Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
51946. erdeig (válaszként erre: 51945. - LadyG)
márc. 22. 03:07

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy 💖 igyekszem kitartani, de erős fájdalmaim vannak 😞

Most meg az állkapcsom is begyulladt. Arra ébredtem, hogy nem bírtam kinyitni a számat és feszül az egész oldal. Góckutatáson még rendben volt minden. Nem tudtam, mi hiányzik.

51945. LadyG (válaszként erre: 51941. - Erdeig)
márc. 20. 19:57
Kitartást, júniusig elrepül az idö! Szuper, hogy megkaptad az idöpontot! :)
51944. erdeig (válaszként erre: 51923. - Miszpipi)
márc. 20. 13:35
Sok gyakorlás és türelem 🙃🥰💝 Meglátod, minden jó lesz. Olvasom vissza az elejétől a fórumot és a nagy számok törvénye rendesen bizonyít ebben a kérdésben is. Sok-sok türelmes gyakorlás 🤗💖 (alig várom, hogy ott tartsunk... 🤣)
51943. erdeig (válaszként erre: 51929. - Anemone9)
márc. 20. 13:32

A nyakpárna mekkora ötlet, ezért külön köszönet!

...

Nem tudom Lányok, ki mekkora táskával ment, de az enyém egy közepes bőrönd. Már vagy 5x átpakoltam. Pillanatnyilag púpos és semmi extra nincs benne. A két legnagyobb holmi a köntös és a törölköző.

Nagyon izzadok, így nem csak nagyon vékony haloingeket szereztünk be, hanem raktam pár óriás pólót kis nadrággal, de azok is a markomban elférnek.

Állami kórház lesz, minden kell majd.


Mennyire voltatok fent, akik túl vagytok rajta? Könyvet, rejtvényt, ilyesmit mennyit/mekkorát érdemes tenni? Vagy hozassam be?

Kinéz egy hosszabb wellness, mivel minden fertőzést össze szoktam szedni bent.


ITO-ra telefon bevihető?

51942. erdeig (válaszként erre: 51934. - Yallah2)
márc. 20. 13:22
Ennek örömére bekészítettem a 3:1-ben kávét. 2 problémára lesz megoldás 🤗🤣 Megértem a problémádat!
51941. erdeig
márc. 20. 13:20

Sziasztok Lányok 🌷

Fény az alagút végén... Most két hónapig "vasra vagyok verve", és júniusban műtenek, előtte beszélek majd a műtő orvossal. A vérképem az utolsó antibiotikum kúra után jelentősen javulni kezdett egyébként. Előzmények miatt hasi műtét lesz. Semmi kozelebbit nem tudok.

Addig ki kellene húzni nagyobb vérzés nélkül. Ha fekszem, nincs is különösebb baj. De ha biciklire ülök, mint ma is, ahogy be kellett mennem az orvoshoz, kegyetlenül görcsölök. A legerősebb fájdalomcsillapító sem hat. Utána szokott jönni a vérzés is, ha nincs szerencsém.

Addig még jó, bő két hónap... Frusztrált, fáradt, kimerült, gyenge vagyok. A vas majd valamennyire segíteni fog megint, tudom. Legutóbb már a pajzsmirigy is picit eltért, pedig azzal sosem volt bajom.

Lesz még néhány vizsgálat is addig. Valahogyan úgy kellene kivitelezni, hogy ez a két hónap "csendesen" teljen el, de elképzelésem sincs, hogy lehetne megoldani, ha eddig sem sikerült...? Ismeritek az érzést, amikor már kiszakad a hasatok alja, és nem szűnik az állandó fájdalom semmire. A többiről nem is beszélve.

Köszönöm szépen 🪷

51940. TAM (válaszként erre: 51936. - Kajszi72)
márc. 20. 06:08

Gyöngyösön voltam, ott minden esetben ez a protokoll. Nem az összenövések miatt volt (a beleim nem voltak érintettek ebben).Elvileg még a szombati ebédet (1. kaja szerdatól) is keserűsóval adták volna, de nekem addigra magától is működött a dolog.

De igazából a műtét után nem is érdekelt, másnap infúzió volt, a rákövetkező napra meg már úgy összeszűkült a gyomrom, hogy nem is voltam éhes.

Drasztikus módszer (6 kg lement) de miután hazajöttem sem volt gond az emésztésemmel. Már az előírt diétát sem tartom.

51939. Miszpipi
márc. 19. 18:16

Úgy érzem elkezdett fájdogálni a mellem.

A műtét előtt az így kezdődő fájdalom egyre erősebb lett, szinte elviselhetetlenné vált és kb. 3 hétig tartott, aztán elmúlt és jött a mészárszék.

Na most ettől már nem tartok, de kiváncsian figyelem a testem, hogy alakul...

51938. yallah2
márc. 18. 19:51
Igen, valószínű volt bélérintettsége és azért volt csak infúzió.
51937. Kajszi72 (válaszként erre: 51936. - Kajszi72)
márc. 18. 17:30

Most nézem,hogy neked voltak komoly összenövéseid, és azért volt a kajamegvonás.

Igazán mázlis vagy, de ezt asszem már írtam.😄

51936. Kajszi72 (válaszként erre: 51935. - TAM)
márc. 18. 17:09
Szia. Három napig nem kaptál enni? Csak sóoldatot? Ez melyik kórház?
51935. TAM (válaszként erre: 51931. - LillaD)
márc. 18. 08:33

Szia! Szívószálas kulacs. Nálunk ropi, nasi nem mehetett. Szerdán befekuüdtem akkor már nincs kaja, szombatig pedig csak infúzió volt.

Még elég sok időd van a műtétig, ha tudsz, készítsd fel rá fizikailag az izmokat is. Én sokat edzettem előtte (súlyzó, kardió, pilates). Szerintem ennek is köszönhető, hogy nem igazán voltak fájdalmaim,és baromi gyorsan regenerálódok. A varratszedésre már egyedül mentem kocsival, múlt héten már pár napot dolgoztam is.

Most csütörtökön lesz 4 hete, hogy műtöttek (vágás).

Ja, és a kis táska tényleg szükséges!

+Evőeszköz, szivacs

51934. yallah2
márc. 17. 19:19
Én szívesen vittem volna a kávéfőzőt is, mert függő vagyok. Ne röhögjetek tényleg. Aztán lepaktáltam a Takarítónővel aki főzte a betegeknek a kávét. Hozta nekem is.
51933. Kajszi72 (válaszként erre: 51931. - LillaD)
márc. 17. 15:50

Szia. Kisméretű, de széles, erős ajándéktáska. Ez nagyon fontos!

Ebben totyoghatnak veled a tasakjaid a csövekkel, amik majd lógnak belőled. Megnöveli a komfortérzetet, könnyebb kezelni és higiénikusabb is, mint a padlón tárolni. Minél csicsásabb, annál jobb! 🤣

51932. LillaD
márc. 17. 09:02
~mi várhat rám.
51931. LillaD
márc. 17. 09:01

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!

Július 1-jén kell befeküdni, 2-án műtét, tehát van még idő bőven. (izgulni is)

Állami kórházban műtenek, azért volt ilyen részletes a lista, amit mondtak 🙄.


Olvasok tovább vissza, gyűjtöm az infókat. Tudom, hogy mindenkinél más és más, de jó kicsit informálódni arról, hogy mi várható rám.

51930. Anemone9 (válaszként erre: 51925. - LillaD)
márc. 17. 02:41

Mikorra írtak ki műtétre?

Most múltam fél éves, akarok majd írni egy összefoglalót, csak igen hosszú lesz... De igyekszem mihamarabb, mostanában sokan vagytok műtét előtt megint.

51929. Anemone9 (válaszként erre: 51925. - LillaD)
márc. 17. 02:30

Nyakpárna, 2 kispárna, nekem életmentő volt.

Ropi, rengeteg mentes víz, és én vittem nagydozisú c vitamin pezsgőtablettát is. (Hónapokkal előbb elkezdtem feltölteni a szervezetem rengeteg vitaminnal és ásványi anyaggal, a gyógyulást is segíti, és nem hullott a hajam se, ahogy sokaknak).

Nedves törlőkendő!

51928. Icuska538 (válaszként erre: 51925. - LillaD)
márc. 16. 18:41

Ami a mindennapi használatban kellhet kb

Hajrá!

51927. LadyG (válaszként erre: 51925. - LillaD)
márc. 16. 18:32

Hát attól függ, hány csillagos hotelbe mész 😂

Egyébként komolyra fordítva a szót, magánban vagy államiban mütenek? Az államiba még mindig a wc papírt, evöeszközt meg ilyeneket magadnak kell vinni.


Én egyébként sokkal több dolgot vittem magammal, mint kellett volna, föleg ruhákat. Ameddig a katéter bent van, addig úgyis csak hálóinget tudsz hordani, utána pedig kényelmes bugyi (nekem még szülés után maradt géz-bugyi, azt használtam, az nagyon hasznos, semennyire nem szorít), meg jóganadrág, amik nem szorítják a hasat.


Én vittem egy csomag betétet is (vajon minek 😂😂, gondolom megszokásból), de arra nem volt szükség, maximum tisztasági betétre az elsö napokban.


A szívószál hasznos, nem kell felemelned a fejed az iváshoz és nem kell használni a hasizmaidat.


Mikor mütenek?

Sok sikert! 🤗

51926. LadyG (válaszként erre: 51922. - Miszpipi)
márc. 16. 18:18
De szuper, gratulálok!! Nagyon jó hallani, hogy minden rendben! 😊
51925. LillaD
márc. 16. 17:00

Sziasztok, előjegyeztek műtétre (vágni fognak). A műtétről beszélt a dokim, viszont mit érdemes vinni a kórházba a tapasztalataitok szerint? Az előjegyzéskor annyit mondtak, hogy azt, mint egy hotelba, de ezt azért erősen kétlem.

Igyekeztem visszaolvasni, de ennyi hozzászólást képtelenség.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

51924. Kajszi72 (válaszként erre: 51922. - Miszpipi)
márc. 16. 14:50
Jajdejó! 😅 A szexet érdemes sikosítóval kezdeni, legalább akkora pszichés rásegítés, mint fizikai. Kalap kakit a továbbiakhoz is!🌻
51923. Miszpipi
márc. 15. 23:29

Ja igen, szóval a szex is mehet...jó most van még egy hetem,mert dugdosom ezt a tabit.

De, hogy utána, hogy is lesz ez a dolog...nem tudom.

Sajnos az utóbbi egy évben eléggé elszoktunk az együttlétektől, mert állandóan véreztem.

És most kicsit fura erre gondolni.

Emlékszem a gyerekeim születése után is volt ilyen.

Aztán belejöttünk elég gyorsan.

Gondolom most is megoldjuk valahogy😀

51922. Miszpipi
márc. 15. 23:02

Túl vagyok a kontrollon.

Nos hasnyomkodás nem volt, bár a leletemen az van, hogy has puha, betapintható.

Szerintem ezt elfelejtette.

Az elején jól kikérdezett mindenről, volt e lázam, van e vérzésem bármilyen, fáj e valahol és egyáltalán mondjam el mit érzek.

Amiket elmondtam, szerinte minden normális.

A keményedésre, puffadásszerűre is azt mondta sokáig elhúzódhat normális,de azért nézzük meg nincs e folyadék.

Ezután felrakta a kacsát, kukucskált, nézelődött.

Minden szép.

Utána ultrahang következett, hüvelyen keresztűl.

Húgyhólyagomat vizslatta, petefészkeket és a műtéti területet.

Minden gyönyörű, jobb,mint gondolta, meg van gyógyulva minden, ezeket mondta, folyadék nincs.

Kicsit megnyomogatott itt-ott azzal az ultrahang csővel, közben kérdezgette fáj?Nem, ez?Nem....hát ez nagyon jó, mindent csinálhatok. Egy év múlva jöjjek méhnyakkenet vételre.Kész, ennyi volt.

Kérdeztem tudok e még tenni vmit, szükséges e még vmi.

Erre annyit mondott, hogy csinálhatok egy gynoflor kúrát, de nem szükséges.

Megvettem a patikában, ez egy hűvely PH értéket normalizáló tabletta.

Hát megvettem, megcsinálom a kúrát.

51921. Kajszi72 (válaszként erre: 51919. - LadyG)
márc. 14. 15:57

Császár után nincs annyi szabad hely odabent, mint most. Talán akkor nagyobb is az esély rá.

Nekem böszme nagy miómám volt, iszonyúan fel is voltam hízva és szintén meglepődtek a dokik, hogy nincs összenövés.

51920. yallah2 (válaszként erre: 51909. - Miszpipi)
márc. 13. 18:05
Semmilyen éles fájdalom nem volt. Vérzés sem.
51919. LadyG (válaszként erre: 51918. - Kajszi72)
márc. 13. 08:52

Remélem ebböl legalább jót húztam a genetikai lottón :)

A császár után nem volt semmi összenövésem, ezt a mostani mütét után mondta a doki. De az is igaz, hogy császár után sokkal többet mozogtam. Szóval azért remélem nem futok bele valami komolyabb összenövésbe.

51918. Kajszi72 (válaszként erre: 51917. - LadyG)
márc. 13. 02:22

Óóó, eltévedtem... pedig nincs is tömeg. Bocsánat.

Valszeg semmi extra, csak most van idő meg para is van hozzá minden apróságot észrevenni magunkon.

Az összenövésekről még annyit, a genetikai hajlamnak nagy szerepe van benne - szerintem.

51917. LadyG (válaszként erre: 51916. - Kajszi72)
márc. 12. 21:04

De nekem vágtak, nem laparoszkóposan csinálták. 😱 Mi akar kijönni a köldökömböl 😂😂😱😱


Köszi a megnyugtatást az összenövésekkel kapcsolatban ! 🙏🤗

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook