döntenem kellett. Ezen a vasárnap reggelen életem leghosszabb 140 kilóméterét vezettem le, mikor édesapámmal elhoztuk a kis testét. Egy fekete zsákban várt ránk, egy melléképületben, egy üres kuka mellett, rajta a nyakörvvel. Ez is rohadtul bánt… Nyilván, nem tudták máshová tenni, és nyilván azért nem vették le az örvét, mert talán segítette őket a mozgatásában. Az ügyeletes orvos a kérdésemre elmondta, hogy nem volt hiábavaló az állat kínja, hiszen a vizsgálatok alapján a lépén láttak daganatot, ami szerintük az áttétek ellenére is kezelhető lett volna - a májdaganatra sajnos csak a műtét során derült fény… Ha ez utóbbit tudják, látják konkrétan, nem is vállalták volna a beavatkozást.


Hazahoztuk, eltemettük azon a helyen, ami mindig is a kedvence volt, közeli hozzátartozóhoz méltón búcsúztunk el tőle, holnap hozom el a temetkezési vállalattól a kis fejfáját. Rózsák nyugszanak a sírján, mécses ég a Drága kis kutyalelkéért éjjel és nappal, az enyém pedig iszonyatosan háborog… Ti tudjátok, mit érzek, minden értelmét vesztette, kín aludni, kín enni, minden perc horror. Minden egyes nap kimegyek hozzá többször, beszélgetek vele, megvallom a bűneimet: sokat ugrattam, néha gonoszkodtam vele, természetesen csak játékosan, ezt is csak azért, hogy mozgásra motiváljam, hogy minél tovább éber maradjon. Mindig sokat hülyéskedtünk, nem is gazdijának tekintett engem, sokkal inkább egy másik bundásnak a falkából. Bármit láttam rajta, mindig rohantam, vagy gyógyszerért a dokihoz, vagy vele, de ennek az egésznek semmi tünete, semmiféle előjele nem volt. Egyszer csak elkezdett sántikálni, majd jött a nehézlégzés, egy rohamszerűség, és két órán belül már a korházban voltunk vele. Az utóbbi időszakban sokat sántikált, de egy ilyen fajta és ekkora, kissé túlsúlyos kutyánál ez benne volt, és természetesen rendszeresen kezeltük. Volt néhány kis kiütés a szemhéján, de ezt az öregségnek tudtuk be. A dokik szerint csak úgy lehetett volna felismerni a helyzetet, ha valami más okból kifolyólag idejében megultrahangozták volna. Borzasztóan fáj most a szívem srácok, ez maga POKOL…


Nincs itt velem már a kis Nagypapa, mert ő már a MENYORSZÁGBAN VAN – nekem pedig csak a kétségeim és a gyengeségem maradt itt. Igyekszem kitartani, de nagyon nehéz ez az egész. Sokkal többet jelentett nekem, mint bármelyik kétszínű barát, vagy csalfa nő az életemben. Ő a Testvérem volt, és az is marad, mindörökké. Gyászolja őt az egész család, az idős szüleim is nagyon szenvednek.


Köszönöm, hogy meghallgattatok, és köszönöm szépen, ha valaki elmondja, miként lehet ezt túlélni…

1277. csontsovány (válaszként erre: 1272. - Dzsenniferkata)
2021. okt. 26. 08:18
Köszönöm szèpen.
1276. csontsovány (válaszként erre: 1271. - Piroska52)
2021. okt. 26. 08:17
:-( . Sajnálom .
2021. okt. 25. 22:06
😓😓😓
1274. Emese1 (válaszként erre: 1267. - Csontsovány)
2021. okt. 25. 21:51
Sajnálom! 🖤
1273. Dzsenniferkata (válaszként erre: 1271. - Piroska52)
2021. okt. 25. 20:34
😢💔
1272. Dzsenniferkata (válaszként erre: 1269. - Csontsovány)
2021. okt. 25. 20:33
Biztos boldogan szaladgál, és szeretettel gondol arra, hogy a Földön milyen aranyos jó gazdija volt. Együtt érzek Veled!
1271. Piroska52
2021. okt. 25. 20:17
Az enyém is.
2021. okt. 25. 20:07
1269. csontsovány (válaszként erre: 1268. - Libikóka)
2021. okt. 25. 19:32
Köszönöm . Szeretném tudni ,hogy boldogan szaladgál ott ahová mindenki eljut .
1268. libikóka (válaszként erre: 1267. - Csontsovány)
2021. okt. 25. 19:28
Sajnálom nagyon.
2021. okt. 25. 19:22
Isten veled kiskutyám ! Remélem a menyországban boldog vagy.
1266. Erz123 (válaszként erre: 1265. - Erz123)
2021. márc. 20. 06:35
Most nézem, hogy több mint egy éve volt az utolsó hozzászólás. Valamiért azt hittem 2020 van.
1265. Erz123 (válaszként erre: 1264. - Andi.Bobi)
2021. márc. 20. 06:29

Szia!

Mikor el kellett altatni a kutyám (ennek már 5 éve) én is sokáig hallottam a körmét kopogni a padlón. Àlmomba is eljött hozzám elbúcsúzni szerintem. Ami még érdekes, hogy a szomszédom egy Tibetben felszentelt szerzetes volt. Ő nem tudta, hogy el lett altatva a kutyám, de tőle is elbúcsúzott álmában. Én nagyon is hiszek a lélek halhatatlanságában.

1264. Andi.Bobi
2020. febr. 26. 19:59

Sziasztok!

Tegnap reggel meghalt a kiskutyám. Júniusban lett volnac16 éves. 🕯❤Borzalmasan hiányzik,csak sírok,sírok,mikor eszembe jut. 5 hónaposan került hozzánk.

Este ahogy lefeküdtem a kisfiammal altatni,hallottam ahogy a körme kopog a parkettán a másik szobában. Éjjel mindig mászkált, oda jött a kis szoba ajtóhoz, aztán ki a konyhába...

Éjjel 1 kor voltam fent ..férjem már itthon volt,akkor aludt el pont. Én kicsit fent voltam,aztán vissza mentem a szobába, lefeküdtem,olvasgattam. Ekkor újra hallottam,hogy kopog a körme 😔😥


Tapasztaltatok ilyet vagy csak képzeltem?

Én örülnek ha velem maradna,ha van ilyen..

Nagyon nehéz,faj a szívem😔😭

2019. máj. 22. 19:41
Nekem tegnap halt meg a papagájom, beteg volt és nem lett elaltatva. Ő a végsőkig küzdött és én végig vele voltam. És tegnap élményt. Szotyikának hívták, ő a legjobb barátom és a kis öcsikém. És nem tudom el képzelni, hogy soha többé nem ülhet a vállamon és nem énekelhetünk együtt, nem tusolhatunk többször együtt, nem adhatunk több puszit egymásnak. A családom próbál segíteni, a barátaim nem, azaz rajöttem, hogy nem igaz barátok. És annyira hiányzik az én kis Szotyikám egyszerűen nem tudom elfogadni, ami történt. És nekem örökkévalóságnak tűnt, de csak 1,5 évet volt velem. 2 éves volt, gyönyörű és csodálatos élete volt de rövid. Nagyon szeretem és hiányzik. Nektek mi segített. Örökké szeretni foglak Szotyikám!💓💜💙
1262. Lolita63 (válaszként erre: 1260. - Ukovaszos16)
2018. aug. 13. 09:50

Sajnálom:((

Az Én kutyám idén nőnapkor ment el, el kellett altatni, gyógyíthatatlan volt 10 éves:((

Mai napig sem tudtam feldolgozni...mindennap eszembe jut...

1261. 124637ff9b (válaszként erre: 1260. - Ukovaszos16)
2018. aug. 12. 08:33
Nagyon sajnálom. 😭
2018. aug. 12. 08:13
Ma reggelre meghalt a kutyánk. Csütörtökön lett volna 4 éves. Vérzik a szívem.
2018. jún. 28. 12:38

Üdv!


Egy kis reményt szeretnék adni azoknak, akiket majd sajnos erre a fórumra sodor a sors.

2016. decemberének elején kellett elaltatni a 13 éves kutyámat, elhatalmasodó rákbetegség miatt. Írtam is ide akkor és kicsit enyhítette a bennem tomboló vihart. Sokáig rossz volt utána, meg is mondtam, hogy nem lesz több kutyám, de egy idő után mégis hiányzott egy kutyatárs is (mert macskám már volt). Nem a cimbit szándékoztam vele pótolni, nem is lehetne, csak szerettem volna kölcsönös szeretetet adni egy kutyának. A sors az utamba is sodort egy 2017 novemberében született rossz sorsú kölyköt, gondolkodás nélkül magamhoz is vettem. Alex most lesz 8 hónapos és merőben más, mint a Szutyok volt, de talán ez is segíti a feldolgozást. Idén márciusban sajnos a macskám is elment (végelgyengülés miatt), megviselt ez is, de az Alex cimbi ezen is átsegített. Persze gyakran gondolok rájuk.

Mindenkinek erőt kívánok és az idő tényleg segít, vagy egy új családtag! Nem pótol, de figyelmet terel, szeretetet ad és vár, örömet okoz.

1258. Antonov225 (válaszként erre: 1253. - Ukovaszos16)
2017. jan. 13. 04:10
Sajnálom! :-/
1257. Antonov225 (válaszként erre: 1252. - Rzso70)
2017. jan. 13. 04:08

Nagyon sajnálom! Részvétem! Aki ezt tette, azt inkább nem minősítem.....

Nehéz elengedni őket, de mégnehezebb lehet végignézni a szenvedését.

"Naponta többször kap el sírógörcs és olyankor úgy érzem mintha a levegő is kipréselődne belőlem" - ismerős... Sajnálom! Azt mondják segít, de szerintem nem. Bár, én csak 3 napig sírtam, utána magamba fojtottam. Azóta is azt teszem, mikor kerülget. Pedig az én kutyám is nemrég, december 2.-án halt meg.

Ez olyan bosszantó, hogy a környezet nem érti, mi zajlik az emberben. Az ismerőseid nem tudom, hogyan gondolják, hogy csak úgy túllépsz.

Erőt kívánok! Sok időbe fog telni, amíg jobb lesz, de eljön majd az az idő is, mikor tudsz mosolyogva emlékezni.

1256. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 1252. - Rzso70)
2017. jan. 10. 19:51
nagyon sajnálom. remélem picit már jobban vagy lelkileg. Elfelejteni nem kell és nem is tudod és természetes, hogy ragaszkodsz hozzá. Gondolja arra, hogy boldog a mennyben és lát téged és ne légy szomorú mert ő sem akarja hogy fájjon szíved
1255. Lolita63 (válaszként erre: 1253. - Ukovaszos16)
2017. jan. 10. 12:28
Sajnálom:(( Idővel enyhülni fog a fájdalom, de soha nem felejted el!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook