Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Edita Sipeky: A fogyás magasiskolája - Olvastad? Hallottál róla? fórum

Edita Sipeky: A fogyás magasiskolája - Olvastad? Hallottál róla? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. szept. 21. 08:11
Régen olvastam Edita Sipeky könyvét és ma reggel újra elővettem. Rákerestem a neten a nevére, hátha van honlapja. Ekkor szembesültem vele, hogy már lassan 4 éve halott. Alig tudom elhinni!! Olyan életvidám, dinamikus nő volt! Ezek szerint a módszere sem a legegészségesebb, mely szerint ehetünk bármit, amit megkívánunk? Vagy nála ez sorsszerű lehetett? Kérdések, amikre nem lehet választ kapni, csak megfogalmazódtak bennem. Sajnálom, hogy nincs közöttünk többé. Nagyon szimpatikus nő volt. Köszönöm neki utólag is, hogy segített másoknak a fogyásban. Nyugodjon békében!
154. 0716d92a9e (válaszként erre: 151. - Kisstoth)
2010. dec. 5. 22:09

Igen, én is hallottam, hogy a belső rágódás, illetve feszültség betegségben mutatkozik meg.. Nem tudom, hogy milyen szervét támadta meg, de állítólag ezzel is kapcsolatban van.. Például akit szexuálisan bántalmaztak, annak a nemiszerv környékén bukkanhat fel..

Fura dolog ez, de én is hiszek benne (valamennyire).

153. kisstoth (válaszként erre: 152. - Zena01)
2010. dec. 5. 21:16

Az semmi... nagyon sajnálom.

Köszi.

152. zena01 (válaszként erre: 151. - Kisstoth)
2010. dec. 5. 18:50
51
2010. dec. 5. 11:45

Basszus, én is nem régen olvastam a könyvét. Lenyűgöző volt.

Azért valami lelki problémája ezek szerint mégiscsak volt, tudjátik a rákot is állítólag az okozza.

(A lélek nyelve a betegség c könyv)

Nagyon sejnálom szegényt. Hány éves volt ??

2010. dec. 4. 01:44

Utánanéztem, már fent van a neten magyarul is.. Mindenhonnan a rák rombolásáról lehet hallani.. Szörnyű egy betegség.. Ilyen fiatalon, ilyen életörömmel, lélekenergiával és tenniakarással..

Felfoghatatlan..

Pedig reménykedtem benne, hogy itt a Hoxán talán egyszer tudok vele váltani pár szót.. Nagy megtiszteltetés lett volna, és megköszöntem volna, amiért felnyitotta a szemem a fogyással és az élettel szembeni hozzáállásommal kapcsolatosan is..

Mindig emlékezni fogok rá..

2010. dec. 4. 01:31

Olyan váratlanul ért..

Miben halt meg? Még egyáltalán nem volt idős..

2010. dec. 3. 09:50
Hallottam róla. Igazat adok neki.Nyugodjon békében!
147. githaj
2010. dec. 3. 09:48
2010 december 2-án a délutáni órákban elhunyt Edita Sipeky. Nyugodjon békében!
146. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 143. - C3a6482a10)
2010. aug. 29. 21:34

Köszi....

Ha még lenne kedved, részletezhetnéd, hogyan csinálod a tojáspótlást, a sült almavelőt, a búzasikér"hús"t, és a szezámmagtepertőt.

A nyírfacukrot használom, ha lehetőségem van rá, a szezámmagot is tettem már pirítva-kihűtve vajba, isteni finom, de ezekről a lehetőségekről nem hallottam, és nagyon érdekelne.

Köszönöm előre is.

145. 0716d92a9e (válaszként erre: 144. - Nissi)
2010. aug. 29. 19:52
Teljesen igazad van.. A leadott 4 kg-t már Edita tanácsait követve adtad le?
144. Nissi
2010. aug. 29. 11:05

Sziasztok!

En is csatlakoznék a forumhoz. En 76 kg ról kezdtem a fogyást. Most tartok 72 nél. Már kezd látszani és kapom az elsö dicséreteket. De fontos hogy ne csak a kg-kat nézzük hanem a centimétereket is. En az elején megmértem a stratégiailag fontos helyeken magam (mell, dekék has stb) és 2-3 hetente ujra mérem és igy látom a fogyást cm-ben is. Ez azért fontos mert ha elkezdünk sportolni akkor a háj izommá alakul ami nehezebb. Igy lehet hogy kgban nem fogyunk söt még hizunk is de cmben fogytunk.


A másik amit a könyvben is ir, de szerintem nem beszéltetek rola eleget az hogy fontos a meditácio is. Elképzelni magunkat lefogyva, csinosan, halljuk a dicsérö szavakat. Fontos hogy törödjünk magunkal, testünkkel.

2010. aug. 26. 14:44

Cukor: stevia, nyírfacukor, tápiókaszirup, sült almavelő pépesítve

Tojás:beáztatott lenmagból képződött nyálka

Hús:tofu, tönkölyfehérje, búzasikérből házilag készített hús(fűszerrel és sóval elkészítve-eltérően a leírástól), mellesleg aki ismeri a tofut, de nem szereti, az nem kóstolta világos szójaszósszal. Szezámmagot pirítva (ezt darálva, zöldséggel, vagy bármivel keverve) elérem a tepertőíz-hatást.

liszt:teljes kiőrlésű tönkölybúza-,rozs-,zab-,kölesliszt, csicseriborsóliszt

142. 0716d92a9e (válaszként erre: 139. - C3a6482a10)
2010. aug. 26. 14:41

:DDD

Te aztán tudod, hogy mit kell mondani/írni, hogy sápadjak az irígységtől...:))

Nagyon jól hangzik, amit leírsz, nálam az ekcéma kivételével minden jelentkezik..:(

Mióta csinálod ezt az életmódot? Kedvet kaptam hozzá, hogy kipróbáljam..:))

141. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 139. - C3a6482a10)
2010. aug. 26. 14:40

Nagyon érdekelne, mivel helyettesíted a húst, a cukrot, a lisztet.......

Köszönöm. :)

140. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 139. - C3a6482a10)
2010. aug. 26. 14:38

Nagyon érdekelne, mivel helyettesíted a húst, cukrot, lisztet......

Köszönöm.

139. c3a6482a10 (válaszként erre: 138. - 0716d92a9e)
2010. aug. 26. 14:17

Neeehm:)

Nekem a menstruációm 9 napjában, ami 7-re rövidült a diéta során, nem az édességkívánás a fő problémám, hanem hogy 9-10 óráról 16-ra nő az alvásigényem.

A gasztronómiai ínyencségekről pedig annyit, hogy mint mondtam, más az ízérzékelésem. Már édesnek érzem a paprikát, paradicsomot, karalábét, petrezselyemgyökeret, zellert,lencsét, csicseriborsót és lassan már csak a keserű ízek lesznek számomra újdonságok. Hát... nyugodtan kételkedj, én is ezt tettem anno, de kénytelen voltam meggyógyulni és ajándékba ezt is kaptam. Szemrebbenés nélkül visszautasítom hajdani szerelmeimet:

rántott máj, sültkrumpli, marcipán, túrórudi, vadász-tejcsokis- szelet, Knoppers, barackos-kekszes boci, sport szeletek minden fajtája(kivéve a fehércsoki, azt ki nem állhatom, ha valami csoki, az ne legyen sápadt!),bacon szalonna, VIRSI(Sága),Friss, ropogós fehér kenyér, ami még meleg, KIPLI, pizza, ZSERBÓ, kókuszkocka, piskótatekercs, csokis fornetti...

Csak tudod, három évvel ezelőtt már rákérdeztek, nincs-e candidám, hogy folyton megy a hasam és nem bírtam ki, hogy minden étkezést csoki nélkül vezessek le, aztán mikor mondták, hogy mi mindenről kell lemondani, akkor rávágtam, hogy ilyen problémám nem lehet, mert nem voltam képes lemondani ezekről. Ráadásul még dohányoztam is.És a csokihoz hasonlóan fekete taát ittam cukorral napi 6-8 bögrével(három napig tartott el egy doboz).

Aztán jöttek a hurutos lerakódások a légcsövemben, meg még ki tudja, hol, tornáztam napi 3 órát, mégis csak ment felfelé a súlyom, hasmenés váltakozott szorulással, de úgy, hogy már nem hagyott időt arra, hogy kimenjek az utcára, nemhogy suliba, ízületi gondjaim lettek a semmiből és én, mint billentyűs hangszerre életét feltevő, zenésznek készülő valaki, könyékig ekcémás lettem annyira, hogy ha az ujjaimat behajlítottam, felrepedezett a bőröm. Egyrészt iszonyúan fájt, másrészt gyakran be is vérzett. Jahh és borzasztó fáradékony, szétszórt voltam, nem bírtam semmire koncentrálni. Igen, hogy ezek a tünetek soha többé ne jelentkezzenek, egyrészt lemondok az általad gasztronómiai ínyencségekről, másrészt ha hiányzik az édesség, csinálok diós kiflit,mákos kiflit, almás-kókuszos kekszet, karobbal hamisított gundel palacsintát, pudingot, tejbegrízt, csak éppen a cukor, a liszt , a tojás egészséges megfelelőjéből. Plusz megismertem egy új világot és egyáltalán nem szűkebb itt a gasztronómia, mint a "Te világodban", csupán a húst négyféleképpen tudom helyettesíteni.

Néha nem is bánom, hogy eldurvultak a tüneteim, mert méginkább ragaszkodom egy olyan életmódhoz, amivel sosem leszek rákos, nem lesznek intim zónákon panaszaim, egészséges lesz az emésztésem, nincs tele a szervezetem méreganyagokkal, így fájdalom csillapítására, megfázásra hatni fog két bögre gyógynövénytea, tudok koncentrálni, nemcsak a kezemen lett bababőröm, hanem egy szem pattanásom sincs, kifényesedtek a körmeim, ccsökkent a hajhullásom, a candidától ugyan 80kg-ra híztam, de már 66-nál tartok, ebből 12 csak diétától ment le, mostmár újra bírok tornázni, mert elbírom a súlyom,nincs meg az eddig állandó fejfájásom, visszajött a libidóm, stbstbstb.

De azért ha okos vagy, nem hagyod, hogy a tüneteid eldurvuljanak...

138. 0716d92a9e (válaszként erre: 137. - C3a6482a10)
2010. aug. 26. 01:51

Egy kérdés még.. A menzesz körüli napokban sem kívánod az édességet?

Életed végéig meg akarod fosztani magad a gasztronómiai ínyencségektől? Ne haragudj, hogy még mindig kételkedem, csak még az elképzelés sem megy, nemhogy a megvalósítás..:(

2010. aug. 25. 23:12
Amúgy a fokozott édességvágy a cinkhiány tünete is lehet.
136. c3a6482a10 (válaszként erre: 135. - 0716d92a9e)
2010. aug. 25. 23:09

Nem tévedsz, számadatok szerint már gyógyultnak számítok, de nyugodtan elhiheted, veszélyes csokifüggő voltam, volt, hogy annyira nyafogtam, hogy éjjel az ágyból kelt ki egy exem, hogy többször a km-ekre lévő benzinkútról hozzon nekem, mert már más nem volt nyitva.

És már nem fogok enni többé. És nem hiányzik. Amúgy pont mostanában fogok egy barátnőm esküvőjén orgonálni, ahol egy szóval nem kértem, de mindenáron külön menüt akarnak nekem a lagziba. Na jó, persze, ez egy kivételes eset, amúgy nem vagyok az a lagzi-és bulibolond, sőt, de mikor valaki visszaáll az egészségesre, az ízlelőbimbói is átalakulnak és egyszerűen nem fogja kívánni azt, ami nem jó, ellenben a zöldségekkel. Ha elmegyek valahová, vagy van nálam puffasztott tönkölybúza(ham-let), vagy eszem salátát és hát istenem, képes vagyok az utcán szétbontani egy mozzarellát és kiönteni a levét és megeszem almával, vagy dióval, vagy mindkettővel, de ha meg otthon vagyok, természetesen pirítom a kenyérkémet, kenek rá padlizsánkrémet, vagy valami zöldségpástétomot és sok-sok paradicsom, vagy uborka, bár már a paprikát is imádom. Vagy épp főzök annyiféle ételt az indiai konyhától az olaszig, amennyit akarok. És a kedvesem(nem az ex) a bizonyíték rá, hogy igenis van élet cukor, élesztő, fehér liszt, csoki és lagzikoszt nélkül. Amúgy eleinte rengeteg almával édesített sütit ettem, de már nem hiányzik az sem. Ha 2 hónapig csinálja valaki, utána már annyira megszereti, hogy nem érez szenvedést.

2010. aug. 24. 22:47

Tudod, én nem tudom elképzelni, hogy egy életen keresztül ne egyek több cukrot, és élesztőt.. Szerintem erre mindenki képtelen..

Ha csak azt vesszük alapul, hogy elmegyünk egy lagzira, buliba, stb.. Képtelenség! Minden jót hagyjon ki az ember az étkezés során??

Mert gondolom nem csak kúraszerűen csinálod.. Tévedek?

2010. aug. 22. 23:44

Igaz, hogy a legolcsóbb pékáru teljes kiőrlésű rozs kenyér élesztő, stb. néálkül, amit a boltban vettem 405 Ft-ért, de pirítva isteni. Igenis lehet változatosan étkezni, persze nyilván egy időre el kell felejteni az éttermeket.

És hidd el, nincs senki a világon, aki valaha csokifüggőbb volt, mint én fél évvel ezelőtt meg addig az egész életemben. Meg sem tudnám enni. Meg akartam gyógyulni és kreatívkodtam csokoládépótló dolgokkal(Koffeinmentes gyerekkávé rizstejjel (Soja-Reis drinket használok, a sima rizs bűn édes), ami édes is így nem kell bele cukor, sütiket sütöttem, amikben mindennek megtaláltam a helyettesítőjét, a cukoré sült alma volt összeturmixolva, kifejlesztettem az egészséges palacsintát, méregdrágán az első hónapokban rájártam a Biocentrum polcain található sütikre-zabtallér a kedvencem, a zserbójuk meg még sztem kivételesen olcsóbb az egészségtelen változatnál,stb.), de igenis nagyon sok ételt tudtam magamnak csinálni. Bár 2 hét után annyira leveses lettem, hogy inkább főétel helyett 3tányér levest ettem vagy kölessel, vagy barnatésztával, vagy rizzsel. Van itt a hoxán két candidás fórum, egy receptes, meg egy tapasztalatcserélgetős.Nem rossz, de én mondjuk máshogy csináltam, mert kissé máshogy képzelem ezeket a dolgokat és annyira bevált, hogy MEGGYÓGYULTAM.

133. 0716d92a9e (válaszként erre: 132. - C3a6482a10)
2010. aug. 22. 23:22

Én értem, de az az igazság, hogy már majdnem mindenben van cukor.. Nem lehet semmi olyat venni, ami vendéglőben, pékségben, stb. kapható.

Konzervet sem lehet enni, hiába zöldség, cukrozott..

Akkor hogyan?? Nem lehet mindig csak bioboltban vásárolt ízetlen valamiket enni..

Számomra nélkülözhetetlen a változatos étkezés, emellett pedig próbáltam bár az Abonett cukor- és élesztő-mentes kenyérnek nevezett valamit, de borzalmas volt.. Nem vagyok kenyeres, de péksütemény nélkül nem tudom elképzelni.. A csoki pedig a mindenem..:))

2010. aug. 22. 17:05

Szia!

Be lehet tartani simán, igen, se cukor, se élesztő, se állati fehérje, se édes gyümölcs. De ha a Bem téren elmész egy bizonyos Biocentrumba, megtalálod azt a boltot, ahol instrukciókat kaptam és ahová jár a doktornő, aki mérni szokott.2-3 hónapba telt, hogy a dolgok eredeti ízét érezzem(minden zöldség édes, stb.) és már nem is kívánom az egészségtelen dolgokat.

Gyógyszereket nem használtam, csak gyógynövényt. Máshogy nem is megy, a gyógyszerek csak ideig-óráig kezelik a tüneteket és még a májat is tönkreteszik.

De hidd el, nem járhatatlan út ez, viszont elég csúnya betegségekhez vezet, ha nem kezelik ki.

131. 0716d92a9e (válaszként erre: 129. - C3a6482a10)
2010. aug. 20. 17:00

Candida?? Nagyon kíváncsi lennék, hogy gyógyszerek nélkül hogyan sikerült kigyógyítanod magad.. Megosztanád velem?? Nem ettél élesztős és cukros dolgokat?? Mert ezt tuti nem tudnám betartani.. Pedig nagyon arra gyanakszom, hogy a Candida baktériumok eléggé elszaporodtak bennem..

Előre is köszi..

130. zena01 (válaszként erre: 128. - 6190a5cfb4)
2010. aug. 19. 20:18
Sehogy. Megálltam. Úgy érzem, mintha valami visszatartana. Eltűnt a lelkesedés, túl negatív lettem.
2010. aug. 19. 03:38
Vagy 12 éve olvastam a könybet és a googliban most kerestem a címére. És pont a hoxán találtam meg:D...2 éve úgy fogytam le, hogy tudtam, én irányítok belülről, csupán napi 20-30 percet, de tornáztam és azelőtt sosem, plusz kicsit több volt a főzelék és az alma. Ennyit tudtam megtenni egyetemistaként és 9kg 2 hónap alatt lement. Fürdés közben vettem észre, hogy "jé, észre sem vettem, hogy ilyen kicsi seggem van!"...de sokat köszönhetek Editának, egy akkor épp 10 éves emlékemnek. Nem a konkrét módszerre emlékeztem, csak a hitre és arra a lelkesítésre, amivel a sorai között motivál. Aki azt mondja, hogy nem ér semmit, talán ki sem próbálta, vagy...vagy máshogy kéne értelmezni. Ez a könyv azoknak szól, akik szárnyalni akarnak az életben és képesek elképzelni is azt a szárnyalást. Sajnos nem tarthattam sokáig a súlyom, később candida miatt 8gyógyszeres kezelésekből adódóan) hiába tornáztam már akár3 órát naponta, csak híztam és híztam...de mikor kiderült, hogy candida, kidobtam a gyógyszereim és minden hasonló kütyüt, elmentem bioboltba és meggyógyítottam magam. A candidától 18 kg-t híztam, ebből 13 néhány hónap alatt már a múlté lett és tudom, merre van az utam. Jó a könyv, csak tessék észrevenni a mondanivalót is, ne csak a mondatokat értelmezni... szerintem nagy ember írta, nagy szívvel és ha jól emlékszem, márpedig 12év ellenére jól belevéste magát az emlékezetembe, ő is fogyott egy nagy adagot, gondoljunk bele...ha ehhez van valakinek lelki ereje, az micsoda erős jellem... talán márcsak ezért is érdemes lefogyni, mert a saját önbizalmunk és magunkba vetett hitünk visszajön...
2010. aug. 18. 21:18

Paleolit diéta.....google-ban találsz rá leírást.

Te hogy állsz? :)

127. zena01 (válaszként erre: 125. - 7aab4d3657)
2010. aug. 18. 19:39
Mi az a paleo? Erről még nem hallottam.
2010. aug. 17. 20:33

mi az a sárgarépás galuska?

leírnád?

Köszi....

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook