Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36960. Kymb2017-09-23 14:31
Kedves banbi!
Ne stresszeld magad,ne sírj,tudom hogy ez most rossznak tűnik de hidd el fölöslegesen senkinek nem veszik ki a méhét.A rossz gondolatokkal csak még jobban tönkreteszed a lelkivilágodat ami most neked egyáltalán nem hiányzik.Nekem is kivették a méhemet,csütörtökön voltam két hetes,én nem bántam meg mert arra gondolok hogy napról-napra csak jobb lesz.Itt a Hoxa-n a lányok is többször megírták hogy minden sokkal jobb mint előtte volt,persze ehhez idő kell és türelem amire most mindkettőnknek nagy szüksége van.Ha bármiben tudok segíteni írj,akár privátban is.Küldöm a pozitív energiát és fel a fejjel.
Kellemes hétvégét és jobbulást kívánok.
(válasz banbi 36959. hozzászólására)

36959. banbi2017-09-23 12:15
Hali mindenkinek most jöttek haza a korházbol tulvagyok rajta crobaknak indult de teljes méh eltávolitás lét a vége petefészek maradt nem tudom magam túltenni rajta csak sírok 43eves vagyok tudom mindenki azt mondja így jobb lesz de csak jár az agyam mi lesz mert ojan nem lesz mint régen na majd meg látom
(válasz Kymb 36958. hozzászólására)

36958. Kymb2017-09-23 10:00
Sziasztok lányok!
Én is arra gondoltam hogy kihal a fórum,de reméljük mindenki visszajön néha írni pár sort:)
Én csütörtökön voltam két hetes,jól vagyok,gyönyörűen gyógyul a sebem.Tegnap sétálgattam az udvaron,előtte még nem tudtam mert egész nap esett az eső.Picit visszafogtam magam,én még nem mosogatok,lehet már kéne....Tegnap este leesett a vércukrom,pedig ettem,nasiztam is,valamitől felborult a vércukrom,nem vagyok cukros és még ilyen nem volt velem.Nagyon rosszul éreztem magam,elszopogattam két cukorkát és rendbejött minden.Csajok,többi friss műtöttek írjatok magatokról hogy vagytok?Kellemes hétvégét lányok és nagy ölelés<3

36957. Krisztina19972017-09-22 23:37
Szia Yallah!

Csatlakozom az előttem szólókhoz!Mi lett a csajokkal?Hirtelen olyan csönd lett.Remélem mindenkivel rendben minden?Friss műtöttek?Hogy vagytok?
(válasz yallah 36955. hozzászólására)

36956. meme22022017-09-22 21:21
Igen!Én is ezt kérdezem,minden nap itt vagyok és sehol senki
(válasz yallah 36955. hozzászólására)

36955. yallah2017-09-22 20:30
Igen. Meg egyáltalán hol vagytok lányok?????

36954. Inci0072017-09-22 19:32
Kék Lilla hogy vagy?

36953. Kymb2017-09-19 16:30
Szia yallah!
Na ezt nem tudtam,köszönöm a tájékoztatást:)
Pusy
(válasz yallah 36952. hozzászólására)

36952. yallah2017-09-19 16:03
Szia. Azok a belső varratok. Idővel felszívódnak és elmúlnak a keménykedések.
(válasz Kymb 36951. hozzászólására)

36951. Kymb2017-09-18 18:30
Sziasztok!Akinek bikini vágása volt attól kérdezném hogy a seb mentén nektek is volt kis keményedés néhány helyen?Nagyon szép a sebem,szépen gyógyul csak néhány helyen nem kidudorodó kis keményedéseket érzek.Ezek mitől vannak?És ez el fog múlni?Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
Puszi mindenkinek:)

36950. Diti19682017-09-18 14:30
Mindenkinek ajánlom, okostelefonra való app!
[link]

36949. Krisztina19972017-09-17 23:23
Szia Csicsi72!
Nagyon fogok szoritani érted,megy az ima ezerrel!Minden rendben lesz😉!Irtam privátban is,nem tudom olvastad e?
Vigyázz magadra és ne feledd,ennek is vége lesz egyszer.Ölelés!!!Üdv:Krisztina
(válasz Csicsi72 36948. hozzászólására)

36948. Csicsi722017-09-15 12:19
Sziasztok!
Jövőhéten leszek 8 hetes a méheltávolító műtét után, a méhnyak eltávolító műtét után 6 hetes. Végre már elég jól vagyok, egyre ritkábban fáj a hasam. Mozgékony vagyok kezdetektől fogva, de dolgozni még nem tudnék, ahhoz túl hamar elfáradok. 19-én meg lesz a ureter műtétem és remélem végre is csatlakozom az egészségesek táborához és végetér ez a rémálom. Szorítsatok nekem, hogy megússzam komplikáció nélkül ezt a műtétet! Mindenkinek szövődmény mentes mielőbbi felépülést kívánok.

36947. korar2017-09-15 12:18
Kedves yallah, köszi szépen a választ és a bíztatást, bár csak már én is túl lennék a műtéten 3s a negatív szövettanról számolhatnék be Nektek :) jövő héten csütörtökön műtenek, gondoljatok majd rám !
(válasz yallah 36938. hozzászólására)

36946. Kymb2017-09-15 10:52
Kedves Diti és Kotkoda!
Köszönöm a válaszokat,tanácsokat és linket is(elmentettem későbbre:).Na akkor egy kicsit visszább fogom magam,nehogy tényleg megigyam majd a levét....Inkább lassan de biztosan:)Van idő bőven:)
Segítségem van,itthon van velem a párom.
Nagy ölelés nektek.Pusy

36945. Kotkoda_:)2017-09-15 09:58
Szia Kymb,
Csak óvatosan, és fokozatosan. Ne erőltesd meg magad!
Ez egy 15 perces, de találsz a neten többet is. Kezd az egy mérföldes távval. Bőven elég 1,5 km. És még azért ne holnap kezdj bele. :)

[link]

Puszillak
(válasz Kymb 36943. hozzászólására)

36944. Diti19682017-09-15 09:58
Kedves Kymb!
Bocsi, teljesen azt hittem, hogy laparos voltál! Na, akkor azért óvatosan,nehogy megerőltesd magad! Aztán meg te is megkapod hogy Duracell nyuszi vagy, mint mi! :-)
Nekem a doki a 6 hetes kontrol után azt mondta, hogy ha a műtét előtt is rendszeresen sportoltam, akkor fokozatosan visszatérhetek a mozgásra (kivéve hasizom gyakorlatok) csak ne egyből "maratont" akarjak futni! :-) Így is lett! Hamarosan 5 hónapos műtött leszek, és augusztustól már a szokásos adagomat futom heti 3x reggel és utána erősítek. És minden este csinálom az intimtorna gyakorlatokat, hogy erősítsem a tartószalagokat!
Üdv,
Edit
(válasz Kymb 36942. hozzászólására)

36943. Kymb2017-09-15 09:32
Kedves Kotkoda_:)
Hol találom meg azt a Laslie sétálós tornát?Mert akkor a 4-ik héttől én is elkezdeném ha a hasi műtéttel lehet.
Pusy
(válasz Kotkoda_:) 36941. hozzászólására)

36942. Kymb2017-09-15 09:25
Kedves Diti1968!
Engem nem laparral műtöttek.Rendes nagy hasi műtétem volt.20 cm-es bikini vágásom van és a méhemet vették ki,a petefészkek maradtak.Ezért olyanok tanácsát kérem akik szintén nagy hasi műtéten estek át.Diti azért köszönöm a választ:)
Nagy ölelés:)
(válasz Diti1968 36940. hozzászólására)

36941. Kotkoda_:)2017-09-15 08:33
Sziasztok,
Én is laparos voltam. Kb. 2 hétig pihentem. Bár az apróbb házimunkákat simán el tudtam végezni. A főzést csupán a férjem erőltetése miatt hanyagoltam. Hordtuk az ebédet étteremből kb 2-3 hétig. 4 héttől csináltam otthon Laslie sétálós tornáit.
Mindenki érezni fogja meddig lehet elmenni.
Én még mindig gyakran szédülök, fájdogál a hasam időjárás változáskor. Hajolgatásnál érdekes ürességet érzek. Szóval vannak kellemetlen dolgok is. De ez vele jár, nem kell pánikolni azonnal. Az 3 órás altatás miatt a szédülés majd lassan elmúlik. Viszont nincs vérzés, görcsök, tudom a programjaimat tervezni.
Ja, és az intim dolog sem változott semmit. Sőt! Ne izguljatok lesznek még eget rengető orgazmusaitok. :) Ugyanis volt aki még emiatt is aggódott. Mi lesz, ha nem lesz méhe, akkor lesz-e orgazmus? Úúúú... durva.
Nyugi lányok!Minden rendben lesz!

36940. Diti19682017-09-14 21:49
Kedves Kymb!
Mivel téged laparral műtöttek rád más szabályok vonatkoznak, mint a nagy hasi műtétesekre! Szerintem csinálj mindent ami jól esik, csak óvatosan.
Sportolni asszem csak 2/3 hét múlva ajánlott.
Üdv,
Edit
(válasz Kymb 36939. hozzászólására)

36939. Kymb2017-09-14 14:58
Sziasztok lányok!
Ma vagyok 1 hetes,jól vagyok,napról-napra erősebb.A sebem gyönyörű,olyan mintha csak egy karcolás lenne.Minden oldalra tudok feküdni,forogni,mondjuk ez érvényes volt már a műtét utáni másnaptól:)Az lenne kérdésem hogy mennyit lehet mozogni?Mert mozgok,sétálok,ülök,teszek-veszek apró dolgokat de nem tudom hogy ennyi elég vagy sok.Nem érzem magam fáradtnak,nem szédülök.Mondjuk a doki azt mondta mozogni-mozogni-mozogni!!!De a lakásban mit tudok annyit mozogni?Köszönöm előre is a válaszokat.A lábadozóknak jobbulást kívánok,a műtét előtt állóknak pedig annyit hogy ne féljenek mert utána minden csak jobb lesz.
Nagy ölelés mindenkinek:)

36938. yallah2017-09-14 13:14
Szia! Én már nagyon régi vagyok itt. Tavaly június 27.- én műtöttek myoma és extrém vérzések miatt. Szentesen egy sima kórházban. Nyitott hasi műtétem volt, eltávolították a méh méhnyak petefészek petevezetők egyszóval teljesen kipakoltak. 2 és fél órás műtétem volt. Az égadta világon semmi problémám nem volt . Nem kerültem intenzív részre, igaz itt nincs ilyen, simán visszavittek a szobámba . A remek anesztéziának és fájdalomcsillapításnak köszönhetően jól viseltem a műtét utáni állapotot. A műtét napját végigaludtam. Másnap reggel segítséggel felkeltem és tusolni kellett. Hamar lábra álltam. 20 cm s bikinivágásom van. Tovafutó varratom volt ezt elvágták 2 helyen és kihúzták. Alig éreztem. Kisebb nagyobb nehézségrim voltak a lábadozás időszakában . De csak azért mert nem tudtam oda menni ahová szerettem volna. Kicsit gyenge voltam. De pihengettem. A harmadik héttől már takarítgattam us otthon. A hatodik héten visszatértem ápolónői munkámhoz. Teljesen gyógyult vagyok.😊
(válasz korar 36934. hozzászólására)

36937. Kotkoda_:)2017-09-14 11:26
Sziasztok Lányok!
Én már "régi" eset vagyok, januárban műtöttek. Ritkán írok, inkább csak olvasom a fórumot. Most azonban elhatároztam, hogy írok, szeretnék megnyugtatásként küldeni pár sort.
Elég elképesztő dolgokat olvastam egyes hozzászólásokban, hogy 6 hónapig nem lehet fürdeni, és még sorolhatnám a képtelennél képtelenebb dolgokat.
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy kellő szakmai tudással, odafigyeléssel bíró orvosi és egészségügyi személyzet látott el. Nekem semmi problémám nem volt a műtét körül, se egészségügyileg, se lelkileg, se fizikálisan.
A műtét napján fürödtem egyedül! A varratom felszívódó volt, így nem volt varratszedésem. 4 hét után elkezdtem aktívabban mozogni. Nem kaptam sem a kórházban, sem otthon vérhígító injekciót.
Igaz, nekem laparoszkópos műtétem volt, megmaradtak a petefészkeim, és a méhnyak is. Mióma miatt került sor a műtétemre, nem volt rosszindulatú elváltozás.
Természetesen minden eset más, vannak komoly nagy műtétek is.
Bízzatok elsősorban magatokban, mindent beszéljetek meg a kezelő orvosotokkal, és nyugodtam kérjetek segítséget az egészségügyi dolgozóktól is.
Minden műtét előtt állónak kívánom, hogy próbáljon megnyugodni, higgadtan készülni a műtétre, minden rendeben lesz.
A friss műtötteknek mielőbbi gyógyulást, a régi lányoknak kellemes nyárutót kívánok!
Krisztina

36936. Diti19682017-09-14 08:57
Kedves Korar!
Írtam priviben! :-)
Üdv,
Edit
(válasz korar 36935. hozzászólására)

36935. korar2017-09-13 21:02
Szia Diti! Engem is az Országos Onk. Intézetben fognak műteni, légyszi mondjál csupa jó dolgokat, mert már eléggé be vagyok tojva... :)
(válasz Diti1968 36928. hozzászólására)

36934. korar2017-09-13 21:00
Kedves Kymb! Én új vagyok itt, 21.-én fognak műteni, egy ideje olvasgatom a beszámolókat... Sok-sok hasznos dolgot tudtam meg, de már éppen kérni akartam, hogy írjon valaki, akinek minden simán ment és a lehetőségekhez képest jól van. :) Biztos eljutott valahogy hozzád a kívánságom, köszi!
(válasz Kymb 36932. hozzászólására)

36933. Diti19682017-09-13 11:53
Kedves Kymb!
Ezek tök jó hírek! Csak így tovább a gyógyulás útján, de azért vigyázz magadra!

Üdv,
Edit
(válasz Kymb 36932. hozzászólására)

36932. Kymb2017-09-13 08:37
Sziasztok!
Tegnap jöttem haza a kórházból,túl vagyok a műtéten.Hála a jó égnek amiket mondtak,olvastam bárhol is nálam semmi nem úgy történt.Minden rendben zajlott.Csütörtökön műtöttek szept.7-én és pénteken reggel a saját lábunkon mentünk tusolni:)Nem szédültem,nem volt hányingerem és egyáltalán nem voltak fájdalmaim és most sincs.Én már most nagyon jól érzem magam,fölösleges volt annyit aggodalmaskodnom.Benn a kórházban folyamatosan mozogtunk így még véralvadásgátlót sem írtak fel:)Itthon is apró dolgokat teszek-veszek,persze nem emelek és amikor úgy érzem pihenek.A varrataimat is tegnap hazajövetel előtt kiszedték,tehát egyenlőre minden rendben,én csak pozitív dolgokat tudok mondani mind a műtétről mind a nővérekről,orvosokról,le a kalappal előttük:)Remélem mindenki jól van.A műtét előtt allóknak csak annyit ne féljenek,mert minden szervezet másképp reagál,regenerálódik és főleg nem szabad elhagyni magunkat.Millió pusy mindenkinek.

36931. Bolyci692017-09-07 20:28
Sziasztok lányok! Mostanában csak olvasgattam itt, hála az égnek jól éreztem magam, nagyon is. Most sem fáj semmim, csak voltam hasi ultrahangon és a műtét közelében, a húgyhólyagtól nem messze cisztát talált a doki. Azt mondta, hogy lehet a műtét után maradt varrat köré gyűlt folyadék. Biztos, hogy nem daganat, mert látszik, hogy folyadékkal telt hólyag, de menjek vele vissza a műtő orvosomhoz. Volt valakinek ilyen? Elég lesz csak követni? Remélem nem vár rám újabb műtét. Semmi panaszt nem okozott még eddig, a féléves kontrollon még nem is látszott (vagy nem látták :) ) Ha van valakinek tapasztalata szívesen olvasnám!