Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33766. Etus702017-01-19 11:49
Most eszembe jutott, a műtét után amikor hazaengedetek (sőt már a kórházban is), az volt a legrosszabb, hogy előírták: csak hanyatt fekve alhatok. És én úgy soha nem aludtam, rettenetesen fájt a hátam pár nap után. Szóval nem a műtét helye, hanem a hátam.:) Élmény volt 3 hét után visszatérni a megszokott oldalfekvéshez.

33765. Kotkoda_:)2017-01-19 11:40
Helyes, vigyázz nehogy elkapj valamit.
Én most jöttem haza a bevásárlásból (kocsonyát fogok főzni, mert ÉN imádom), és tüsszög a fél város.
Siettem, ahogy tudtam. Bár, lehet, hogy már nem emlékszel én is náthás voltam műtét előtt. Na és utána sem gyógyultam meg azonnal. Sokat köhögtem, és a hasamnak annyira nem tetszett. Most már meggyógyultam, nem szeretném újra átélni.
Hogyan lehet jeleket küldeni? Nem megy...
Na mindegy, puszillak.
(válasz ildikó51 33759. hozzászólására)

33764. Kotkoda_:)2017-01-19 11:34
Hát én is így jártam, nem lehettem itt Krisztina. De imádjuk Kukorit és Kotkodát, még a bukósisakunkon is ez van, hogy meg tudjuk különböztetni.
Vigyázz magadra! Napsütéses napokat Neked!
(válasz Etus70 33762. hozzászólására)

33763. Etus702017-01-19 11:28
Vigyázz majd, el ne csússz. Az SZTk előtt feltakarítottak, de a környező utcák... tiszta jégpálya:(
(válasz ildikó51 33759. hozzászólására)

33762. Etus702017-01-19 11:23
Balatoni lány vagy? :) Mi a férjemmel beleszerettünk a Balatonba 12 éve, azóta szintem mindig ott nyaralunk, és évente többször elmegyünk pár napra. Bár most is napsütés lenne és meleg:) Egyébként én is Krisztina vagyok, de az összes "krisztinás" nicknév foglalt volt amivel regisztrálni szerettem volna. Így lenyúltam anyukám nevét:)
(válasz Kotkoda_:) 33756. hozzászólására)

33761. ildikó512017-01-19 11:08
Kedves Bari 51 azèrt nagyon vigyázz mèg magadra puszillak 🌷🌸🌹
(válasz Bari51 33750. hozzászólására)

33760. ildikó512017-01-19 11:03
Alibaba köszönöm szèpen vigyázok nagyon !puszillak 🌷🌸🌹
(válasz Alibaba13 33755. hozzászólására)

33759. ildikó512017-01-19 11:02
Köszönöm szèpen aranyos vagy tömöm magamba a gyümölcsöket cèklát savanyú káposztát 1000 c vitamint mindent megteszek hogy erősen menjek a műtètre!
Sajnos az sztk ba ki kell mennem mert újra kell mindent csináltani de nem nyúlok semmihez lesem veszem a kesztyűmet amúgy a nászasszonyom ott dolgozik várni nem kell sehol csak bemenni ! Puszillak 💗💗🌸🌷🌹🍀
(válasz Kotkoda_:) 33749. hozzászólására)

33758. ildikó512017-01-19 10:57
Kedves Kotkoda (Krisztina) a lányomat is Krisztinának hívják !
Na szóval csuda klasszul összeirtad a mütèteseket köszönjük szèpen !!!!!!Nagy ölelès Neked💗💗💗
(válasz Kotkoda_:) 33751. hozzászólására)

33757. Kotkoda_:)2017-01-19 10:05
Alibaba,
Szerintem jól döntöttél. Próbálj megnyugodni és bízni magadban, és az orvosodban.
Ha esetleg rosszabb dolgok is kialakulhatnak, akkor még az esélyt sem szabad erre megadni.
Várd a nyarat és a kis unokádat.
Minden rendben lesz, puszillak.
(válasz Alibaba13 33754. hozzászólására)

33756. Kotkoda_:)2017-01-19 09:55
Szia Etus,

Igen hallottam már a Kriston tornáról, biztosan ki is próbálom majd 6 hét után. Úgy hallottam, hogy egyébként is célszerű lesz alkalmazni, hogy a későbbiekben ne alakuljon ki inkontinencia.
Nekem a bicajozás is nagyon fontos. Minden évben Balcsi kör, ez már szinte kötelező. Én ugyanis import feleség vagyok. Balatoni lányként kerültem a napfény városába második házasságom révén. A Balcsi kör ezért kötelező, de most már barátainkkal együtt. De más hosszabb tekeréseink is voltak, pl Passau-Győr a Duna mentén.
Van itt helyben egy idősebb hölgyekből (65+) álló jóga csoport is. Nagyon szeretem őket. A 85 éves néni úgy csinálta a gyertyaállást, hogy csak lestem. Februárban és szeptemberben indulnak a 12 alkalmas csoportok. Szerettem volna februárban kezdeni, de valószínű, hogy még ezt kihagyom.
Köszönöm a tanácsaidat, további szép napot Neked!
Krisztina (Kotkoda)
(válasz Etus70 33753. hozzászólására)

33755. Alibaba132017-01-19 09:34
Szia!
De jó, hogy már tudod, és már ennyivel közelebb vagy a gyógyulás felé. Nagyon vigyázz, nehogy beteg legyél, és drukkolok, hogy minden simán menjen. Ölelés.
(válasz ildikó51 33747. hozzászólására)

33754. Alibaba132017-01-19 09:32
Köszönöm szépen, hogy szorítasz Értünk.
Én meg kívánom, hogy mielőbb gyógyulj, és rendben legyen minden.
Egész éjjel nem aludtam, gondolkodom, mi lenne a helyes. Mindig az a mondat cseng a fülemben, amit a doki mondott, hogy azok a sejtek, lehet hogy soha nem indulnak meg, de az is lehet, hogy 3 hónap múlva robban. Ajjaj, azt hiszem, lesz még pár álmatlan éjszakám.
Van egy kérdésem, lehet bután hangzik. Bocs. Mivel nekem mindent kivesznek, még nyak sem marad, így művi menopauzát csinálnak. Ezt értem. Ha magától múlna el, tehát nem lenne beavatkozás, akkor is előjönnek a klimax kellemetlen velejárói? Hangulatingadozás, vérnyomás problémák, hízás stb?

33753. Etus702017-01-19 09:12
Szia! Hát, érdekes kérdés a sport. Egy biztos, 6 hét után már melegen ajánlom a Kriston Andi féle intimtornát. Van többféle hókuszpókusz amit ajánlanak, de ez egyszerű, könnyen elsajátítható. A neten is megtalálod, én a könyvet javaslom egyébként megvenni. Antikváriumban vettem én is, talán egy ezres volt, nem vészes.
Arra majd rájössz, mi esik jól, erőltetni semmit nem szabad. Én régen futottam, ehhez sajnos nem tudtam visszatérni, de ismerek olyat aki gond nélkül rója a kilométereket:) Én az otthoni tornára szoktam rá, loptam ötleteket és összeállítottam a saját egyedi tornámat.:) 2 db 1 kg-os súlyzó és bokasúlyok:) Tavaly karácsonyra kaptam egy mini steppert, de pár hét taposás után vizeletcseppenési porblémáim lettek. Én úgy vettem észre, nálam ez a jel, hogy mit lehet, mit nem. Szerencsére ahogy abbahagytam és ráerősítettem a Kriston tornára, két hét alatt elmúlt.

33752. Etus702017-01-19 09:04
Szia! Nagyon örülök, hogy megvan az időpont, ahogy mások is írták vigyázz magadra, és én is ajánlom az 1000-es C-vitamint!

33751. Kotkoda_:)2017-01-19 08:58
Lányok,
Azért van kikért szorítani. Kicsit visszaolvastam a hozzászólásokat:
Ma műtik Laszilvit,
Január 23: Kesanya,
Január 26: Bobo64,
Január 30: Ildikó51
Február 20: Alibaba13
Alizigenaliz és Eszterke76 is műtétre vár.
Nagy szorítás mindnyájatoknak, drukkolunk!!!
Minden jobb lesz, ne féljetek!

Régi lányok,
Talán tudtok válaszolni, hogy mikortól szabad kicsit tornázni. Én rendszeresen jártam aerobicra, sokat bicajoztam is. Most még ezekkel nem próbálkozom, de például 2-3 km sétákat már beiktattam. Csak sima jóleső séta a napsütésben, persze jól aláöltözve.
A szexre pedig még gondolni sem merek. Mert ugye felnőttek vagyunk és gyorsan elszáll ez a pár hét... :)))

33750. Bari512017-01-19 08:54
Kedves Ildikó
Örülök hogy van időpont!
Én egyre jobban vagyok. A derekam fáradt el,de unokáztam tegnap....
Puszi
(válasz ildikó51 33743. hozzászólására)

33749. Kotkoda_:)2017-01-19 08:49
Hurrráááá!!!
Drukkolok, végre Neked is van időpontod.
Most nagyon vigyázz magadra, ne menj nagyobb közösségekbe, mert éppen itt van ez a fránya influenza vírus.
Egyél 1000-es "C" vitamint. Én télen nyáron alkalmazom.
Jeleket továbbra sem tudok küldeni, de Neked is küldöm a puszis smiley-t, szívecskét!

33748. Kotkoda_:)2017-01-19 08:45
Kedves Krisztina,
Nagyon örülök, hogy szépen lassan visszatér az életed a régi kerékvágásba. Jó volt olvasni, hogy már tudtál pancsolni, és jól vagy.
Te igazán megszenvedtél ezért, az eseted mindenkit még jobban megerősít az elhatározásában.
Keresd a jó kis nyaralási lehetőségeket, és élvezd a kiérdemelt pihenést.
Én hétfőn múltam 1 hetes műtött, de már érzem a jótékony hatását a műtétnek.
Például nem kelek fel éjszaka pisilni, és sokkal tovább tudom tartani napközben is. A puffadásom is lement, na jó a műtét miatt még nem teljesen, de már határozottan látszik. :)
Nem tudom, hogyan kell jeleket küldeni, de gondolj ide most virágot, tűzijátékot, szívecskéket.
További vidám napot Neked!
(válasz Krisztina1997 33744. hozzászólására)

33747. ildikó512017-01-19 08:44
JÓ Reggelt Kedves lányok !
Megvan az új időpontom 29 vasárnap kell befeküdni 30 -án mütèt ! Remèlem a jó isten most már velem lesz ès nem leszek beteg !
Az összes vizsgálatot labort anesztest belgyógyászatot újra kell csinálni !
Ez van ! Szèp napot mindenkinek !puszi 💗

33746. tanti592017-01-19 07:22
Neked meg megy a drukk,,gondolok+imádkozom,,minden jó lesz,mert csak az lehet.
(válasz ildikó51 33745. hozzászólására)

33745. ildikó512017-01-19 05:25
Drága Krisztina !
Örömmel olvastam soraidat nagyon klassz hogy vègre minden rendben van veled nagyon sokat gondoltam rád mennyi mindenen átmentèl !! De vègre vègre minden ok veled öllelek 💝💝💝 puszika
(válasz Krisztina1997 33744. hozzászólására)

33744. Krisztina19972017-01-18 22:49
Kedves Ildikó51 és új lànyok!

Régi csajszik igen egy kicsit eltüntünk,mert mindannyian kezdünk visszatérni a régi életünkhöz ,de egy kissé másképp.Veletek is igy lesz meglátod!De én ,és szerintem más is ,mindennap feljövök ide és olvaslak titeket.Annyira emlékszem amikor én is előtte álltam és minden nap itt kaptam erőt ,hitet és bátorítást a lányoktól.
új lányok ,akik előtte álltok ,ne féljetek,sokkal jobb utána minden !!!!!
Tegnap voltam először strandon a melegvizben àztatni magam,csúcs jó volt.Tavaly még nyaralni sem voltunk sehol a családdal a műtét miatt,de ami késik ,az jön!Minden ,minden jobb lett!
Ha van kérdésetek a régiekhez,írjatok nyugodtan.
Várom a jó híreket rólatok,mindennap imádkozom a hoxás lányokért.
Szeretettel ölelek mindenkit!😐💋❤👃
(válasz ildikó51 33734. hozzászólására)

33743. ildikó512017-01-18 20:03
kedves Bari 51 hogy vagy ?????

33742. ildikó512017-01-18 19:58
szia Alibaba !
jól döntöttél ,nekem is a többieknek is neked s nehéz döntés de meg kell tenni !utána csak jobb lehet minden nem kell rettegni semmitől sem, lehet pancsizni,szexelni,:) ne kell számolgatni milyen programokra lehet menni hogy éppen ne öntsön el a vér irok holnap mindenképpen ! pusz neked
(válasz Alibaba13 33739. hozzászólására)

33741. Alibaba132017-01-18 19:55
Szia Etus70!
Köszönöm, amit írtál. Igen, döntöttem, műtét. Elég volt. Már nem szeretnék gyereket 52 évesen. Sőt! Unokám születik a nyáron. Úgy hogy addigra nagyon jó erőben kell lennem! Köszi a bíztatást. Rám fért. További jó egészséget kívánok.
(válasz Etus70 33726. hozzászólására)

33740. ildikó512017-01-18 19:45
Kedves Kotkoda!
Nagyon aranyos vagy köszike 🌷🌹
Várom a reggelt èn is nagyon irok azonnal amint tudok valamit !puszillak💕
(válasz Kotkoda_:) 33736. hozzászólására)

33739. Alibaba132017-01-18 19:29
Szia Ildikó51!
Szorítok Neked, hogy holnap jó híreket kapj! Igen, most már döntöttem, vegyék ki amit ki kell. Elég volt a sok vérzésből, program lemondásról, rossz közérzet miatt. Február 20 -án műtét. Addig is kitartást, mielőbbi gyógyulást kívánok. Majd jelezz!
(válasz ildikó51 33728. hozzászólására)

33738. Alibaba132017-01-18 19:23
Szia Kotkoda!
Köszönöm az őszinte soraidat. Most értem haza az orvostól, február 20-a az időpont.Azért ilyen soká, mert több orvos is elmegy az osztályról, és aki már be volt ütemezve, azokat nem tologatják másik napra. 52 éves vagyok, 2 gyönyörű egészséges gyerekem van. Úgyhogy családgyarapítás részemről letudva. Sőt, nyáron nagymama leszek. Bízom az orvosomban. Nagyon jó fej. Most mindent elmagyarázott. Nem vagyok rákos, de bizarr atípusos óriás sejtek vannak a méhkaparékban. Ezek lehet, hogy sohasem okoznának gondot, de lehet 3 hónap múlva robbannának. Tehát megelőzés céljából távolít el mindent. Méh, méhnyak, petefészkek. A novemberi mióma göb lecsavarása miatt kellett műteni, akkor vettek anyagot, és ez lett a szövettani eredmény. 2 hete voltam ultrahangon, és újabb mióma akar kiszakadni. Ma megnézett még egyszer ultrahangon,és a 2 hét alatt megint van egy 34 mm-es mióma, megszületőben. Nem szeretnék havonta mióma lecsavarásra járni. Valahogy a méhem elengedi őket.Az valami szörnyű érzés, nem fizikailag, hanem lelkileg, hogy éjjel 3-kor felébredsz pisilni, és ahogy lelépsz az ágyról, már el is öntött a vér, a papucsod meg minden tele van vele, és még kiloccsan belőled egy nagy maroknyi alvadékos szövet. Hát ebből elég. Még rendszeresen menzeszelek. Vagy ki tudja? Mert egyik a másik után, talán egy hét sincs közte. Úgyhogy maradok a műtétnél. Félek,hogy mi lesz utána. Nekem így is kevés hajam van, az is kevesebb lesz? Hízás? Depi? Libidó? Stb. Majd meglátjuk. Kaptam egy lehetőséget, élni fogok vele, mert még szükség van rám, meg amúgy is. Szép az élet. Bocs, ha hosszú lett. Köszönöm a bíztatást, a szorítást. Neked mielőbbi gyógyulást, és jó egészséget.
(válasz Kotkoda_:) 33735. hozzászólására)

33737. kesanya2017-01-18 17:56
Sziasztok! 23-án lesz mióma műtétem a Szent Imrében, lvasgatni jöttem, mert egyelőre semmit sem tudok, csak az időpontomat. :P Pénteken megyek anesztes dokival beszélni, vajon majd ő mondja meg, hogy kell-e ilyen béltisztító kúra vasárnapig? Vasárnap kell bemennem, eddig legalábbis úgy tudom. Férfiökölnyi, több darabból álló miómát sikerült növesztenem a méhemre, elvileg csak azt veszik ki a császárhegemnél... A főorvos dokibácsi azt mondta, ha lehet, laparoszkópra is van esélyem, de nem tudom, ezt mi dönti majd el...? Na, mindegy, visszaolvasok, okosodok tőletek! :)
Mikorra éreztétek már jobban magatokat rendes műtét után? Nekem egy hónap múlva már mennem kéne dolgozni. Igaz, ülő munka, kamionvezetés mehet? ;) Szép estét!