Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek érdemes terhesvitamint szedni teherbeesés előtt? fórum

Szerintetek érdemes terhesvitamint szedni teherbeesés előtt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. júl. 23. 11:34
Sziasztok.Ági vagyok és a 4. terhességem.Szerintem minden terhesség más,és minden szervezet is.Kinek mire van szüksége.De a vitaminok fontosak,A vérkép meg sokmindent elárul.Ha valaki nagyon hányós ,mint én is.Hiába a megfelelő étrend ha kihányod .Fontod a vitamin pótlás.Ki lehet tapasztalni mikor érdemes bevenni.Nekem délutáni órákba,vagy este.Régen elevitet szedtem ,most meg nem jó.Változik a szervezet .
2012. júl. 14. 09:43
Még terhesen sem szedtem terhes vitamint...Csak magnéziumot.Mindkét gyerkőcöm egészségesen,3,5 kg-al született.
42. RéQ86 (válaszként erre: 38. - Orsibigyu)
2012. júl. 13. 21:42
Szia, igaz ezt már régen írtad, de hátha még visszajársz :) megkérdezhetem hogy végül mi lett? minden rendben? egészséges lett a babád? én is sajnos ilyen vagyok, akármennyire is tudom h ennem kell sok zöldséget, gyümölcsöt nem megy annyi amennyit kéne és a halat sem bírom megenni, egyszerűen nem megy le... :( vashiányom is van, szóval ha terhes leszek nekem tuti szednem kell vitaminokat...
41. Kexem (válaszként erre: 40. - 24d0037bcc)
2010. aug. 24. 13:43

Szia!

Kicsit későn válaszolok, bocsi.

Nekem mindkét nőgyógyász a Femibiont ajánlotta.

2010. júl. 14. 09:03
Abban tud valaki segíteni, hogy konkrétan melyik terhesvitamint érdemes szedni? Tudom, hogy nem a reklám helye, de én erre lennék kíváncsi. Olvastam egy párat itt a kommentek között, de az eredeti kérdés az arra irányult, hogy érdemes e szedni valamilyet.
39. 5e48d37001 (válaszként erre: 38. - Orsibigyu)
2010. ápr. 7. 13:39

Szió:)

SAjnos a növényi vasat nem tudja hasznosítani a szervezet,nem szívódik fel,csak az állati.Vasat mindenképpen kellene szedni szerintem,mégha 10mg-ot is / nap.

2010. ápr. 7. 13:25

Én 9 hetes terhes vagyok, folsavat és egy egyszerű vitamint szedtem terhesség előtt és mint megtudtam első hetei alatt is. Ahogy kiderült hogy terhes vagyok abbahagytam azt a vitamint mert A is volt benne ami árthat a babának. Szerintem nem ártott, mert eddig minden rendben van, de a dokim azt mondta ne szedjek semmi vitamint, míg meg nem lesz a vérvétel eredménye, hanem mivel itt a tavasz egyek szezonzöldségeket, retket, salátát újhagymát. Akkor még jól voltam csak émelygéseim voltak, azóta hányok. Szinte nem birok mást enni mint sós péksütiket,pl perec, vagy max szezámos kifli, vajas kenyeret, piritóst, krumplipürét, ropikat, néha joghurtot, szóval ami sós vagy semleges ízű. Semmi zöldséget nem kívánok, narancsot kihányom, húst még eszegetek, meg tojást, de nagyon félek hogy nem viszek be elég vitamint a szervezetembe.

Persze hallgatni szeretnék a dokira a vitaminszedés dolgában, de lehet nem gondolta hogy nem fog menni ez a szezonzöldséges dolog nekem. Az is lehet hogy elég ha ösztönösen hallgatok a testemre és azt eszem amit kívánok. De akkor is dilemmában vagyok hogy nem ártok a babának hogy semmi vitamint nem szedek? Véleményeket kérek. Lehet a doki azért mondta mert látja hogy elég hízékony vagyok, de mostmár 5 kilót fogytam a terhesség alatt.

2009. szept. 25. 14:36
Igen,célszerű a babaterv előtt 1 hónappal legalább.De nálunbk az volt,hogy 6 hónapot váratott a baba Én meg szedtem a vitamint:)Mire a baba összejött egekbe volt a vasam,olyan magas volt,hogy meg lett csillagozva 11 heti vérvételi eredményen:)Ha nehezebben akar összejönni akkor egy idő után elég csak bevenni belőle napi fél szemet is.
2009. szept. 25. 13:01
1csajszi, ezzel az a baj, hogy mire kiderül, hogy terhes vagy, esetleg késő már tenni azok ellen a rendellenességek ellen, amik már kialakultak. Én is szedtem (Elevit) a tervezett teherbeesés előtt, a 2. hónapban össze is jött a lányunk. 3900 grammal született, én 27 kg-t szedtem fel, ráfoghatjuk a vitamin által csinált étvágyamra is, ha akarjuk. A folsav mindenképpen ajánlott, valszleg legközelebb én inkább csak szt fogom szedni.
2009. szept. 10. 14:32

Ráérsz akkor mikor már terhes vagy.

A terhes vitamin mindenféle vitaminból többet tartalmaz arányban, mint egy normál felnőttnek való vitamin.Hiszen a gyereknek is kell belőle.

Felesleges több vitamint szedni mint amennyit az ember szervezete elhasznál.Majd ha ott a gyerek és elkezd enni kérni a hasba,akkor már szedheted a terhes vitamint

2009. szept. 10. 14:28

igen mindenképp

ártani nem árt ha nem esel teherbe azonnal

33. bfa2a66e9e (válaszként erre: 32. - Kexem)
2009. aug. 19. 11:13
Sok sikert s kívánom minél előbb teljesüljön a vágyad!!!
32. Kexem
2009. aug. 19. 07:51

Sziasztok lányok!

Köszönöm a hozzászólásokat, hallgatva rátok vettem terhesvitamint és fogom is szedni:)

2009. aug. 18. 15:48
IGEN
2009. aug. 18. 15:31
Amúgy mint terhes vitamin én is a femibion 800-at szedem
29. Betta76 (válaszként erre: 28. - Kexem)
2009. aug. 18. 15:30
kaptam gyógyszert, szedtem 2 hónapja a metformint(nem tudom ismered-e) attól már második hónapban lett spontán peteérésem(előtte fél évig ne mvolt peteérés és menzi se) igaz csak a ciklus 26dik napján. Az ezutáni ciklusba meg stimuláltak, attól lett a baba. stimulálás: clostylbegyt + merional szuri, uh-n volt 11dik napon 4 tüszö,erre kaptam a 13dik napon még egy Ovitrelle szurit, ez repesztette meg a tüszőt a 15-dik napon, akkor volt pé és abból lett is baba.
28. Kexem (válaszként erre: 27. - Betta76)
2009. aug. 18. 15:26

Szia Betta!

Te spontán lettél terhes vagy kaptál valami bogyót?

27. Betta76 (válaszként erre: 11. - Kexem)
2009. aug. 18. 15:25
Szia, Én is PCO-s vagyok, jelenleg 6 hetes terhes, szedtem én is vitamint már januártól kezdve, nekem azt mondta a dokim szedjek valami terhes vitamint, bármelyik jó és az se baj ha 2-3 naponta szedem egyenlőre, így is csináltam, mióta terhes vagyok áttértem a napi 1-re.
26. Sirga
2009. aug. 18. 15:16
Nem tudom. Nem hiszem, hogy ártana, viszont védheti a babát.
2009. aug. 18. 15:15
IGEN!
2009. aug. 18. 15:12
Persze. Nem hallottad Czeizel-t a múltkor részletezte, hogy előzi meg a legsúlyosabb rendellenességeket a terhesség előtt elkezdett vitaminszedés..
2009. aug. 18. 15:11
Szerintem igen.Én szedtem terhesvitamint,főleg,hogy akkor ősz -tél volt.De még így is kellett plusz vasat bevinnem a terhesség alatt.
22. Kexem (válaszként erre: 21. - 88bdb83f99)
2009. aug. 18. 15:07
akkor azt hiszem jobb, ha mi is berúgunk:)
21. 88bdb83f99 (válaszként erre: 18. - Kexem)
2009. aug. 18. 15:05

Az első nyolc hónap után. Clomifennel kezeltek, de pont egy olyan hónapban sikerült, amikor nem is kellett szedni a gyógyszert. így nem is gondoltam volna, hogxy terhes lehetek.(azt hiszem mindketten berúgtunk- sok jó dolog történt velünk-esküvő - férjem befejezte a szakvizsgáit)

meggyőződésem, hogy sokat számítanak a lelki dolgok.


A második rögtön sikerült, vagy legalábbis másfél hónap múlva, akkor egyébként tartottam a cukorbeteg diétát. (lehet, hogy akkor is berúgtunk)

20. Anyagi
2009. aug. 18. 14:57
igen
2009. aug. 18. 14:54
Ha PCos-ed van , ajánlom a cukobeteg diéta kipróbálását is, vagy gyakran lenmag vagy olivaolajat teszek a kenyérre margarin helyett és zöldséget.
18. Kexem (válaszként erre: 16. - 88bdb83f99)
2009. aug. 18. 14:43

Szia qborepa8!

Ha jól értem a szavaidat neked sikerült a babaprojekt. Megkérdezhetem mennyi idő után?

17. Kexem (válaszként erre: 14. - Bfa2a66e9e)
2009. aug. 18. 14:40
A PCOS policisztás ovárium szindrómát jelent, ami annyit takar, hogy a petefészkem tele van apró cisztával és nem nagyon van peteérésem. Ettől elég rendszertelem a menstruációm is.
2009. aug. 18. 14:34
Én is PCOS vagyok. Nekem volt amikor csak az E vitamint és a folsavat mondták. Úgy tudom az E vitamin a petesejt érését is elősegítheti, a folsav pedig pont a terhesség legelején kell nagyon a babának. Én minden nap szedtem ezeket vagy pedig multivitamint.
15. suzanne7 (válaszként erre: 11. - Kexem)
2009. aug. 18. 14:33

Szia!

Én is a Femibion 800-at szedem és teherbeesés előtt 2 hónappal kezdtem elsőre sikerült a baba.Én megvagyok elégedve ezzel a vitaminnal.Ami fontos,hogy mindig evés után vedd be és akkor nem okozhat gyomorégést hányingert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook