Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 90 napos diéta megcáfolása fórum

A 90 napos diéta megcáfolása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A 90 napos diéta megcáfolása

1 2 3 4 5 6 7
183. Thynka (válaszként erre: 182. - Khalesi)
2016. okt. 8. 13:42

Sziszasztok!

En vegigcsinaltam. 21 kg-t fogytam vele. Es ha nar kaloriabevitel csokkenes: szenhidrat napon siman lecsuszott a 32-es gombas pizza, estere pedig makos guba. Ami nehez volt, az a gyumolcsnap, de megoldottam magam keszitette sult vagy fott gyumolccsel. Jah es utana voltam testzsir, izom es viz szazalekos meresen. 5kg-val tobb izom volt rajtam, mint amennyi normalis lett volna. A verkepem pedig tokeletes volt.

182. Khalesi
2012. aug. 16. 12:31
Két hétig csináltam becsülettel, minden gyümölcs nap után mikor jött a fehérje nap, olyan gyomorgörcseim voltak, hogy azt hittem meghalok. És persze nem csak görcs hanem hasmenés is, egész nap :((( Sok embernek bejött, nekem nem.
2012. márc. 22. 09:02
2012. márc. 22. 08:58

Ja meg a rizs ugye keményítő, még véletlenül sem szénhidrát.

A rizs az egyik legjobb természetben megtalálható szénhidrátforrás, 100 grammjából kb. 70 ch.

2012. márc. 22. 08:52

Jó cikk, bár én 1-2 dologgal kiegészíteném. A 90 napos diéta működik, viszont hatalmas baromság. Sikerét jóformán a gyümölcs, keményítő meg víznapoknak köszönheti, ahol jóformán alig viszel be kalóriákat.

Hiányosságokat érzek abban is, hogy sehol sincs leírva, hogy miből mennyit egyél. Ott van a mintaétrendben, hogy estére toljad a CUKROS tortát, de nem írja, hogy ez most mekkora torta. Mondjuk ebben az esetben tökmindegy, mert pl. a torta semmit sem fog segíteni a diétátokon kedves 90 naposozók, de ne iguljatok, majd a víznapon visszahozzátok a lemaradást ... :D

Következő dolog amit hülyeségnek tartok ( és részben ebben is rejlik a 90 napos sikere ). Ugye délig csak gyümölcsöt ehetsz meg teát minden nap, a többség meg ugye 6 után már nem eszik ( mekkora baromság ez is te jó ég, fogalmam nincs, hogy ezt ki találta ki ), tehát 6-tól másnap 12- ig az 18 óra koplalás :D Hát persze, hogy fogyni fogsz :D

Továbbá azért örvend nagy népszerűségnek ez a módszer, mert időnként bűntetlenül lehet csalni. Belefér a csoki, a torta, a pizza, jöhet itt minden, nem számít :D Vicc.

178. Arel (válaszként erre: 176. - 7a183ed54a)
2011. márc. 13. 06:37

Szia!

Én gyüminapokon időnként egy picikét csalok azzal, hogy korpát keverek a gyümölcsbe, legyen az saláta, turmix (minimális kis édesítővel), vagy párolva. Ja, gyüminap estén (ami valóban elég kritikus is tud lenni), akkor csinálok egy serpenyőnyi párolt gyümit: napraforgómagot pirítok, aztán rá alma,egy kis folyadék, hogy le ne égjen, néha egy banán vagy bármi egyéb. Fűszerként fahéj, esetleg gyömbér, darált szegfűszeg, ha kell egy kis édesítő. Isteni szokott lenni, és vége a kísértésnek is, Talán az émelygésen is segítene... szerintem akár egy nagyon kevés zabpehely is mehetne bele. Gondolom, még mindig jobb egy kis csalással betartani a gyüminapot, mint az egész diétát feladni.

A mozgás mindenképpen alapvető - szerintem.

177. tothm
2011. márc. 9. 18:02

szodalit

Nem iszol elég folyadékot. Ezt a hibát én is elkövettem, de nálam az a gond, hogy nem tudok egy liter víznél többet inni egy nap. De most már megerőltetem magam, én is rosszul voltam ez miatt, szédültem, émelyegtem, egyszer még a szívem is nagyon gyorsan vert.

2011. márc. 8. 19:53

Sziasztok!

Már 2x neki indultam ennek a fogyókúra módszernek,de sajnos a gyümölcsnap teljesen kikészít.Rosszul vagyok,émelygek stb.Most ismét belekezdenék,de nem tudom lenne e értelme?Miért lehetek vajon rosszul?Most 1 hónapja nagyon kevés szénhidrátot eszem,/sütit,csokit nem!!!!pedig imádom/és csak teljes kiőrlésű kenyeret.De 1kg ment le.Azért ez durva,152cm/70kg vagyok.Azt ne ajánljátok,hogy tornázzak vagy valami ilyesmi,mert nem tudom beiktatni a teendőim közé.Szívesen fogadnék tanácsot.Előre is köszi.

175. tothm
2011. márc. 7. 14:10
Kifelejtettem egy buktatót: amikor megáll az ember a fogyásban, ez nálam eddig a második hónap volt. Itt elengedi magát az ember szintén, elkeseredik jobban, mert már megint nem sikerült fogyni.
174. tothm
2011. márc. 7. 14:07

Sziasztok!

Én még új vagyok itt, de régóta olvasgatom a fórumokat. Eddig kétszer csináltam meg a diétát, mindkettő hatásos volt, habár a másodiknál többet szedtem fel utána, mint amennyit lefogytam. Ezért eldöntöttem, hogy most tovább fogok diétázni, jobban ügyelek utána magamra.

Pont ma egy hónapja, hogy nekikezdtem a diétának. Eddig lement - 7 kg.

Ma éppen ezért víznapom van, csak döntöm magamba a vizet. Most már tudom, mik a buktatók a 90 napos diétában. Ez a diéta a kedvencem, de szívesen kipróbálnám a Falusi Mariann féle diétát is, csak sajnos nagyon sokba kerül, nem engedhetem meg magamnak.

Hiszek abban, hogy mindennek fejben kell eldőlnie, ha engedünk csak egy kicsit is a bűnözésnek, akkor újra és újra meg fogjuk tenni. Bárki bármit mond, én úgy vélem, fogyókúrához akaraterő és sok mozgás kell. Ab Rockettel tornázok + Rubint Rékára minden nap fél órát és futok, amikor csak lehet.

A diéta buktatói: tésztanapon csak mértékkel szabad enni pizzát, édességet, tortát, valamint gyümölcsnap este a legkritikusabb nap, amikor az ember nagyon nehezen bírja megállni.

A harmadik buktató a víznap, nagyon kevesen tudják megcsinálni lelkiismeretesen, betartva.

Aztán, a másik nagy buktató a jojó effektus, amit sokan ismernek. Végigcsinálom a diétát, és utána elengedem magam, nem eszem reggel a gyümölcsöt, és nagyobb adagokat eszek ismét, aminek eredménye, hogy több jön fel rám, mint amennyit leadok.

Az a baj, hogy nem Budapesten, illetve városban lakok, ott könnyebben be lehet szerezni a diétás süteményt, diétás cuccokat. De aki akar, az mindent meg tud oldani, vidéken élők is.

Ezekben a két hetes diétákban nem hiszek, legfeljebb méregtelenítésre jók, nagyon megterhelőek. Az a jó, ha egy hónap alatt nem fogy hirtelen sokat az ember, mert az egészségtelen, tönkreteheti a saját szervezetét. A szépségért meg kell küzdeni, azért, hogy jól érezze magát az ember a bőrében.

Norbi - féle diétát sikerült orvosi vizsgálatokkal alátámasztani, úgy tudom.

Egyszóval, aki állandóan bűnözik, nem akar mozogni, az ne várjon csodát. Fejben kell erősnek lenni, ez a diéta megtanítja az embert, hogyan kell a viszontagságokon túl lenni, akaraterőt fejleszti. Vagy szigorúan betartom, vagy sehogy sem csinálom, ez vonatkozik minden diétára.

173. Arel
2011. márc. 6. 07:46

Kedves cikkíró!

Én elhiszem, hogy a legjobb szándék vezérelt, mikor megírtad a kritikádat. Még azt is elhiszem, hogy jártasabb vagy ebben a témában. Persze most jön az én de-m.

A cikked elején azt firtatod, hogy kinek írták fel a sportorvosok a diétát. A diétákat valóban személyre szabottan kellene felírniuk az orvosoknak, ezért is említik meg bizonyos oldalak, cikkek, hogy mielőtt valaki elkezd egy diétát, akkor konzultáljon orvosával. A különböző fórumokon megjelenő diéták egyikéhez sem írják oda, hogy csak XY számára készült, vagy egy adott csoportnak. Tehát ezzel a kritikával lényegében minden egyes diétát illetni lehetne, nem csak pont ezt.

Én nem ismerem pontosan az emésztési folyamatot, nem tanultam különösen biológiát. Viszont más anyagban isolvastam, hogy a kölönböző tápanyagok más helyen és más időben emésztődnek. Az egyik már a szájban a nyálban lévő enzimek hatására, a másik a gyomorban, és van olyan, amely csak a bélrendszerben. Ahol ezt olvastam, az a könyv évekkel ezen diáta publikussá tétele előtt jelent meg, és lényegében abban is az egyes tápanyagok különválasztását hangsúlyozza, még ha nem is foglalja egy ilyen 4 napos rendszerbe. Azt gondolom, hogy a rengeteg pozitív tapasztalat is amellett szól, hogy igenis felgyorsítja az anyagcserét, tehát működik! (A sok pozitív tapasztalatban beleértem a sajátomat is).

Valahogy nehéz elhinnem, hogy ha bizonyos tápanyagok nem minden nap jutnak a szervezetbe, viszont 4 naponként biztosan, akkor ilyen komoly hiánybetegségek léphetnek fel. (persze itt nem hozom fel, hogy nálam se lépett fel, különösen azért se, mert én nem tudtam lemondani a napi 2 tejeskávémról, amivel minden nap viszek be fehérjét is). Eszembe jutott viszont az, hogy régebben nem egy családnál működött heti étkezési rendszer, amikor a háziasszony bizonyos napokon mindig főzeléket főzött, másikokon meg tésztát. És bizony nem minden nap volt hús se. (Valahol, még ma is tartják ezt). Eléggé hasonlatos a dolog. Megjegyzem, hogy létezik ugyebár a 90 napos reform változata is, amikor engedélyezett nagyon kis mértékben az eltérő tápanyag bevitele is. Szerintem aki csinálta ezt a diétát, az mind engedélyezett már magának egy kis kilengést (különösen, ha főznie kellett a családnak, és mondjuk csak meg kellett kóstolnia főzés során az ételt). A hangsúly szerintem nem is abban van, hogy aztán egy deka eltérő tápanyag se juthat be, hanem az arányokon.

Tésztanap: igen, az ember sokszor megkívánja egy diéta során az édességeket, amitől tilva van amúgy. Ez nem azt jelenti, hogy egész nap csak pizzát és tortát egyen az ember. Ha életmódot is szeretne váltani valaki, akkor elkezdi a teljes kiörlésű, magos tésztaféléket, pékárukat enni. Talán ez is befolyásolja, hogy a végén 5kg vagy 10 kg az a fogyás. A gyümölcsnapon se 1 kg banánt eszik az ember (szerintem nem is kívánja), hiszen szükség van a változatosságra. Ráadásul idővel már nem is eszik olyan sokat az ember, mert összeszűkül a gyomra.

Biztosan létezik ennél egészségesebb diéta, viszont az is biztos, hogy rengeteg trendi diéta lényegesebben egészségtelenebb. Sok embernek segíthet a napi rendszeres étkezés rászoktatására, idővel még a mennyiségek fokoztaos csökkentésére is, és ezzel esélyt adhat arra, hogy utána egy egészéges életmódod könnyen tudjon tartani. Ha utána elkezd az ember kétpofára chipset és egyéb finomságot enni, meg cukros löttyöket literszámra magába dönteni, akkor nyilván ez a diéta is esélytelen a visszahízással szemben.

Ja, az izmok: nos minden diétánál megjegyzik, hogy a sport, a mozgás természetesen sokat segít. Sajnos nem mértem zsírtömeget még a 90 nap elkezdése előtt, viszont majdenm napi szinten tornázok több min egy órát. Azóta elég kemények a combjaim, a fenekem, látszanak a hasizmaim - persze még vannak problémás helyek. Remélem, ezek nem a megkeményedett zsírpárnáim :)!

És végül még annyit, hogy ez nem egy kötelező dolog, és mindenki úgy tartja be, és addig, amíg az neki jól esik. Ha úgy érzi, ezzel árt magának, akkor keressen más alternatívát, elvégre mindenki más, nem lehet egyazon módszert mindenkire ráhúzni!

172. Robocel
2011. jan. 25. 21:37
En betartottam ,mar ket hete vasarnap mindig vendegsegben voltam,ettem es alkoholt is fogyasztottam,persze hetfotol ismet betartottam es ket es fel het alatt 9 kilogram ment le!!!!!!!!!mar most teljesen maskepp erzem magam.....ez a legkonnyeb kura amiket kiprobaltam,,,,ha megkivanok valamit amit aznap nem ehetek tudom hogy max, 3 nap mulva ehetem es simman kivarom,,,
2010. nov. 26. 08:02

Nyár végén, ősz elején volt a Nők lapjában egy cikk. Többféle diétát értékelt, véleményezett egy dietetikus. És azt mondta, hogy a 90 napos diéta jó, de szerinte nem kellene ennyire szigorúra venni a fehérje-megvonást a nem fehérje napokon...

Nekem sem smakkol a gyümölcs reggelire, de szerintem igazodik hozzá a szervezet.

2010. nov. 17. 22:35
Hát én amikor elkezdtem olvasni ezt a cikket, rögtön az volt az első gondolatom, hogy nemzetünk fitnesz büszkesége, Norbi írhatta álnéven. :) Most komolyan, nem kell táplálkozás szakértőnek lenni ahhoz, hogy az ember lássa, hogy ezzel a diétával ártani nem lehet. 4 napos ciklikus ismétlődéssel minden fontos tápanyag bekerül a szervezetbe. A diétában leírt szétválasztó rendszer hatékonyságában én is kételkedem, de ha elvonatkoztatunk a szétválasztástól, és csak abból indulok ki, hogy minden 4. nap csak gyümölcsöt eszik valaki, és 4 napból 3-ban nem eszik tésztát, kenyérféléket és cukrot 3 hónapon keresztül, már eleve garantált a fogyás. Nyilván a különböző napokra bontás pedig azért érdekes, mert így biztosan eszünk minden fajta tápanyagot, amire szükségünk van. és közben nem koplalunk nem sanyargatjuk magunkat. Józan paraszti ésszel átgondolva nem igazán értem, hogy hogyan lehetne ez egészségtelen. Aki arról számol be, hogy rosszul érezte magát ettől a diétától, az nyilván előtte húst evett hússal, meg kenyeret tésztával, és kissé megborította a szervezetét a hirtelen átállás egy változatosabb táplálkozásra. Ez az egyik legértelmesebb diéta amivel valaha találkoztam, nyilván a mozgásra emellett is szükség van.
2010. okt. 28. 20:06

Sziasztok!

Én nekem ez volt az egyedüli reményem ahhoz,hogy lefogyjak.Mióta az eszemet tudom küszködöm súly problémával!!

Nálam a nasi okozott problémát és a diéta alatt leszoktam a nasizásról!

A szénhidrát napon megkaptam amire szükségem volt és egy percig nem gondoltam arra,hogy a többi napon édességhez nyúljak.

2 gyermekem van a legkisebb most lesz egy éves.

Szülés után mikor már nem ment a szoptatás eldöntöttem,hogy diétázom.

Január 4.-én kezdtem és egybe lenyomtam 180 napot,ez alatt fogytam 25kg nyárra 2 hónap pihit hagytam magamnak és utána újra kezdtem és azóta még 5 kg sikerült megszabadulnom!

95 kg-san nehezen mozogtam és az öltözködés háát nem volt egyszerű!!

Most 65 kg-san élvezem,hogy szinte bármit hordhatok amit eddig nem.Sokkal könnyebben mozgok és jobb a közérzetem!

Nem gondolom,hogy káros lenne!

A vérképem tökéletes és idén egyszer voltam csak náthás akkor is 3 napig kellett fújni az orromat és gyógyszer nélkül elmúlott!

Én bíztatok mindenkit akinek szüksége van rá,hogy próbálja ki!

Igaz az a tény és ez számomra megdönthetetlen,hogy minden agyban dől el!!

A diétához is kell egyfajta makacsság,hogy akkor is megcsinálom!!

Bízzatok magatokban és menni fog!!!

2010. máj. 28. 19:25
aZ ELŐBBIhez hozzátéve az a 2 hetes diéta 2 hét alatt eredményes, több kiló megy le és nem kell 3 hónapig szenvedni, ráadásul a fehérje pótolva van minden nap, igy az izmok nem épülnek le, kizárólag a zsírból megy le és nincs jojó effektus. Számos ismerősöm van aki csinálta nem egyszer és mai napig nem hízott vissza semmit a leadott kilókból. Én most csinálom először annak ellenére hogy nem vagyok kövér, mindenki hűlyének néz amiért diétázom, de ugy érzem ez a béltisztítás jól jött és ha eltünik az a kis 2-3 kiló ami zavar a derekamon, combomon, akkor boldogabb leszek. 158cm magas vagyok és 53.6 kg-ról kezdtem szombaton a diétát....ma 51.6 voltam reggel. Rámjöttek azok a nadrágok, amik eddig idegesítően feszültek. Sokat számít 1-2 kg is. És még van 1 hetem. Rendszeresen aerobicozom, és higgyétek el hogy fölösleges 3 hónapig szétválasztani, ha kibírtok 2 hetet úgí, hogy fehérjeturmixon és zöldségleves levén éljetek, sok folyadékkal kiegészítve és napi 2 antioxidáns tablettát bevéve. A kolleganőm 20 kilót fogyot amióta ezt megcsinálta először. Próbáljátok ki, megéri.:) Aki hisz nekem, annak sok sikert.
2010. ápr. 25. 22:48

Csatlakoznék a "védelemhez". :) Én most csinálom másodszorra. NEkem nagyon bejön a délelőtti gyümölcs. Nem értem, hogy miért egészségtelen. Egy csomó zöldséget eszem. Húsnapon frissen pirított szezámmagos sonkát zöldséggel.

Keményítőnapon sokszor krumplifőzeléket vagy rizses lecsót. Imádom.

CH nap?: főtt spagetti paradicsomszósszal...és persze támogatom a helyi cukrászdát vacsikor. :)

Tulajdonképpen nem egészségtelenebb, ha csinálom, mintha nem csinálom. Akkor miért is támadják???

Norbiztam is... az is jó. :)

2010. ápr. 25. 22:11
Én betartok minden és elégedett vagyok az eredménnyel.
165. Dadogó
2010. ápr. 25. 22:05

Ha megengeditek, szólnék néhány szót a 90-napos védelmében. 46 éves férfi vagyok, a kúrát 110 kg-ról kezdtem el. Nagyjából betrtottam az előírtakat, ( csak néhány alkalommal "bűnöztem" :)

de még így is 16 kg fogyást értem el. Hozzá kell tennem, hogy a kúra végén nem tartottam be a további 90 napos csak gyümölcsöt reggelire utasítást, mert nekem a legtöbb gondot a rengeteg gyümölcs fogyasztása okozott,ugyanis nem vagyok oda érte különösebben. Valószinüleg ezért a rendes táplálkozásra való visszatéréskor szinte azonnal felszedtem 2 kilót, DE azóta - 3és 1/2 éve - egy dekát sem híztam, pedig eszem-iszom mindent!


Az egészségtelenségéről csak annyit, hogy csökkent, ill. normál szintre állt be a vérnyomásom, a cukrom. Tökéletesen jól érzem magam, és továbbra is csak 96 kilót nyomok.

Ajánlom mindenkinek, bár kell hozzá kiartás. Nekem az első két hét volt nagyon nehéz.


Sok sikert és kitartást hozzá MINDENKINEK!!

2010. márc. 31. 20:05
Kata, nekem sajnos alótás futás után már nem jut időm edzőteremre, de annyit ki tudok szorítani, hogy gyalog járok dolgozni, meg szinte mindenhová (korábban kerékpárral jártam). Ez kb fél óra séta (igen gyors, megfeszített, mivel általában az utolsó pillanatban indulok) naponta, és igenis eleinte elég volt. Most, amikor leadtam a nagyját, valószínűleg más is kellene. Valamiért más a séta, mint a lótifuti. Lehet, hogy valaki tudja az okát, én nem. de biztos vagyok benne, hogy így van.
163. Kata184
2010. márc. 27. 16:50
na akkor én most szólnék ehhez vmit, valaki írta,h elég napi 30 perc séta, hát ezen csak nevetni tudok, mivel egésznap rohangálok ide- oda és sokkal többet mozgok,mintha csak 30 percet sétálnék, mellette jó,ha már 1000 kcal bennem van, mert nincs időm nagyon enni, de ha eszek, akkor azok egészséges kaják: saláta, natúr joghurt, keményítős főzelék stb. mégsem fogyok 2kgnál többet sosem. Az már sokkal okosabb lett volna, ha azt írja,h heti 3szor 1,5 óra edzőterem vagy vmilyen mozgás, na az már sikeres megfelelő étkezéssel. Egyébként nekem anyukám csinálta már 2szer is és neki mindig bevált a 90 napos, úgyh mivel én 5-7 kgtól szeretnék megszabadulni, én is belefogtam. Amúgymeg engem nem riasztanak el ezek a dolgok, amik a cikkben vannak, mivel én már annyi mindent kipróbáltam, hogy kétlem, hogy majd pont ettől lenne bajom! Ha meg sikerül lefogynom, akkor garantáltan egészséges életmódnál maradok, mivel évekóta van súlyproblémám és ha végre olyan lehetnék, amilyen szeretnék, nincs az az étel ami megérné, hogy kockáztassak!
162. rasza (válaszként erre: 24. - Be_rika)
2010. márc. 24. 15:42
Teljesen igazad van! Sok sikert a diétához! Lehet hogy én is kipróbálom.
2010. márc. 10. 19:18

Ezért van az, hogy mindenképpen életmódot kell váltani, mert ha visszatérnénk a régihez, akkor nagyon gyorsan visszaszaladhatnának a kg-ok... De az életmódváltásban is nagyon sokat segít a 90 nap, ami alatt az ember megszokik más ízeket, és megtanul új ételeket főzni, amik sokkal könnyebben emészthetőek, szinte pihentetik a gyomrot....


Meg sportolni is sokkal könnyebb, ha kisebb a súly....


Szóval azoknak, akiknek nagy a túlsúlyuk, szerintem mindenképpen nagyon jó néhány körben 90 napozni, aztán ha a nagyjától megszabadultunk, lehet formázgatni, tornászni, és megszenvedni az utolsó 10-15 kg-mal. Ehhez szerintem más módszer kell, vagy az adagokat kellene nagyon lecsökkenteni. (nekem ez nem megy)


Lehet, hogy vannak hibái, és mindenki testre szabja maga igényihez mérten, de lehet, hogy ezért is népszerű, mert nagyon sokszínűen lehet végigcsinálni.

2010. márc. 10. 19:08

Szerintem is így van, hogy mondod.


Bizonyára kisebb súlynál nehezebb a fogyás, ezt én is tapasztalom, mert most már egyrészt nem vagyok eléggé kitartó a diéta betartásában, ha nekifogok, másrészt a motivációm is sokkal kisebb, már nem érzem annyira nagynak a túlsúlyomat, habár még mindig van 10-15 kg felesleg rajtam. Ebből is látszik, hogy a belső motiváció és az eltökéltség a legfontosabb.


Meg a másik gond az, hogy egy 120 kg-os szervezet már a puszta létezéséhez is sok kalóriát fogyaszt, és ha a szervezet a kétharmadára fogy, akkor a kevesebb kaja is hizlalhat...

159. struki
2010. márc. 6. 14:47

Úgy gondolom, hogy sokkal több problémát okoz, hogy valaki túlsúlyos, mint az, hogy végig csinál egy diétát.

Egyik diéta sem növeli meg az ember élettartamát, és nem arról szólnak, hogy mennyire egészséges végigcsinálni.

DE EZ LEGALÁBB HATÁSOS!!!

No és könyörgöm, ki az, aki egy nap megeszik 10 banánt?

Nem egy embert ismerek, aki ezzel a módszerrel lefogyott 10-15 kg-t, és a mai napig tartja a súlyát.

No és így legalább az ember étkezhet változatosan, és nem kell koplalni, kivéve az ásványvíz napon, de szerintem ha az kimarad, akkor sem marad el a várva várt fogyás.

158. Binky (válaszként erre: 156. - Gy-ancsa)
2010. márc. 4. 23:26

Mindenesetre az életmódváltás nem cakkumpakk jön mint ahogy azt hangoztatják oly sokan... ahhoz sok idő kell...Még nem merném kijelenteni, hogy nekem sikerült.


Mindenesetre gratuláloka fogyásodhoz és további sok sikert kívánok, 90 napossal vagy anélkül!:)

157. Binky (válaszként erre: 156. - Gy-ancsa)
2010. márc. 4. 23:24

Esküszöm azt gondoltam, nekem sem fog menni...ezért is híztam vissza mindig pár kilót...persze a 11 kiló fogyásomból (73.ról 62-re) azért sok megmaradt, de mindig mikor megint lefogytam 62-re, vissza is híztam 65 körülire, mert nem tudok keveset enni. Szeretem az ételt, elkészíteni, ízlelgetni is, később ezzel (is) szeretnék foglalkozni.

Mégis, talána 90 napos tanított rá engem is, már van önfegyelmem. Megadom magamnak a lehetőséget, hogy egyek. De nem használom ki...érdekesmód nem zabálok. Most kezd szépen összeszűkülni a gyomrom, és annyira nem erőltettem meg magam.

Szerintem ez egy idő után, magától eljön, csak időt kell neki hagyni. Pl. én a 90 napost egyik napról a másikra kezdtem(de csak 66 napot csináltam végig, milyen ironikus, mert olyan alacsony volt a vérnyomásom, hogy szédültem) de előtte hagytam magamnak egy hónapot, hogy hozzászokjak a gondolathoz. Szerintem ha megpróbálsz úgy étkezni, hogy a 90 naposon belül is diétásan (pl. fehérjenap szárnyas, hal, zsírszegény túró, szénhidrátnap durumtészta stb) már az nagy változást hoz... utána már csak két lépés van. A diéta után egészségesen kell főzni a mindennapokban, majd átprogramozni az agyad, hogy a természetes választás ne a csoki legyen, hanem a gyümölcslé mondjuk.

2010. márc. 4. 22:28

Lehet, hogy igazad van, nem egy könnyű menet, az biztos. De melyik nem az, ha az embernek több tíz kilót kell leadnia. És hát hónapokig nem lehet sem ch nélkül, sem más egyoldalú étrenddel étkezni. Nekem az tetszett benne, hogy az első hetet kibírtam, és igaz, hogy akkor, az első héten szédelegtem is estefelé, de csak az első két hétben volt így, és a második héten már észrevettem a nadrágomon, hogy helló, ez már lazul..... És addig soha nem lazult, hanem egyre inkább feszült....


De én csak beleolvastam a neten tetszett, és adtam neki egy esélyt. Lehet, hogy amikor valki másoktól hallja, hogy könnyű, gyors és eredményt hoz, akkor azt gondolja, hogy ez könnyű lesz.... Nem sajnos nem könnyű 90 napon keresztül, viszont ez elég idő ahhoz, hogy az ember hozzászokjon egy újabb életmódhoz.


Akkor is ha kényszeres evő, akkor is, ha nincs ideje az edzőtermekre, megtalálhat sokféle módot ennyi idő alatt, ha elégé elszánt. ha nem, sajnos nem megy ez a diéta sem.


Nekem nem megy az, hogy mindig keveset egyek. Lefogytam, és tartom, de sokkal jobban megy nekem az, hogy vannak evős és nem evős időszakok. Minden közül a legkönnyebb a lénap, metr sokkal könnyebb semmit nem enni, mint összeválogatni, vagy nagyon keveset enni. A keveset többször... Bizonyára nagyon hatékony, viszont én nem tudok keveset enni még mindig. Ha finoma szendvics (amit már nagyon ritkán eszem), vagy a töpis pogácsa.... Hát nem hagyom abba az első után. Magy ember mondta: evés közben jön meg az étvágy.... Vannak mások, akik nagyon kis porciókon élnek. Nekik az ilyesmi könnyebben megy.

155. Binky (válaszként erre: 154. - Gy-ancsa)
2010. márc. 4. 20:37

Tudod érdekes ez a dolog.

Amúgy a 90 napos mellett vagyok,de megértem most így, visszanézve, a szerző szándékát is.

Ugyanis: A legelső dolog amit látok mindenhol, hogy a 90 naposat egyfajta csodadiétaként tüntetik fel. Pl. a mindmegettén írják, hogy semmit nem hiányol a szervezted, egészséges leszel blablabla... de sokszor nem mondják el a vele járó gondokat, így van hogy csalódás éri azokat, akik belevágnak. Mivel annyira csak két pólusúan van ez leírva: dicsérve meg szidva, sokan helytelen képet kapnak róla. Lehet, hogy a hozzászólók ill. a cikkiró is mélyen csalódott 90 napos, akit nem figyelmeztettek kellőképpen.


Sok embernek nem való ez a diéta, nem is inkább fogyókúra, de jobb alternatíva a fogyókúrák tömkelegében.

2010. márc. 3. 23:27

Helló!


Nem láttam előbb ezt a cikket, most úgy érzem, meg kell védenem a 90 napost...


Bizonyára nem jön be mindenkinek, nekem is vannak ismerőseim, akik nem tudnak kitartani 90 napig, és bedől nekik rendre...


Lehet, hogy káros...


Hány év alatt jönnek elő azok a bajok, amivel fenyegetsz?


Én 2006 szeptemberében kezdtem először bele azért, mert ez volt az első diéta, amiről úgy éreztem hogy be lehet tartni, másrészt, azért mert olvasva láttam rögtön, hogy nem kerül sok pénzbe, tehát a szűkös keretimbe belefér a költségvetése. arra gondoltam, kipróblom, ki lehet-e bírni 1 napot gyümölcsön... És túléltem!!!


Lehet, hogy az arcom nagyon izmos, mert ha csak izomból fogyaszt, akkor különben az első emberek, akik észrevették rajtam a fogyást, nem az arcomnál vették volna észre, hogy keskenyebb lett... És lehet, hogy a tokám is izomból volt, nem úgy, mint másoknak...


120 kg felett voltam, akkor és két 90 napost csináltam végig, (közben kb másfél hónap karácsonyi szünettel, amikor megengedem magamnak szinte mindent, amit azelőtt, csak már nem íbrtam annyit enni), és ha jól emlékszem, kb 92 kg-ra sikerült lefogynom. Igaz, fél évnél is több kellet hozzá, de mire levetettük a téli kabátot, egészen más nő voltam. Nekem az alakom mellett sokkal fontosabb volt az, hogy azóta nem fájnak a térdeim, vígan futkározok lépcsőn fel és le, nem tudom mi az a fejfájás. Igaz, hogy nem vagyok tökéletes, és időnként elszalad velem a ló, és huzamosabb ideig egyáltalán nem figyeleke arra, hogy mit eszek, és visszatérneka régi rossz szokásaim. Ezért szinte minden évben a nagybőjt tájékán (most is) pár hónapig megpróbálok legalább úgy ahogy a szabályok szerint élni. A kezdő állapottól kezdve kb 35 kg-tól sikerült megszabadulnom (ennél inkább több, mint kevesebb, eleinte nem volt mérlegem), és a vérképemre azt mondták hogy tökéletes. Kb 5 kg az, ami fel-lemegy attól függően, hogy milyen rendes vagyok evésileg.


Ja, és akármennyire is riogatsz, nem tudom, mi az a gyomorsav.


Nagyon sokat kaptam:

1. életmódmintát, amit bármikor bevethetek, nem fáj, nem kerül pénzbe, sőt érdekessé teszi az életemet

2. megtanultam nagyon sok egészséges ételt készíteni, amik beépültek a mindennapi étrendembe

3. a kamaszlányom a példámat látva elhitte, hogy le lehet fogyni akármennyit, ha igazán akarjuk, és azóta nagyon szereti a zöldségféléket párova (ha csak ezért, máris megérte)

4. megtanultam, hogy ha igazán akarom, valóban nagyon sok mindent el tudok érni, még azt is, amiben magam sem hiszek

5. Bátorságot, hogy mosolyogjak, ha a mindig sovány nők kritizálják a teltebbeket

6. örömöt, hogy tudom: a titok bennem van.


Persez lehet, hogy igazad van. És tudom, hogy nem mindenkinek jön be, mert nem mindenkinek sikerül agyilag ráálnia a dologra. És az sem biztos, hogy mindenki tud tőle fogyni. De nagy túlsúlynál biztos vagyok benne, hogy ez a legjobb módszer. Ne akarjunk már ugrálni 120 kg-mal, sem futkározni, Ok?


Különben a 90 napos is előírja a rendszeres mozgást. Nem ágyban fekvés mellett ígéri az eredményeket.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook