Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egér és fejhallgató miért világít, ha kikapcsolták a számítógépet? fórum

Egér és fejhallgató miért világít, ha kikapcsolták a számítógépet? (tudásbázis kérdés)


30. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Syria)
2018. ápr. 23. 12:49
Én is pont erre gondoltam.
29. syria (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 23. 12:11
Biztos nagy környezetvédő a mama, azért sajnálta a műanyag reklámszatyrot. :D
28. d1b337c628 (válaszként erre: 11. - Zahonyil)
2018. ápr. 23. 11:06

"Nem elég kikapcsolni a gépet, ugyanis az alaplap tovább működik, ezért világít az egér, vagy bármi más. Teljesen áramtalanítani kell."


Hogyan??


Egész egyszerűen a józan ész itt már nem működik és ez annyira fura. Megvettem a kapcsolót, este kikapcsoltam, fejhallgató és egér NEM világított. Másnap és harmadnap nem figyeltem rá, gyerek már nagy, gondoltam kikapcsolja. X-edik nap reggel látom, hogy MEGINT világít az egér és a fejhallgató. Dühroham, meg sem néztem a kapcsolót. Gyerekkel ordítozás, miért nem kapcsolja ki a kapcsolót, egy mozdulat, blabla. Ma reggel hatalmas döbbent: kapcsolót kikapcsolom, egér és fejhallgató vidáman világít.

Ááááááááááááááááááááááááááááááá.


Amit végképp nem értek: az én gépemnél is van világítós egér, kikapcsolom, egér nem világít.


Ez mi ez??

27. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Babi1206)
2018. ápr. 21. 07:01
Én akkor szerettem őt, és nem is volt annyira rossz kapcsolat. Mégis a legjobb döntése azt volt, hogy szakított velem :) Szerencsére semmi mély nyomot nem hagyott bennem az a két év. Én is jókat derülök rajta :)
26. babi1206 (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 20. 18:27

Ha hagyta magát befolyásolni, akkor annyit is ért a srác.


Egy előnye mindenképp volt a kapcsolatotoknak:

Jókat tudunk derülni most. Persze csak a megrökönyödés után.

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - Globus)
2018. ápr. 20. 11:24
:)
24. globus (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 20. 11:21
Süti-jelelésről eszembe jutott :) Mikor az óvónők jöttek hozzánk családlátogatóba beiratkozás előtt, férjem szorgosan elkurjantotta magát: hozok kólát! Köszönjük szépen, elfogadjuk. Nem volt időm se mondani, mielőtt kiment, hogy azt délelőtt megittam. Visszajött a szobába azzal, hogy "nem találom, de van bodzaszörp".
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 20. 10:49
Meg még egy, de aztán tényleg befejeztem. Ugye kolisok voltunk. Anyuka pakolja ki a fiacskája hazahozott cuccait. Talál köztük egy üres műanyag reklámszatyrot. Kérdezi a fiát, hogy ebben mi volt. A fiú nem tudta megmondani. Erre anyuka dühösen összegyűrte és a földre hajította az ominózus tárgyat, közben kiabált, hogy hogy lehet a fia ilyen felelőtlen, így, hogy nem tudni, étel, ruha vagy cipő volt benne, már nem lehet többet felhasználni, és most dobhatja ki azt a jó kis zacskót. Nem mertem megkérdezni, hogy ha a felsorolt dolgok közül bármelyik volt a szatyorban, akkor az többé miért alkalmatlan mondjuk arra, hogy a továbbiakban cipő kerüljön bele.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Syria)
2018. ápr. 20. 10:40

Úgy látszik, van, aki étterem helyett megy vendégségbe...


A víztakarékosságról meg annyit, hogy próbáltál már 5 cm vízben fürdeni? Nagyon kell lögybölni, hogy le tudd öblíteni magad, de azt nem kockáztathattam, hogy kipancsoljam a vizet a földre, mert az újabb főbenjáró bűn lett volna. Váltottak volna inkább zuhanyzóra, az kényelmesebb és víztakarékosabb.


Eszembe jutott még egy praktikus szokásuk :D Volt egy előszobai váltópapucsa mindenkinek. Az ajtóban le kell venni a kinti cipőt, mert ugye az koszos. Eddig oké. Fel kell venni a váltópapucsot. Még mindig oké. Az előszoba másik ajtajában át kell cserélni a váltópapucsot a benti, tiszta papucsra. Nah, itt már furcsa.

21. syria (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 20. 10:23

Köszönöm a dolgozatot, bekezdésenként reagálok.


- Idióták: a térkövek alapos söprésével a gyommagvak is távoznak. Láttam csodálatosan térkövezett, uszkve 40 négyzetméteres udvart elgazosodni, mert a kutya gyorsabban kaparta a homokot, mint ahogy a gazdik söprögetni tudtak. :(

- Khm. Végül is praktikus…

- Szarrágás. :(

- Saját élmény: szülés után nyár végén babanézőket fogadtam. Nem sütöttem, nem főztem, örültem, hogy éltem, viszont gazdag gyümölcstálat készítettem: alma, szilva, szőlő, körte; sajttal, rágcsával körítve. Az egyik gimnáziumi osztálytársnőm ránézett, s azt mondta: köszönöm nem kérek, otthon is van. És doktor, ráadásul bírónő!!! :(

- A víztakarékossággal egyetértek magunk közt. De vendéget korlátozni bunkóság. :(

- Khm. Szarrágás :(

- Szarrágás :(

- Atyaúristen! Mi mindenre lehet előre egyeztetett jelük? :(


Gondolom, azóta se bánod, hogy nem lettél a család része. :)

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Babi1206)
2018. ápr. 20. 06:15

Háát, hogy ők hogyan szexeltek, azt nem tudom, de az egyetemista fiuknak legszívesebben megtiltották volna.


Szerencsére összesen csak három hétvégét töltöttem ott. De anyuka 150 km-ről is képes volt engem piszkálni. Végül azért szakított velem a srác, mert annyira nagy volt a nyomás otthonról, hogy nem hozzávaló vagyok. De nem is bánom. A férjem szülei imádnak.

19. babi1206 (válaszként erre: 18. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 19. 23:05

... és szexelni is csak páros hét kedden, szigorúan 23:10-kor lehet! Függetlenül mikor tör rájuk a gerjedelem? 😁😁


Hogy bírtad?

Én benyomtam volna az egész tábla csokit.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Syria)
2018. ápr. 19. 13:03

Hol is kezdjem?


Abba kellett hagynom a kapubeálló söprögetését, mert túl erősen csináltam, és félő volt hogy kisöpröm az összes homokot a térkő közül.


Kaptam egy kis csokor frissen szedett ibolyát a barátomtól, amit bele akartam tenni egy felespohárba váza gyanánt. De ezt nem lehetett, mert biztos összepisilték a macskák, így kaptam egy üres gyógyszeres dobozt a célra.


Kiraktak az asztal közepére egy tábla csokit, ami kb úgy volt összetörve, hogy minden kocka 3-4 darabban volt. Mindenki vett egy szilánkot. Én vettem még egyet. Erre, hogy milyen telhetetlen vagyok, és hogy az sem érdekel, másnak jut-e. (A tábla 90% érintetlen maradt.)


Ebéd után a háziasszony megkérdezte tőlem, hogy kérek-e még valamit? Mire én kértem egy almát a gyümölcsöstálból. Ez felháborító volt, mivel ez csak egy udvariassági kérdés, amire egyetlen helyes válasz létezik: Nem kérek, köszönöm, minden nagyon finom volt!


Fürdeni csak a kád aljába csurgatott max. 5 cm magas vízben lehetett, mert több vizet használni mértéktelen pocsékolás. (Jómódú, mérnök család.)


Interjúvoltak a vasalási szokásaimról. Elmondtam, hogy ha fel akarok venni egy gyűrött darabot, előbb kivasalom. Erre, hogy micsoda pazarlás egy ruhadarab miatt felfűteni a vasalót. Vasalni csak úgy lehet, hogy az ember összevár egy halom gyűrött ruhát, és egyszerre kivasalja.


A szobát is azért kell éjszakára áramtalanítani, mert túl sok energiát fogyaszt a tv kikapcsolt állapotban.


Ha vendégek jönnek, van egy előre egyeztetett jel arra az esetre, ha fogytán a süti. Ilyenkor a háziasszony azt mondja, hogy "egyetek bátran, van még a konyhában". Ekkor a háziak tudják, hogy már fogyóban a süti, így ők már nem esznek többet belőle.


Most hirtelen csak ennyi jut eszembe.

17. kristo_f (válaszként erre: 12. - Syria)
2018. ápr. 19. 12:46

Számitógép, tv, mobil használata után ki kell szellőztetni hogy a káros elektroszmog kimenjen a szobábol


Arra mit monc, hogy közben a közeli átjátszótorony nyomja a jelét, mert a környékeden nem kapcsolták ki a mobilokat éjjel sem

A tv adók és más kütyük is nyomják a sugarakat amik "belopóznak" a falon keresztül is.

Alufóliát kell a fejre tekerni éjjelre és azt leföldelni

16. syria (válaszként erre: 15. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 19. 10:50
Mesélj! Nem ez lenne az első fórum, ahol OFF-ol valaki. :) Ráadásul talán fel is pörögne. :D
15. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Syria)
2018. ápr. 18. 08:13
Nos azért nem húzhattam fel a redőnyt, mert az eset a volt barátom szüleinél történt, ahol szigorú szabályok vonatkoztak az élet különböző területeire. Tudnék mesélni, de itt most nem ez a téma.
14. syria (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 18. 07:49

Miért nem tudtad a redőnyt felhúzni? Ha csak nincs túl hideg, ablakot is lehet nyitni, s hallani a madarakat, a levegő járását.

Én nagyon tudom élvezni az olyan csendet, amibe szinte bele lehet harapni. Az ilyesmi egyre ritkábbam adatik meg, pedig szerintem nagy szükségünk lenne rá.

(Nem véletlenül írtam róla cikket közel 5 éve: [link]

13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Syria)
2018. ápr. 17. 09:58
Én aludtam párszor olyan szobában, ahol minden áramtalanítva volt, a redőny lehúzva, és mivel falu széle volt, zaj sem hallatszott be. Olyan volt mint egy kripta. Semmi fény, semmi zaj, mintha meghaltam volna.
12. syria (válaszként erre: 11. - Zahonyil)
2018. ápr. 17. 08:34
A legjobb lenne, ha olyan szobában alhatnánk, ahol nincs semmilyen áram alatt lévő műszaki cikk: se TV, se set top boksz, se router, se mobiltelefon és társai. Legalább alvás közben kíméljük magunkat az elektroszmogtól.
2018. ápr. 17. 04:45
Nem elég kikapcsolni a gépet, ugyanis az alaplap tovább működik, ezért világít az egér, vagy bármi más. Zeljesen áramtalanítani kell.
10. Guruljka (válaszként erre: 2. - D1b337c628)
2018. ápr. 16. 16:23

Én sem szeretem, ha világít. Itt a munkaasztalom az ágyam közelében, de én utálom kikapcsolni.


A hangszórót felborítom, ha vilgítós az egerem, akkor egy doboz alá teszem éjszakára.

9. syria (válaszként erre: 8. - D1b337c628)
2018. ápr. 16. 16:06
Bárcsak mindenki így ügyelne a részletekre! :)
2018. ápr. 16. 13:56

Köszönöm!!


A kapcsoló szuper jól funkcionál. :)


Amit pedig te írtál, Kristo_f, azt átdobom mélben a gyereknek. Hadd okosodjon.

7. kristo_f (válaszként erre: 1. - D1b337c628)
2018. ápr. 16. 13:20

Mert az atx tápegységek kikapcsolt álapotban is adják az 5V-ot az alaplapra. Ez ilyen!

BIOS-ban ki lehet kapcsolni a "wake on" akármit,

[link]


vagy az eszközkezelőben

[link]

letiltani "ez az eszköz felélesztheti a számitógépet", vagy hasonlók

Persze függ milyen operációs rendszer


A kapcsolós konnektor is jó egy darabig

Ha majd az alaplapi elem lemerül, akkor mindig ujra kell állitani a BIOS-t mert elfelejti a beállitásokat/időt/dátumot

6. d1b337c628 (válaszként erre: 5. - SF)
2018. ápr. 16. 11:24
Köszönöm. Hát ez nem jutott eszembe. :)
5. SF
2018. ápr. 16. 10:14
Vegyél egy olyan elosztót, amin van kikapcsológomb, azzal kikapcsolás után áramtalanítani tudod a gépet egyetlen mozdulattal, és nem teszed tönkre közben a csatlakozókat.
4. d1b337c628 (válaszként erre: 3. - Karikaturista)
2018. ápr. 16. 09:56
Köszönöm. Minden alkalommal húzzam ki és dugjam be mindkettőt? Azért ennél csak van jobb megoldás is. :)
2018. ápr. 16. 09:49
Le kell választani a gépről, és akkor sehonnan nem kap áramforrást. :D
2018. ápr. 16. 09:40
Sziasztok! Fogalmam sincs, hogy miért, de a gyerek szgépéhez usb-n csatlakoztatott egér és fejhallgató világít, miután a gépet kikapcsolja. Eleinte azzal gyanúsítottam szegényt, hogy nem is kapcsolja ki, csak alvó állapotra teszi, de most már bizto, hogy TÉNYLEG kikapcsolja. Mi a teendő, segítsetek? Nagyon rossz, hogy fényszennyezésben alszik.
2018. ápr. 16. 09:38
Egér és fejhallgató világít

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook