Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cickafarkfű teáról tapasztalatok? Tényleg hatásos a nőgyógyászati panaszokra? fórum

Cickafarkfű teáról tapasztalatok? Tényleg hatásos a nőgyógyászati panaszokra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. jan. 4. 10:34

Sziasztok!


Ha ciklus rendezésre kell a tea akkor elég a havi 4. napjától inni a 14. napig?? Most a ciklusom 20.napján kezdtem el inni majd kb a 22 . napon már nem ittam ( szilveszterkor már kiesett és elsején is) és ahogy két nap nem ittam meg is jött a mensesem...

2013. dec. 16. 13:10

Sziasztok!

Nálam egy hete találtak egy 46x36mm-es cisztát a jobb petefészkemben, hat hetet kaptam, hogy eltüntessem...

Nagyon sokat jártam utána, többek között ezeken a fórumokon is olvasgattam, így én úgy döntöttem, hogy a cickafark kúra elvén kísérletezek. Én minden reggel éhgyomorra és este lefekvés előtt megiszom 2 dl cickafark teát, és este tusolás előtt veszek egy cickafark füves ülőfürdőt. Emellett talpreflexológushoz is járok.

Nem tudom, milyen eredményeim lesznek, de megírom nektek, ez is egy tapasztalattal több! :)

Mindenesetre konzultáltam a háziorvosommal is, szerinte ez így nagyon jó kúra, áldását adta rá.

Már csak öt hetem van, szurkoljatok! :)

144. Strandi Manó (válaszként erre: 143. - Dana13)
2013. dec. 11. 20:02
Dana, ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem először keress fel egy másik nőgyógyászt... Megpróbálhatod a teát, bár nekem nincsen jó tapasztalatom róla, ahogy korábban itt már írtam. Valószínűleg Norcolutot kellene szedned, de ha nagyon gyógyszerellenes vagy, próbálj meg mást használni. A gyógynövényekkel nagyon kell vigyázni, nem tudhatod, hogy milyen a minősége, mennyi hatóanyag van benne, mennyi oldódik ki, ha 10 percet áll, mennyi akkor, ha 20-at...a gyógyszer hatóanyaga legalább tutira ki van porciózva, ettől függetlenül értem én az emberek gyógyszerellenes hozzáállását.
143. dana13
2013. nov. 28. 13:28

Tapasztalatokra lennék kíváncsi a teával kapcsolatban. Ha valaki itta és rendbe hozta a mensesét, ez a rendben működés akkor is megmaradt, ha abbahagyta a tea ivást? Vagy akkor ismét felborult a rendszer? 2 évig szedtem Melianet, aztán az abbahagyása után teljesen abnormális a mensesem. Először 92 napra jött meg barátcserje kapszulával, ekkor abbahagytam volt egy "normál" ciklusom 33 napos (nálam ez normál)és most ismét a 83. napon vagyok mensi nélkül. Nődokinál voltam, szerinte normális, hogy 8 hónapja ez megy és ezalatt az idő alatt 2* volt meg összesen...Azért adott vérvételre beutalót, hormonvizsgálatra, viszont ehhez meg kell várni a menstruációt, mert a 3. napon kellene mennem... Lassan lejár a beutalóm és még semmi.

Szerintetek érdemes lenne teáznom, vagy várjak még 1-2 évet hátha magától megjön? :)

2013. nov. 27. 17:46
A menzesz normalizálásában, fájdalommentesítésben van szerepe. Ha ki is próbálod nem fogod magad "mérgezni". Kiürül.
141. anobi
2013. nov. 27. 13:08
Sziasztok! én is kiszeretném probálni a cickarakfü teát. sajnos nekem a második hete pecsételeö vérzésem van. de ez is ugy hogy vagy van vagy nincs. de azért mindennap jeletkezik minimálisan.:( remélem jo lesz rá.
140. NNN00
2013. szept. 9. 15:34

Sziasztok!


Annyi félét olvastam a cickafarkról... Most akkor a ciklus első napjától lehet inni vagy csak a vérzés megszűnése után?

Olvastam, hogy menstruációs görcsöket enyhít, ezért kezdeném el inni, nem akarom mérgezni magam mindenféle gyógyszerekkel.

2013. szept. 6. 14:20
Én továbbra is iszom!
138. eva7171
2013. szept. 5. 07:39

Nem véletlen,hogy 28 napra jön meg a mensesem hónapról-hónapra.Régebben ez 10 évben egyszer volt.

A vitaminok és c-vitamin mindennap,ez egy csoda de sokan ezt nem tudják.Ha a szervezett megkapja ami számára fontos akkor jól fog működni.

137. Strandi Manó (válaszként erre: 127. - Tamcs1987)
2013. szept. 4. 19:48

Sziasztok!

Én nagy óvítosságra intenék mindenkit a cickafarkfűvel szemben! Nem mondom, hogy nem lehet hatásos, ha nőgyógyszati problémája van valakinek, viszont azt muszáj figyelembe venni, hogy egy gyógynövénynél sosem tudhatod pontosan, hogy mennyi hatóanyagot tartalmaz. A gyógyszerekkel ellentétben nehezen lehet kontrollálni a hatóanyagbevitelt, akár amiatt, hogy egyáltalán milyen az a növény (egyik évben ilyen, másik évben olyan, itt termett, ot termett, ennyire sütött a nap, annyi eső volt...), vagy hogy mennyit hagyod állni, hogy mennyit teszel a vízbe, stb. Nem mondom, hogy a gyógyszer jó, mert nem az, de legyetek nagyon óvatosak a gyógyfüvekkel. Nekem személy szerint nagyon rossz tapasztalatom van a cickafarkfűvel kapcsolatban. Május óta előfordul, hogy napokig fájdalmat érzek, hol a jobb oldalon, hol középen. Nagyon sok vizsgálaton voltam már, az elmúlt fél évben többször voltam nőgyógyásznál, mint az előtte való 10 évben...Mindent rendben talált az orvos, mígnem a fájdalmat ráfogta arra, hogy túl kevés a folyadékbevitelem és biztosan a vesémmel van gond, tisztítsam ki cickafarkfűvel, az amúgy is jó nőgyógyászati panaszokra is...Furcsa, hogy egy doki gyógyteát javasol, nem? Na, mindegy, hallgattam rá, és elkezdtem inni, de sajnos csak rontott a helyzeten. Ugyanis 16 napra borzasztó erős vérzésem lett, és azt a kavart, amit a tea okozott, azóta se heverte ki a szervezetem. Mások orvoshoz járok azóta, volt utána egy 23 napos ciklusom, most pedig a 36. napon tartok, és sajnos ebben a hónapban nem volt peteérésem (mint tegnap kiderült). Reménykedtem, hogy hátha babánk lesz, nagyon szeretnénk a Férjemmel, de sajnos egyáltalán nem erről volt szó, hanem arról, hogy a teázgatás cikluszavart okozott...Szóval szerintem legyetek nagyon óvatosak...Én biztos, hogy többé egy kortyot sem, de ez nem azt jelenti, hogy nem hiszek a gyógyfüvekben, megfázásra továbbra is szívesen iszom kamillát, hársfát, de erősebbet inkább nem, mert nagyon rossz (lelkileg és fizikailag is), amit az utóbbi hónapokban átéltem.

2013. aug. 22. 15:33
sziasztok! én újra elkezdtem, mert 85 nap után sem jött meg magától, csak norcoluttal. most vagyok a 19. napon! egyszer már megjött ettől 35 napra, csak abbahagytam.. remélem most is segít valamennyit! :)
2013. febr. 14. 13:16
Szerintem azon is tud segíteni! Menstruációs cikluszavarra van, az nem csak a hosszú ciklust jelenti. Zavar az is, ha előbb jön meg :) Szerintem...
2013. febr. 11. 14:14

Sziasztok!

nekem már nagyon elegem van, hogy pár éve (szülés óta) általában 23 napra jön meg. Egyszer-kétszer jött meg normálisan, szülés előtt kerek 28 napos volt.

A cickafarkfű ezt is be tudja állítani, vagy csak a hosszú ciklus hozza előre?

Most valami gyulladásom is lehet, mert még mindíg fájdogál a petefészkem, és nem akar egyszerűen elmúlni a menszeszem...

Vagy valaki ha tud gyógynövényt arra, hogy ne 21-23 napra jöjjön meg, hanem rendesen....

2013. febr. 11. 13:48
A miómákat növeli, ösztrogéntartalmú, úgyhogy akinek miómája van vagy hajlamos rá, vigyázzon vele! A ciklust jól beállítja, nekem kamaszkoromban rendezte a kórosan össze-vissza vérzésemet.
132. tamcs1987 (válaszként erre: 131. - Luna90)
2012. dec. 15. 11:57

szia! elvileg a menzeszt megelőző bajokra jó. ebbe végülis beletatrtozik a pattanásos bőr is. nekem mindig előjönnek mielőtt megjön..

talán most nem jött annyira elő, még csak egy hónapja iszom!

131. Luna90
2012. dec. 14. 21:28
Ez jó hormonális problémákra, pattanásokra is? Nekem írtak föl gyógyszert, de nem akarok gyógyszeren élni :S
2012. nov. 25. 11:50

én még kezdő vagyok :) kb egy hete iszom, azért hogy ne 50 nap után jöjjön meg :/

ami jó, hogy két napi tea után meg is jött... de hogy időben fog-e most, azt még nem tudom. talán.

2012. nov. 24. 17:35
Sziasztok! Aki itta a cickafark teát, az milyen hatásait tapasztalta? tényleg lerövidíti a ciklust, és előrébb hozza a pé-t. Nekem 35 napos szokott lenni egy ciklus, és kb 19. napon van ovulációm, de így most nem tudom, hogy előrébb jön-e, vagy sem. szerintetek? reggel este iszom.
128. erocs007 (válaszként erre: 127. - Tamcs1987)
2012. nov. 23. 12:32

Fogalmam nincs,de a tea nekem használ.

Fogamzásgátlót talán fél évig szedtem 10 éve, úgyhogy ezzel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

127. tamcs1987 (válaszként erre: 126. - Erocs007)
2012. nov. 20. 10:19

Igyekszem igyekszem :)

Mai reggeli adag is megvolt.

Viszont a következő levelet kaptam:

"A cickafark fitoösztrogén. A fog.gátló leállítja ciklust, nincs ovuláció, nincs progeszterontermelődés, így az ösztrogén túlsúlyba került. A cicka ezen csak ront."


véleményed?

126. erocs007 (válaszként erre: 125. - Tamcs1987)
2012. nov. 20. 09:57

Helyes, kortyolgasd, nekem használt - bezzeg a sok gyógyszer az nem. :(

Nálam is kérdéses volt a baba, mert az a doki, akihez jártam a műtét előtt nem bízott benne... de a műtőorvos szerint nem kell aggódnom, úgyhogy rábeszéltem hogy inkább hozzá járnék még ha nem is rendel csak osztályon van. :) Nagyon rendes, ritka az ilyen orvos az egészségügyben.

Nekem a mostani orvos mondta, hogy nem kell kétségbe esni azért, ha nem jön meg, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.... előfordulhat idegesség, időjárás, egyéb más szedett gyógyszerek miatt... csak szerinte erre oda kell figyelni és a lehető legtermészetesebb dolgokkal szabályozni úgy hogy minden rendben működjön!

Remélem nálad is beválik a tea és hamar jobban leszel! :)

2012. nov. 19. 20:40

hát remélem hogy ennyi dokihoz járás után ez lesz a megoldás.. anno egy éve közölték hogy ne csodálkozzak majd ha nem jön össze a baba.. mintha én tehettem volna róla, és valami utolsó féreg lennék. magyar egészségügy, köszönöm a bánásmódot.

most maszek nőgyógyásznál voltam, szerinte minden rendben... csak hát ugye 4-ik hete késik, lényegében egy ciklus ki is maradt így... valami mégsincs rendben :/

de én iszok iszok iszok :) most épp kortyolgatom :)

124. erocs007 (válaszként erre: 123. - Tamcs1987)
2012. nov. 19. 20:00

Szia!


Egy eü kaparás, mert megvastagodott a méhnyálkahártya...emiatt feltételezték a terhességet, aztán kiderült inkább hormonális a probléma, némi cisztával és polippal megspékelve. :) De most már minden rendben, bár még januárban lesz egy control a műtőorvosnál, ő mondja meg hogy tényleg rendeződtek-e a dolgaim.

Konkrétan nem mondta a doki a PCOS-t, de valami hasonló volt nálam is, szerencsére komolyabb beavatkozást nem igényelt, de a végszót majd a januári kontroll mondja ki. (a gyógyszer nevére amit szedtem sajnos nem emlékszem)

123. tamcs1987 (válaszként erre: 122. - Erocs007)
2012. nov. 19. 19:55

szia! köszi :) iszom már!

milyen kisműtéted volt?? nekem is kell? :(

voltam dokinál, volt hasi UH, volt vérvétel, PCOS-ra gyanakodtak, majd kizárták az ultrahang eredménye alapján. most endokrinológiára járok, letrox-ot írtak fel.

122. erocs007 (válaszként erre: 121. - Tamcs1987)
2012. nov. 19. 19:50

Szia!

Igen, hatásos. Igyad csak! :)

Nekem egy éve volt egy kisműtétem, mert nagyon erős és rendszertelen volt a mensim. (volt, hogy két havonta jött meg, stb. )Aztán felírtak rá gyógyszert, ami persze nem használt és az összes mellékhatását megéreztem, ezért a doki azt tanácsolta, próbáljuk meg a következőt: minden reggel egy csésze cickafark tea – két teáskanálnyi, éhgyomorra, kb. 10 perc áztatás után elkortyolgatni. (fontos, hogy ne fém szűrővel és fém kanállal kevergesd és ne forrázd le, hanem max. 80 fokos vízben áztasd a teát)

Nos, azóta a mensim rendben van, nem is sok és nem is fájdalmas és pontosan megjön. :)

Fél éve iszom így, még pár hónapot kell, aztán ha minden ok elhagyhatom, ha pedig újból gond lenne, folytatom. De fontos, hogy tudd miért késik, ha tényleg a gyógyszertől szerintem előbb ezt a cickafark kúrát próbáld ki és utána konzultálj az orvossal. Amúgy migrénre is kiváló, nekem azóta elmaradoznak az állandó fejfájások is! :)

2012. nov. 16. 12:05
sziasztok! van itt még valaki? már három hete késik a vérzésem, 100% hogy nem terhesség miatt. Fogamzásgátló abbahagyása óta rendszertelen. Használt valakinek ilyen tekintetben? Milyen mennyiségben kéne fogyasztani?
120. Myra
2012. okt. 19. 08:48
Ez a növény ugyanis mindenféle alhasi, illetve a női medence szerveinek fájdalmára, de a rendszertelen menstruálásra is kiváló ’gyógyszer’, ugyanakkor a változókortól szenvedő nők segítője is. A petefészekgyulladás esetén már gyakran az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat. Ennek enyhítésére napi két csésze cickafark-teát is ajánlatos meginni. A migrént szintén hasonló hatékonysággal enyhíti akár egy pohár tea is. Vértisztító, vérképző ereje közismert. A csontvelőbántalmakra is kitűnő. Itt azonban még nincs vége: étvágytalanságnál, görcsös jellegű gyomor-, bél- és epebántalmaknál, valamint gyomorhurutnál szintúgy ajánlható, valamint vénás keringési zavarok (aranyér, lábszárfekély), visszértágulás ellen, húgyutak betegségei esetén. Segíti az emésztést, a sebgyógyulást, jó vérzéscsillapító, ha vérzik az orrunk. A fogíny- és szemgyulladások kiváló öblögető-, illetve borogatószere.
119. 298b15dfdd (válaszként erre: 117. - Vigike)
2012. okt. 19. 06:59
Inni mindenképpen ihatod,napi két csészével,csak lehet,hogy a mióma nem múlik el tőle.
118. lindy85
2012. okt. 18. 22:37

Szia Vigike!

Én felfázásra használtam,mert azt hittem a vesém kiszakad a helyéről és ez által be is voltam gyulladva. Este készítettem 2 adagot, az egyiket megittam a másikat pedig egy lavor melegvízbe beleöntöttem és beleültem. Csoda nem csoda reggelre már nem fájt sem a vesém sem a hasam alja. Ezt elmeséltem nővéremnek ős is ugyanígy alkalmazta és neki is segített. Gyulladáscsökkentő hatása van és miómára is kiváló gyógymód.

117. vigike
2012. okt. 3. 18:52

Sziasztok!

Gondoltam ezt a fórumot is fel kéne frissíteni! :)


Nekem miómám van és olvastam, hogy arra nem jó a cickafark viszont többen azt mondják, hogy jó! Akkor most lehet inni vagy nem? Ha igen, mennyi ideig egyszerre?

Ülőfürdős tapasztalatok is érdekelnének, ki miért alkalmazta és mit ért el vele?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook