Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hasplasztika tapasztalatok

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

98553. Emese212017-06-23 19:34
Szia!
5 hetesen hagyhattam el éjszaka.Na arra 2 napot ráhúztam úgy,hogy nagyon lazára raktam (csak pszihésen volt rajtam:) )És akkor rájöttem ,nem kell.A 6 hetes kontrollon levette a dokibácsi és anélkül mentem haza.Estére a 2 gyerek fürdetésénél mikor úgy éreztem,hogy fáradok már feltettem addig ,de nem is nagyon éreztem hiányát.Ahogy visszaolvastam eddig úgy gondolom elég hamar sikerült megszabadulnom tőle.Mikor a két hetes varratszedésen mondtam a doki bácsinak,hogy nem válnék meg többet a haskötőtől kaptam egy kis fejmosást.Azt mondta,hogy tudomásul kell vennem a haskötő nem az életem része.
(válasz nya17 98552. hozzászólására)

98552. nya172017-06-23 18:15
Szia! Hogy sikerült megszabadulnod a haskötőtől? Emlékszem nagyon eleged volt belőle. Megszoktad már nélküle, vagy visszaveszed még néha?
A jövőhéten leszek 6 hetes, kezdhetem elhagyni😊
(válasz Emese21 98549. hozzászólására)

98551. Emese212017-06-23 11:09
Köszönöm:)
Nemsokara Te is megtapasztalod ,hogy mennyire jó a bőrödben lenni.
(válasz andromeda db 98550. hozzászólására)

98550. andromeda db2017-06-23 08:20
Emese!
Ez igen!
Nagyon szuper lett!Óriási a változás!
Köszi a biztatást!
(válasz Emese21 98547. hozzászólására)

98549. Emese212017-06-23 06:48
Köszönöm:)
(válasz nya17 98548. hozzászólására)

98548. nya172017-06-22 21:29
Szia! Nagyon csini vagy!
Büszke is lehetsz magadra! Szépen gyógyultál, szerencsés alkat vagy. Egyetértek, bizony, hogy megéri!
(válasz Emese21 98547. hozzászólására)

98547. Emese212017-06-22 21:01
Sziasztok
2 hónapos lettem.Nagy szerencsémre egyenlőre eddig nem volt semmi probléma a gyógyulasomban.7 hetes korom óta majdnem a régi életem élem.Életem egyik legjobb döntése volt.Nem kell takargatnom magat.A strandon büszkén vonulok:))
Azoknak akik még gondolkodnak üzenem,hogy hajrá vágjanak bele,mert megéri.Hatalmas életminőség változás.Ismerősök azt mondják,hogy sugárzom :)) ,látszik rajtam az önbizalom ami eddig sehol nem volt.
Raktam fel képet.

98546. Emese212017-06-22 20:49
Bátor vagy!!Kitartás!!
(válasz Dorinda 98545. hozzászólására)

98545. Dorinda2017-06-22 20:42
Sziasztok. Ilyen 2in1 válasz.
Szóval mivel fénykoromban 137kg voltam ezért sok volt a vérveszteség így azokat kellett folyamatosan elállítani (nagyon vastag az érhálózat). Ezért volt a sok altatásban eltöltött idő.
Otthonra két csővel jöttem, hát nem akarok hazudni elég kellemetlen cipelni illetve szúr nyom fáj ég csíp, de ezt muszáj végignyomni.
Fájdalomcsillapítót nem kaptam egyszersem. Cataflam lesz majd ha nagyon fájna,de egyelőre ez bakfitty.
Szurit csak vérhigitot kaptam ennyi. Inni kell sokat és hűvösbe lenni.
Hát itt tartok,elég nyúzott vagyok de naprol napra jobb lesz😊
(válasz Emese21 98544. hozzászólására)

98544. Emese212017-06-22 20:29
Szia
Szuper,hogy ilyen jól bírod! Az 5 óra nagyon durva.Történt valami komplikáció amiért ilyen sokat voltál benta mütőben?Pihengess sokat ,gyógyulgass.
(válasz Dorinda 98542. hozzászólására)

98543. andromeda db2017-06-22 19:53
Szia Dorinda!
Örülök,hogy sikeres túl vagy rajta,és nem negatív élménnyel távoztál!
Az 5 óra azért elég brutálisnak tűnik!
Gondolom be vagy csövezve....azzal otthon könnyű boldogulnod?
Kaptál otthonra injekciót?
Vigyázz magadra!
Gyógyulj!
(válasz Dorinda 98542. hozzászólására)

98542. Dorinda2017-06-22 18:57
Sziasztok.
Na túl vagyok rajta. Nagyon hosszú volt a műtét több mint 5óra csak a has.
Ébredés után erős hányinger volt de a nővérkék hamar segitettek. A felkelés este volt jobban mondva lett volna. Reggelig ötször próbáltuk mind sikertelenül. Ájulás közeli lett vége azonnal lefekvés stb. Először az ülés is csak reggel 9után ment de az vérnyomás ingadozással.
Ma már itthon vagyok,kicsiket sétálgatok de még nem nagyon megy. Dehát tegnap műtöttek,fura is lenne ha szaladnék.😊
Szóval szummázom az első napot. Fájdalom nincs. Fájdalom csillapító sincs. Sok ivás és sokszor kevés evés az van.😊

98541. Emese212017-06-20 15:16
Szia
Én is magán alapon voltam.Csak a megbeszélt összeget adtam.Egyedül voltam egy egyágyas szobaban ill .akkor pont az egesz emeleten ezért egy hosszabb póló volt csak rajtam+ a zsebes köntös. A sporttaska pont megfelelő.
Szorítok Neked.Kitartást és szép lapos pocakot kívánok.
(válasz Dorinda 98534. hozzászólására)

98540. Nonfredite2017-06-19 22:14
Ja es csak a dokinak kell a megbeszélt összeg :)

98539. Nonfredite2017-06-19 22:13
Én in magan alapon voltam es nem kellett semmi haloing :) Műtét előtt csupaszra kellett öltözni es egy hatul megkötös papir ruhat adtak.Abba hoztak le este nyolckor a műtőböl es masnap reggel mentem haza...
Egy törülközö viz szivoszallal papucs...
Sok sikert neked :)

98538. anci19802017-06-18 23:19
Szia! Megkèrdezhetem, ki volt az orvosod?
(válasz Nikolniki23 98517. hozzászólására)

98537. Dorinda2017-06-18 13:45
Köszönöm szépen.
Végülis a sport táska marad.
A pénz nekem sem lesz több...
A hálóing. Végülis vettem hosszú pár számmal nagyobb nagyon lenge inget és azt viszem. Plusz még klassz nyári ruhákat.
Ja és persze az előző megszólítás diszkrimináló volt. Bocsánat az itt lévő srácoktól. 😊
(válasz andromeda db 98536. hozzászólására)

98536. andromeda db2017-06-18 10:29
Szia!

Én is magán alapon megyek majd.Másnak nem adok pénzt,csak amennyit az orvos mondott.Ha ő abból szán vkinek,adjon.Én külön nem adok,hisz így is jelentős összeg.
Pakolás:Én is 1 kis sporttáskába fogok pakolni,sztem bőrönd gáz..nem nyaralni megyek! :P
A hálóruhát én sem tudom...nekem sincs hálóingem!
:)

98535. Jozso892017-06-18 05:55
Na látom haladnak itt a dolgok. Holnap megyek én is és hozom az infokat :)

98534. Dorinda2017-06-17 18:18
Huhuuu csajok. Izgalom van. Szerdán műtenek. Nagyon izgatott vagyok.
De persze kérdés az még mindig akad a kicsiny elmémben. Szóval .

Magán alapon lesz a műtét és nem tudom ilyenkor szoktak adni valakinek még pénzt vagy cakkumpakk annyi amennyi a dolog.
A hálóing. Problémába vagyok mert 23évesen nem nagyon vannak olyan nagyon nőcis hálóingeim, lévén hogy nagyon lazán ,sportosan melltartóban és rövidnaciban alszok. De ide csak kéne valami elől gombos csinos darab gondolom. Vagy magán alapon sincs máshogy mint az állami korházban?
Végül. Ki mibe vitte a ruháit. Én simán a nike pakolós sporttáskába gondolkodom, remélem nem leszek alulöltözött. Általában nincsen gond az öltözékemmel, de ilyen helyekre nem nagyon járok és ezért van ez az agyrém bennem.
Köszönöm ha végig olvasod és ha válaszolsz😊

98533. andromeda db2017-06-12 18:36
Sziasztok!
Nagyon köszönöm a válaszaitokat-praktikus tanácsaitokat!

98532. Moni10242017-06-12 16:44
Szia :)
Nekem sem volt szinte semmi fájdalmam szerencsére, csak a feszítő húzó érzés ami ilyenkor elkerülhetetlen valamint a zsírleszívás miatti erős izomlázszerű érzés. Nekem kiterjesztett midi hasplasztikám volt (van egy szép nagy vágásom a csípőlapát külső szélétől a másikig), volt mellfelvarrásom saját zsír visszatöltéssel, zsírleszívás a combokon és egy régi műtéti hegm korrekciója. Ez összesen 8 óra műtét volt, de ennyi minden után sem kellett fájdalomcsillapító , egyszer sem. Szerintem ez függ a doki ügyességétől, a használt műtéti technikától, anyagoktól valamint az egyéni beállítottságtól. De ne izgulj, én messze rosszabbra számítottam. :)
Nekem kompressziós ruhám van, ami lábszárközéptől indul és mell alatt ér végett. Szoros de mivel második bőrként simul rád, kényelmes. VOE márka, nagyon jó minőségű. Ruha felett észrevétlen mert erős de vékony az anyaga, mint egy jó erős sportruhának. A mozgásban egyáltalán nem korlátoz. Amit utálok benne (de már megszoktam), hogy mivel le nem vehető ebben végzed ez az ilyen-amolyan szükségletedet. :) Szerintem, bár tapasztalatom nincs, annyiban jobb, mint a haskötő, hogy a sebeket egyáltalán nem zavarja. A haskötők pont az érzékeny területeken érnek véget, vághatnak, zavarhatják a sebet és merevek. Ez pedig egy erős, kompressziót kifejtő de a körülményekhez képest kényelmes darab. A bőrőd pedig szellőzik alatta. De már csak 2 nap és 6 hetes leszek így levehetem. :) Én két és fél hete dolgozom. Szerencsém van adatbázisfejlesztő vagyok így tudok itthonról dolgozni, félig ülve az ágyban. Az ülés 8 órán át 3.5 hetesen nem nagyon ment. De ezt leszámítva akkor az ember már munkaképes lehet. Szintén egyéni, érzed majd magadon, hogy van e benned annyi erő.
Ami a ruházatot illeti a kórházban ha kompressziós ruhád lesz, nem is kell pizsi vagy hálóing. A műtét után ebben ébredsz, rajtam a kompressziós melltartó is volt. Mivel fekete mindkettő macskanő hatást kelt. :)
Ahogy a többiek is írták, törlőkendő szivószál, kicsi ásványvíz (3.33l-es) zsebes köntös legyen nálad.
Sok sikert, szép leszel. :)

M
(válasz andromeda db 98529. hozzászólására)

98531. Emese212017-06-12 09:47
Szia
Nekem sem volt fajdalmam.Két éjszakát töltöttem a korhazban.Du-an műtöttek.Este 8korul hoztak ki akkor fekudtem reggelig.Masnap felalltam es setaltam.Csak azert vettem be fajdalomcsill. masnap este,mert a nővérke eroszakoskodott es azt akartam,hogy hagyjon egy kicsit.Nekem 3 dolog volt fontos bent,a nedves popsitörtlő,szívószal,vagy cuclis flakon és egy zsebes köntös amiben a flakon volt.7 hetesen mar mindent es egesz nap csinaltam haskotő nélkül,de 10kgnal nehezebbet nem emelek,ill annyira vigyazok,hogy meg annyit sem egyszerre.
Tehat a karton tejet meg mindig 2-3-ával pakolom be a kocsiba.Haskötőm volt és teljesen kiszolgalt.Azt a 6 hetet ki lehet bírni. A szülés után még maradt egy másik és azt cserelgettem.
Röviden ennyi :)

98530. Nonfredite2017-06-12 07:53
Szia!Én szerencsések közé tartozom nekem nem volt olyan nagy fajdalmam..2 napig szedtem gyogyszert de masodik nap igazsag szerint mar nem is kellett volna.Nekem haskötöm volt amit a doki adott es en nem vettem valtot..egyszerüen arra a 2 orara még kiöblitettem es megszaradt levettem...semmi bajom nem volt...Én elég könnyem vettem az akadalyokat de szerintem hozzaàllas kerdese is...Másnap mar az udvaron setaltam picit es egyre fokoztam...a munka egyén és melo függö szerintem.nekem 19 napig volt a csö bent szoval mar csak amiatt se tudtam volna dolg.De egy hét utan vezettem mar :)

98529. andromeda db2017-06-11 17:28
Sziasztok!
Szívesen olvasom amiket írtok,én még előtte állok a műtétnek.(Pár hét van hátra)
Gyűjtöm a sok praktikus tanácsot,amiket javasoltok.
Azt szeretném,ha őszintén megírnátok,mennyire nagy utána fájdalom,és kb mennyi ideig tart.
Mikor válik az ember munkaképessé?
Az én orvosom kompressziós ruhát javasolt.(teljes plasztikám lesz,izomvarrással.)Ki használt közületek ilyet?Ez miért jobb a haskötőnél?
Várom válaszaitokat!
A.

98528. floora22017-06-11 08:34
Sziasztok! Engem szerdàn műtöttek a Dr. Rose magänklinikán Budapesten. Teljes hasplasztika izomvarrással. A draincsövek még bennt vannak. Elvileg holnap szedik ki őket. De èn ùgy érzem mèg maradnak egy darabig. Mèg kb 30-30 ml szivàrog. A jövőhet vègèn viszont utazunk vissza Nèmetorszàgba. A fàjdalom napròl napra elviselhetőbb, igaz fäjdalomcsillapítòt Essig dem kellett bevennem. Kiegyenesedni termèszetesen nem tudok Mèg. De egyre többet jàrkàlok.

98527. Nyári irány2017-06-10 22:29
mármint nagyon nagy súlyról sokkal kevesebbre fogyva

98526. Nyári irány2017-06-10 22:29
Nekem sem "támogatták", 3 gyerek után nem jár, csak fogyás után.:-(((

98525. Emese212017-06-09 17:25
Szia
Szívószalat,vagy cucli kupakos flakont vigyél.Nehez lesz emelni 0.5l'es lesz a könnyű.
(válasz Dorinda 98524. hozzászólására)

98524. Dorinda2017-06-09 14:31
Tök vicces mert pont ma vettem két zacsi sötétkék nivea popo kendőt. Akkor jó döntés volt.
Sima haskötöm lesz, valószínű az olcsobbik. Igazából ami eldöntötte az az hogy ma beszéltem egy gyogyászatis eladoval és azt mondta hogy funkcioját tekintve semmi külömbség nincs közte. És ebből fogok venni kettőt vagy hármat hogy legyen váltás.
Ma megvolt a vérvétel. És haladunk szépen lassacskán előrébb😊
(válasz Moni1024 98522. hozzászólására)