Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10996. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10995. - Mydgard)
2017. okt. 29. 10:57

Szia!


Ez nem gyermekpszichológusi témakör.


Az autizmus diagnosztikus megállapításának lehetősége ma pár diagnosztikai központban lehetséges, pszichiáter szakorvos vezetésével, és szigorú, nemzetközi szakmai protokoll szerint.


A pszichológus bölcsész végzettségű, ő nem adhat diagnózist, és nem is olyan irányú a képzettsége, hogy ebben kétséget kizárólag állást foglaljon.


Az más kérdés, hogy a pszichiáter szakorvos be fog vonni a klinikán vele együtt dolgozó pszichológust, netán orvos végzettségű klinikai szakpszichológust, gyermekorvost, meg még akit szükségesnek lát. Meg az is más kérdés, hogy esetleg a diagnózis után - ha autizmus, ha nem - javasolnak pszichológiai gondozást.


De nem az az első lépés.


A lényeg tehát, a kérdésedre adott válasz:


SOTE Gyermekpszichiátria

Vadaskert

Delej utca, Autizmus Alapítvány..

Bethesda (de ott nem tudom a diagnosztika milyen szinten van, én nem szeretem annyira..)


Talán van még, de igazából nem is az a lényeg, hogy felsoroljam, ugyanis a pár évvel ezelőtti gyakorlattól eltérően ma már nagyon szigorú a körzetesítés, nem mehetsz akárhova. Meg kell nézni, Ti melyikhez tartoztok, a háziorvostól valószínűleg úgyis kell beutaló, ott is megmondják.


Nagyon hosszú várólisták vannak, akár 1 év körüli várakozás is lehetséges.


Tapasztalat, hogy ne pszichológussal kezdjetek, nagy baj lehet belőle.. Nálunk egy értékes év ment el ilyenre, aki - egyébként kiváló szakemberként - nem ismerte fel, sőt kizárta, hogy a fiam autista. Annyit látott, hogy introvertált gyerek, de a diagnózisra neki egyéb eszköze nincs, míg az orvosnak van. Egy év után eljöttünk onnan, két héten belül diagnózisunk volt a SOTE-n, rá fél évre a Vadasban is ugyanazt mondták. (Akkor még bárhonnan fogadhatott a Vadas) Azóta is kőkemény aspergeres a fiam, bár szépen fejlődik, és azt mondják, gimnáziumba már normálba mehet majd, de most nem tudunk normál iskolába járni. Nem mindegy, mikor kezdődik el a fejlesztés, és pontos-e a diagnózis.


A diagnózis azért kell, mert akkor tudják a szakemberek biztosra, hogy mi a baj, mire fejlesszenek. Meg akkor kerültök be a rendszerbe, hogy egyáltalán jogosultak legyetek a fejlesztésekre. Meg ha nem autizmus, akkor nagyon kéne tudni, mi a baj.


Kitartást, ha tudunk, segítünk.


Az AOSZ-nál is vannak fórumok, élőbbek, frissebb infókkal.

10995. Mydgard
2017. okt. 29. 09:13
Hello! A kislanyom autizmus jeleit produkalja, igy a nejemmel ugy gondoljuk, hogy elmennenk egy gyerek pszichologushoz harman. Budapesten, IV. keruletben vagy kornyeken tudnatok ajanlani jo szakembert? Megkoszonnem.
10994. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10991. - Piroska52)
2017. okt. 3. 08:17

Szerintem mindenkinek joga van oviba menni, attól teljesen függetlenül, hogy anyuka hol van. A másik gyerekkel való otthonlét is munka, nem is kicsi, kivételesen kapcsolatépítő lehet, ha mondjuk 3 napig mégis elviszi a kicsit oviba, és csak a naggyal van otthon, nincs a kicsi is rálőcsölve. Nagyon kellenének az ilyen kicsit "más" együttlétek is a szülő gyerek kapcsolatban. Miért ne lehetne így is dönteni?


Én nem szórtam el egy őszi szünet miatt 5 nap szabit, ilyenkor a nagymamánál voltak a nagyok, a kicsit örültem, hogy vihettem.


Az ovi egy szolgáltatás. Ők szolgáltatnak. Bár vannak törvények, amik ezt szabályozzák, de olyan nincs leírva, hogy az anyukának vélt lustaságától, a család nagyságától, vagy a szakmájától függene az, hogy mehet-e oviba a gyerek.

Aki nem akarja vinni ilyenkor, mert neki úgy kényelmesebbb, az ilyenkor MEGTEHETI. Mert egyébként nem teheti meg, mert igazolni kell, vagy kérvényezni a törvény szerint. Ugyanis kötelező az óvoda.


Ez nagyon nem változott az "elmúltnegyvenév" óta, hogy fordítva ülnek a lovon, mintha ők tennének szívességet, hogy ellátják a munkájukat.


Ez a "megkérem" nem jogi kategória. Kérni meg lehet, és arra lehet nemet is mondani.


Az autista gyerekre meg pont ugyanazok a jogok vonatkoznak, mint másokra.


Kedves kérdező, hibás az alapfelállás. Milyen jogon lenne bármelyik autista gyerek kirakva akkor? Erre mutassanak már jogszabályt. Persze, hogy a többi autista is mehet.

10993. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10990. - Pzm3)
2017. okt. 3. 08:10
És? Mindenkinek joga van oviba menni. Kész.
10992. zebracsikó (válaszként erre: 10990. - Pzm3)
2017. okt. 2. 14:50

Teljesen jogellenes, amit csinálnak.


Kérdezz rá, a Házirend vagy Működési Szabályzatban hol találod az erre vonatkozó részt.


Nyilván nem tudnak majd semmit mondani erre.


Ne hagyd magad!

10991. Piroska52 (válaszként erre: 10990. - Pzm3)
2017. okt. 2. 13:37
minden gyereknek ,legyen az autista vagy nem,joga van ahhoz hogy oviba menjen,még akor is,ha egyébként őszi szünet van ,vannak gyerekek akiknek az anyukája otthon van,mert olyan szerencsés hogy otthon lehet bármi legyen az oka, azokat meglehet kérni hogy ne vigyék az öszi szünetben, akinek dolgozik a szülője azt nem illene, megsem kellene kérdezni, nálunk ez nem volt ,,divat,, igaz már régen nemlátok bele ezekbe a dolgokba, de felháborítónak tartom ,és csak biztatni tudlak nehagyd rájuk a dolgot,ha egyébként nem tudod megoldani ,nagyival vagy mással, hajrá ne hagyd magad
10990. pzm3 (válaszként erre: 10989. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 2. 12:26
Azt mondták az oviban ha nekünk megengedik a többi autinak is meg kell.Több auti kisgyerek is jár ebbe az oviba. De ha integráltan jár a fiam az nem azt jelenti,hogy ugyan azok a jogok és követelmények igazak rá mint a többi gyerekre?
10989. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10986. - Pzm3)
2017. szept. 30. 16:44
Egy nagy fenét. Ne hagyd, kérjél jogszabályt, stb.. Ha kell önkormányzat, vagy az EBH. Az EBH-val fenyegetőzz nyugodtan. Persze nem kell rögtön támadni, finoman indíts.. :-)
10988. pzm3 (válaszként erre: 10987. - Piroska52)
2017. szept. 29. 17:31
Na igen ez a másik
10987. Piroska52
2017. szept. 29. 14:36
az hogy az iskolában van ösziszünet,az ovinak ahhoz mi köze van? legfeljebb annyival lesz kevesebb gyerek akiknek van iskolás testvére , azt nem viszik, akinek meg nincs azt úgysem érinti az öszi szünet, mert annak a szülőnek akkor is dolgozni kell,nem értem én ezt a mostani rendszert
10986. pzm3
2017. szept. 29. 13:47
Sziasztok! Kisfiam enyhén érintett autista,integráltan jár oviba. Végre sikerült találbom olyan munkahelyet ami mind munkaidőben mind kezdési időben megfelel. Szóltam is az oviban erre kijelentették mivel autista a fiam nem maradhat ügyeletben az őszi szünetben. Ilyen létezik?
2017. máj. 6. 13:10

Sziasztok!

Veszprém megyéből van valaki?

10984. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10983. - 4530a0898d)
2017. ápr. 19. 15:13
Ja..
10983. 4530a0898d (válaszként erre: 10981. - Pufika)
2017. ápr. 19. 09:07

Szia!


Joga van a tanuláshoz, csak a lehetőségeitek miatt ezek a jogok sérülnek.

Mit tehet a szülő? Átviszi másik megyébe, ahol van speciális iskola, vagy keres egy normál középiskolát a közelben, ahová esetleg integrálható.

10982. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10981. - Pufika)
2017. ápr. 18. 15:50
Mit mond a bizottság?
10981. pufika
2017. ápr. 18. 09:33

Sziasztok!


Szerintetek mit tehet a szülő, ha az egész megyében nincs középiskola autizmussal élő gyermekeknek? Van joga az én gyerekemnek is tanulni?


Borzalmas a mostani oktatási rendszer!

10980. csingi-lingi (válaszként erre: 10979. - 33f04135db)
2016. nov. 17. 16:19
Aranyos vagy :) Nem félünk a diagnózistól, csak Öcsém lelke ne sérüljön még nagyobbat. Azt viszont tudom, hogy ha sikerül rátérni az útra, akkor előbb-utóbb minden jobb lesz.
10979. 33f04135db (válaszként erre: 10975. - Csingi-lingi)
2016. nov. 17. 15:35

Nem vagyok kapcsolatban velük, csak a hírüket ismerem és az jó.

Zebracsikónak igaza van, be kell szerezni a diagnózist. Ne féljetek ennyire tőle, nem szégyen az. :) Felnőtt korban is lehet diagnosztizálni, és talán megvannak anyukádnál az előző vizsgálatok eredményei. Sok sikert kívánok én is, tetszik, hogy ennyire törődsz a testvéreddel. Szép.

10978. csingi-lingi (válaszként erre: 10976. - Zebracsikó)
2016. nov. 17. 14:50
Neked is nagyon köszönöm a válaszod!!! Igen, tudom, hogy hibáztunk. Nem így kellett volna, de a múltat változtatni nem lehet. Ezért szeretném mindenben támogatni a jövőben. Bár most is mindig mellette állok, és segíteni fogom még jobban a jövőben.
2016. nov. 17. 14:03
Az Autizmus Alapítványt is felkeresném, először telefonon vagy e-mailben, leírva a szituációt. Nekik vannak konkrét tapasztalataik ilyen esetekről is és segítenek. Nagyon széleskörűen tudnak segíteni!
2016. nov. 17. 13:59

Egyetértek az előttem szólóval.

Nagy hiba volt eltitkolni az autizmust, felnőtt, értelmes embert néztetek ezzel Ti, család is "hülyének". Legalábbis ezt fogja érezni. Igen, tudom, a legjobb szándékkal tettétek ezt, de nem volt jó döntés. Igenis, joga van saját magához, a saját személyiségéről szóló tartozó magyarázathoz!


Azzal sem értek egyet, hogy anno, amikor kiderült róla az autizmus, akkor nem kerestetek szaksegítséget akár csak a testvéred életútjának követéséhez, megtámogatásához. Különböző megküzdési stratégiákat is tanulhatott volna, illetve bizonyos kommunikációs fordulatokat is, amelyek valamennyire elfedhetnék, korrigálhatnák a sutaságát ezen a téren. A túlvédő környezet után ugyan hogyan is lenne talpraesett a való életben egy "normális" gyermek, hát még egy autizmussal élő?


Én azt mondom, mindenképpen tisztázzátok ezt az állapotot vele, és keressetek pszichológust, aki segít neki feldolgozni a másféleségét. És minden önéletrajzba írjátok bele , hogy magasan funkcionáló autista, jó munkabírással, munkakedvvel, megbízhatósággal, s akár ki is emelhetitek pozitívumként, a saját magatok malmára hajtva a vizet, hogy éppen a helyzetéből adódóan precíz, alapos, kreatív, stb.



SOk sikert kívánok Neki és Nektek!!!

2016. nov. 17. 13:50
Nagyon köszönöm a válaszod! Gondolom, hogy az által ajánlott alapítvány csak olyan munkahely keresésében tud segíteni, ahol papírral kell igazolni a ˇhiányosságokatˇ"
10974. 33f04135db (válaszként erre: 10973. - Csingi-lingi)
2016. nov. 17. 12:41
Szia! Szerintem nagy hiba volt eltitkolni előtte a diagnózist, de ezen már nem lehet segíteni. Előre kell nézni és menteni a menthetőt. Leginkább azon csodálkozom, hogy ilyen képességekkel és jártassággal az interneten még nem merült fel benne saját autizmusának a lehetősége.Nem tudom, mennyire késő, de szerintem el kell mondani neki. Az autisták egy életen át fejleszthetők és fejlesztendők. Neki is jár a lehetőség, na nem mintha olyan sok lenne sajnos.Támogatott munkahely keresésben a Salva vita alapítvány talán tud segíteni.
2016. nov. 17. 09:01

Sziasztok! Segítséget, tanácsot szeretnék kérni Tőletek. Pár évvel ezelőtt jártam már itt, és tudom, hogy most is jó helyen járok. Akkor elmondtam, hogy az Öcsém - aki már 27 éves - papírral nem igazolt, magasan funkcionált autista. Négy, vagy öt éves volt, amikor ezt megállapították, de azt tanácsolták Anyunak, hogy ne „bélyegezzék” meg ezzel Öcsémet, mert boldogulni fog az életben.

Nos a helyzet az, hogy elvégezte a sulit, leérettségizett, majd még két tanfolyamon részt vett, amit egészen jó eredménnyel zárt. Van weblap készítő-fejlesztő végzettsége, és egy titkári tanfolyamot is elvégzett, ahol német középfokú nyelvvizsgát tett, és megtanult vakon gépírni, és gyorsírni is. Csoportjában a legjobb eredménnyel zárt. Azóta eltel jó pár év, és nem találja a helyét. A probléma az, hogy nem tud kialakítani kapcsolatokat más emberekkel. Egy állásinterjúra ha elmegy, azt gondolják Róla, hogy „bolond”, hiszen nem tud megnyilvánulni úgy, ahogy ezt a mai társadalmi elvárások megkövetelik. Mindeközben szakmailag a toppon van, és bármilyen munkát rá lehet bízni, de sajnos odáig nem jut el, hogy egy ilyen szakmában elhelyezkedjen, mert nem kíváncsi rá egy munkáltató sem. Ezek miatt kényszerül olyan munkát elvállalni, ami gyári munka, fizikai munka, amit egyáltalán nem szeret, és nem is bír. Ott természetesen kikezdik, és nem egyszer belé kötöttek, mivel a munkatársai is azt gondolják, hogy nincs valami rendben Nála. És valóban nincs, de ez NEM ez Ő hibája. Dolgozni tud, és akar is.

Ami most a legnagyobb dilemmát okozza az az, hogy Anyu szeretné elmondani Neki, hogy Ő miért más, mint a többi. Mert ezt tudja, érzi, hogy valami nincs rendben, és többször kérdezte, hogy Ő miért nem tud úgy élni, ahogy mások. Viszont nem tudom, hogy ezt most már érdemes lenne-e??!! Folyamatosan ezen töprengek, mert mi van ha: még jobban maga alá kerül, elfogadná, megértené, fel tudná dolgozni, nem lenne harag benne azok az emberek felé, akik idáig nem mondták el Neki??? Mert ha most lenne erről hivatalos orvosi papír, akkor sokkal könnyebb lenne az élete, olyan emberek között dolgozhatna, akik szintén hasonló cipőben járnak, és nem érné ennyi bántás, csalódás.

Szóval, ha van ötletetek, hogy hogyan tovább, érdemes-e elindítani ezt a lavinát, vagy inkább maradjon minden így, akkor nagyon megköszönöm Nektek.

10972. papája
2016. szept. 13. 20:50
Igen, a mi gyerekeinknek ez való, szegregált osztály. Itt nem "fontos" a divatos ruha és egyéb divatos dolgok, viszont fontos a gyerek. Egyéni ütem szerint haladhat a tanulásban. Volt hogy elkértük néhány napra a gyereket, mert elvittük egy szép téli kirándulásra - alig hittük, de elengedték, mondván, minél több inger éri a gyereket annál jobb, tehát élvezze csak a kirándulást, téli sportot. A normál iskolákban már első osztályban is óriási a követelmény. Ezt nem bírná az unokánk. Lelkileg biztosan tönkre tennék a csúfolódással. A szívünk is megszakadna, ha bántanák. Voltam anyáknapi ünnepen, soha nem gondoltam volna, hogy ezek a gyerekek olyan szép műsort adtak elő, ami egy normál iskolában is színvonalas lett volna. Nem is értem miért kell erőltetni a normál iskolát. Szerencsére sok lehetőség van az SNI-s gyerekeknek ma már a szakma tanulásra és a munkába állásra is. Mi bízunk a jövőbe.
10971. 4c1a787e8f
2016. szept. 13. 19:23

Én jelenleg ebben az országban ezen fizikai-lelki körülmények között abszolút szegregált-párti vagyok. Sem a tanárok, sem a társak, sem a társak szülei nincsenek felkészítve, senki semmit meg nem tesz a másikért, ami neki nem érdeke.


Nagyon szuperül működő gyerekeknél persze meg lehet próbálkozni, de ők ott mindig csak megtűrtek, másodrendűek lesznek, mindig hátrébbről indulnak a versenyben.

Legalábbis kisgyerekként.

Középiskolában már talán lehet próbálkozni.


Én inkább azt látom, nemhogy elfogadóbbak lennének a többségi intézményekben, hanem még az "egészségesekben" is mindig találnak kifogást.


Ennek még az NT gyerekemet se szívesen teszem ki. Nekem a 4-ből egy jár normálba. A többiből kettő járhatna, de nem viszem.

10970. Noricica1987 (válaszként erre: 10969. - Papája)
2016. szept. 13. 14:50
Én is így gondolom , sőt én ha újra csinálhatnám , szegregált óvodában járattam volna !! Nekik ez való !!
10969. papája (válaszként erre: 10968. - Noricica1987)
2016. szept. 13. 14:07
Hasonló adottságú unokám integrált óvodába járt. Nem volt vele semmi baj. Beírattuk integrált, kiscsoportos első osztályba, sajnos már szeptember végére kiderült rosszul tettük.A tanárok erre ott nincsennek felkészülve, nincs elég gyógypedagógus és gyógyped. asszisztens. Szóval októberben kerestünk új - szegregált iskolát. Most itt harmadik osztályos. A gyerek ép értelmű, átlag feletti ÍQ-val és mégis itt látjuk megfelelőnek a helyét kiscsoportba, türelmes gyógypedagógusok között. Sajnos nem szeret tanulni, rettenetesen lassú. Nagyon szereti viszont a technikát, az iskolai gyakorlókertet. Imád dolgozni, ebben gyors. Reméljük lesz belőle egy jó szakmunkás. Ami a sportot illeti, második osztálytól járt úszni. Nem mondtuk az oktatónak mi van a gyerekkel, így semmi hátrány nem érte szépen megtanult úszni. Foci edzésre második osztály második félévétől járt. Az edző tudta mi a baja. Meglepő módon nagyon dicsérte, ügyesnek találta. Itt a gyerek nem akart tovább focizni, így abbahagytuk.
10968. Noricica1987 (válaszként erre: 10967. - Pzm3)
2016. szept. 7. 14:15
Azért nem !! Mert nem szerettem volna , nem mindegy hogy 25 -en vannak egy csoportban vagy csak 8-an és integráltan nem is tudják úgy fejleszteni , itt ahol mi lakuk nincs lehetőség ,nincs olyan pedagógus aki érteni hozzá !! Így minden nap hordom tőlünk 15-km- re iskolába !!
10967. pzm3 (válaszként erre: 10966. - Noricica1987)
2016. szept. 7. 10:01
Miért nem mehetett integráltan iskolába?Az én kisfiam ezért jár elejétől fogva úgy oviba,hogy 15 órára megyek érte,kivéve pénteken akkor ebéd után hozom haza,így beszéltük meg.Így ha úgy alakul,hogy napközis lesz,már hozzá lesz szokva.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook