Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Repülővel történő utazáshoz milyen a jó utazótáska? fórum

Repülővel történő utazáshoz milyen a jó utazótáska? (beszélgetős fórum)


21. JeneiKlari (válaszként erre: 20. - Tamarabum)
2010. dec. 20. 14:38

Garancia nincs erre az esetre, de vannak kifejezetten strapatáskák, melyek erős igénybevételre vannak tervezve. Garancia maximum csak a táskára van, de a benne tárolt értékekre sajnos nem...

...de ezzel még mindig előrébb vagy, mint egy egyszerű vászontáskával.

2010. dec. 20. 11:26
Hát tényleg zsákbamacska a dolog, meg ugye azt sem nagyon látja az ember, hogy mi történik a bőrönddel, amíg nincs a szeme előtt. Kár, hogy nincs valami vonatkozó szabvány, hogy mit kell kibírnia egy bőröndnek, és akkor lehetne az alapján választani, hogy kinek milyen kell, és azért mennyit hajlandó fizetni, vagy garancia arra az esetre, ha a bőrönd komolyabban sérül. Vagy van ilyen?
19. emagdi
2010. okt. 28. 10:48

szerintem abszolút lutri hogy melyik bőrönd esik szét és melyik nem...

nekem egy kb 10 éves kínai gyártmányú, keményfalú bőröndöm van, ha feladandó poggyászt viszek akkor mindig ezzel megyek, és semmi baja szerencsére :)

ezzel szemben van, akinek a samsonite böröndje az első úton szétesett...

persze ezzel nem azt mondom, hogy a kínai jobb, mint a samsonite, nagy eséllyel egy jobb márka jobban is fogja bírni. csak mindegyiknél előfordulhatnak jobb és rosszabb darabok is, ki kell fogni lehetőleg a jobb fajtát:)


azzal kapcsolatban pedig hogy mit lehet feladni a csomagban ill felvinni a gépre, érdemesebb inkább a reptér v repülőtársaság honlapjáról tájékozódni, és nem a "városi legendák" alapján pakolni:)

2010. febr. 6. 18:44
Ékszer, kulcscsomó, telefon kikapcsolva, fémpénz nem gond. Megnézik és kész... Londonban 2x megröntgeneztek, cipőt, téli kabátot, zakót, 2x letapiztak, kézi poggyászt átnézték... engem nem zavar. Értünk teszik és nem ellenünk!! A 10 kg-os kézipoggyász bőröndök meg már úgyis szabványosított méretűek.
2009. dec. 4. 18:36
Amelyik belemegy a reptéren a keretbe, hogy felvihesd a gépre 55x40x20 max 10 kg w6 járatnál van ez
16. andi6020 (válaszként erre: 14. - C33bd8536b)
2009. nov. 21. 10:11
Ezt a "fém" dolgot én sem értem. Nekem a kézimben rengeteg fém cucc van. Átvilágítják, és kész!
15. simple (válaszként erre: 14. - C33bd8536b)
2009. nov. 21. 09:31
Így van. Inkább arra kell figyelni hogy folyadék ne legyen benne! mert azt viszot nem engedik.
14. c33bd8536b (válaszként erre: 9. - 3697406b65)
2009. nov. 21. 09:01

"Az értékes dolgokat meg kézipoggyászban vidd, de fém nehogy legyen benne."

Ezt hogy érted? Ékszerek? Minden repülőtársaság figyelmeztet, hogy az ékszereidet a kézipoggyászba tedd. Azok fémből vannak. Nameg a kulcscsomó például.

13. simple (válaszként erre: 11. - Zzsuzzs)
2009. nov. 18. 08:08
Nem tudom, én nem szoktam használni mert szuper bőröndöm van, de az előttem szóló írta hogy igen. Van egy minimális díja. Nos ha nem akarsz beruházni egy új bőröndbe, szerintem megéri ezt kifizetni hogy legalább biztonságban legyen a holmid.
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Zzsuzzs)
2009. nov. 17. 19:15
Dehogy! Mi van ma már ingyen? 1-2-3ooo Ft, nem tudom pontosan. Van hozzá biztosítás is.
11. Zzsuzzs (válaszként erre: 10. - Simple)
2009. nov. 17. 14:24

Köszönöm az eddigi tanácsokat, tapasztalatokat!

A fóliázógépről én is olvastam, ezt ingyen lehet használni?

10. simple
2009. nov. 17. 07:38
Nem kell vinni folpackot, van a repülőtéren fóliázógép.
2009. nov. 16. 22:55

Igaz h dobálják.

Egyszer Helsinkiből repülünk haza, ahol üveges terminál van. Láttuk h pakolnak be egy repülőbe, gondoltuk na most megnézzük h hogyan kezelik a cuccokat. Erre mit látunk? A saját repülő bőröndjeinket:) Pont a mi gépünk pakolták:)

De a cuccoknak nem lett baja. Javaslom a merev falú kerekeset, már lehet olcsón is venni.

Könnyen mozgatod, na meg nem mennek szét a cuccaid. De egy jó tanács: vegyél folpackot, és tekerd be vele az egész bőröndöt. Egy csomóan így csinálják, na meg ez a legtutibb szerintem. Az értékes dolgokat meg kézipoggyászban vidd, de fém nehogy legyen benne. Nekem dobták már ki cuccomat, amikor átvizsgálnak a kapun:(

2009. nov. 16. 21:04
kicsi börönd, kézi poggyászként viszed vagy feladod??
2009. nov. 16. 18:22
Zárható börönd feltétlenül. Érdekes, én most vettem egy új böröndöt, ahhoz meg van huzat, amit rá lehet húzni a böröndre, így a zippzárhoz sem lehet egykönnyen hozzáférni.
6. jsanett (válaszként erre: 5. - Simple)
2009. nov. 16. 18:07
Oh hat a tolvajoknak az sem igazan nagy gond, ha jol zarhato! :) de ami igaz az igaz, ha egy borond elegge biztonsagosnak latszik ahhoz (talan) 'hozza sem kezdenek'!?
5. simple (válaszként erre: 1. - Zzsuzzs)
2009. nov. 16. 17:56
Mindenképpen merevfalú bőrönd. Nagyon fontos hogy zárható legyen!!! Különben mindent kilopnak belőle.
2009. nov. 16. 17:52
Ruháknak elvileg megfelel bármilyen táska is. De gondolom viszel sampont, tusfürdőt, ehhez hasonló folyékony dolgokat, esetleg hajszárítót, vagy ami kényes. Ezeket én kizárólag merev bőröndbe pakolom. a sporttáskában necces, hogy kifolyik, összetörik. Nagy utazó lévén én nagyon bőröndpárti vagyok.
3. jsanett (válaszként erre: 1. - Zzsuzzs)
2009. nov. 16. 17:51

Szia. En utaztam mar mindkettovel. Volt mar sporttaska is feladva, arrol leszakadt a zippzar, huzos vaszon borond, aminek a huzokaja eltorott, es meg sorolhatnam... A merev falut akkor hasznaljuk, ha vmi torekenyet is szallitunk.


Amugy soha semmilyen korulmenyek kozott ne tegy nagyon ertekes dolgot a feladando borondbe! (de gondolom ezt amugy is tudtad!

2009. nov. 16. 17:49
Én utaztam már 2-3 napra sporttáskával, most van egy merevfalú és egy puhafalú bőröndünk. Egyikkel sem volt még baj szerencsére. De nővérem méregdrága bőröndjének az első utazás alkalmával kitörtek a kerekei. Lutri. :-)
2009. nov. 16. 17:46

Sziasztok!

Nemsokára életemben először repülni fogok. Többféle infót hallottam arról, hogy milyen utazótáskát érdemes magunkkal vinni. (Vasvillával dobálják, targoncával, kismarkolóval hányják egymás hegyibe...) Nektek mi a véleményetek? Elég egy normál utazótáska (vállra akaszthatós sporttáska) vagy feltétlenül szükséges egy merevfalú gurulós bőrönd, hogy ne sérüljön meg, szakadjon szét?

Nekem az a lényeg, hogy épségben kijussak én is, meg a csomagok is, ha majd lesz több pénzem kint, akkor vennék normálisabb táskát. De ha most ez elengedhetetlen, akkor nem szívesen, de legyen.

Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook