Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem visszatartja a kakit, mit tegyek? Van itt olyan anyuka, aki szintén ezzel küzd, vagy már túl van rajta? fórum

Gyermekem visszatartja a kakit, mit tegyek? Van itt olyan anyuka, aki szintén ezzel küzd, vagy már túl van rajta? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. jan. 2. 11:45
Igen, igen, én is ismerek olyan anyukát, aki már évek óta visszatartja a kakik.
2021. dec. 14. 00:49
Sziasztok , ugyan ez a probléma nálunk is .. kíváncsian várom hátha vissza ír valami változást , nálunk se nagyon segít egyenlőre semmi (2 éves a kislányom ) de mintha én írtam volna az előző hozzászólásokat mert minden ugyan úgy történik mint nála ! Annyira jó lenne valami megoldás , de sajnos egyenlőre csak a türelem ami van és a bizakodás hogy hátha másnap könyebb lesz 🙏🏼
2021. jan. 2. 12:03
Az en kisebbik unokahugom az pontosan ezt csinalta kicsinek. Olyan 5-6 eves koraig talan. Az istennek nem akart kakilni, szabalyosan orditott a wc-n. Aztan kinőtte. Vagy tudja a fene, de elmult nala magatol. De nagyon sokaig tartott. A szivem szakadt meg érte, de ugyanakkor mérges is voltam mert nem értettem miert csinalja.. most se tudom egyebkent.
45. Enough (válaszként erre: 44. - Enough)
2021. jan. 2. 11:57
....azért ...:))))
44. Enough (válaszként erre: 43. - Enough)
2021. jan. 2. 11:56
Egy csomó szavamat átírta a gép, bocs....áttért remélem nem túl katyvasz az egész.:))))
43. Enough (válaszként erre: 41. - Hami)
2021. jan. 2. 11:55
Nagyon régen nem jártam erre, sajnos csak most olvasom amit két éve írtál....csak remélem, hogy kineziológushoz nem vittél el. Ha újra kezdődött minden, az csak azért lehetett mert valami történt vele konkrétan...azt pedig nem ég idegen embernek, hanem nektek kell tudni kideríteni, hiszen nálad -nálatok jobban senki nem szereti őt. És ha megvan hogy mi történt, akkor meg lesz a megoldás is. .....de eltelt több mint két év, úgyhogy mostanra már biztos hogy okafogyottá vált az én fejtegetésem. Azt ért örülnek ha megírnád mi lett, és hogy jól vagytok-e. Legjobbakat kívánom !
42. Zizisicc (válaszként erre: 41. - Hami)
2018. aug. 13. 13:39

Szia!

Nem olvastam vissza, így csak a mostani hsz-edre tudok reagálni.

Biztos, hogy van vmi oka, azt jó lenne kideríteni.

Jó a pszichológus, jó a kineziológus is, de addig is Te is gondolkodhatnál, hogy mi történt akkor Vele vagy a családban, a környezetében, mikor visszaesett.

Addig is míg a szakemberek tudnak megoldást, megpróbálkozhatsz azzal, hogy mikor alszik, szépen mellé fekszel vagy ülsz, és elkezdesz beszélni Hozzá. Elmondod Neki szép halkan, hogy mennyire szereted, hogy biztonságban van, hogy bátran elengedheti magát stb. persze, ha kiderül, hogy mi húzódik a háttérben, akkor már célzottan tudod íly módon megnyugtatni.

41. Hami
2018. aug. 13. 12:44
Sziasztok! Minden jól ment 5 hónapig, aztán sajnos újra kezdte a visszatartast minden különösebb ok nélkül. Jelenleg még durvább a helyzet :( most már voltunk pazichologusnal is illetve nem sokára megyek kineziológushoz. :( ha van kedve valakinek, írjon!
40. Enough (válaszként erre: 39. - Hami)
2018. febr. 6. 18:20
Hááát, nagyon örülök!!! Már többször jártam erre, nem írtál, gondoltam, benézek újra, erre itt vannak a jó hírek! Nagyon-nagyon örülök! Biztos vagyok benne, hogy most már nem lesz gond, hála Kakimanónak!! ::)))))))) A legjobbakat kívánom Nektek! Szia
39. Hami
2018. febr. 5. 12:23

Szuper minden, 6 napja kakil laevolac nélkül. Már nem tartja vissza, sőt jön és mutatja: anya kepzeld hatalmasat kakiltam! Amikor nehezen megy akkor meg hív, hogy segítsek kinyomni.

Fogalmam sincs mi billent at a kis agyaban, de annyira boldog vagyok 💚 nem akarok persze semmit elkiabalni, remelem hamarosan beáll a dolog és el is felejthetjük örökre a kinlodast.

A jutalom pedig a legkisebb kakiert is jár, persze nagyon várja is :)

Asszem a kakimano dobozat mindenhova vinni kell majd...

38. Hami
2018. febr. 2. 12:43
Más anyukáknak meg javaslom megpróbálni a jutalmazást. Nálunk nagyon bevált, hogy kap gumicukrot (el hal érte)....ha kakilt. A kaka manó hozza. És a kakavonatos szöveg is nagyon bevált! Azóta emlegeti, meg már kaki kocsi is megy a vegallomasra...
37. Hami
2018. febr. 2. 12:40

Köszönöm a hozzászólást! Nem bántódtam meg! :)

Nos a van, h abbahagytuk a laevolacot, habár orvos is és gyógyszerész is azt mondta, nyugodtan adjam de meijesztett amit bemásoltál...bár anno elolvastam én is természetesen a tájékoztatót de mindenki annyira nyugtatott, h adjam bátran...lényeg, h szünetet tartunk.

Most éppen 3 napja mindennap kakilt (hurrá!!!!), laevolac nélkül is. Mást kap most, aloe Vera gélt és szilva lekvárt, meg rostot. Még mindig nem tudom mi a probléma gyökere (szorulas/ visszatartas) vagy mindkettő de nem baj. Úgy néz ki, hogy javul a helyzet. Ja meg reggel a pótkávéjába adok egy korty Hunyadi gyógyvízet. Talán az is segít.

36. Enough
2018. jan. 28. 11:13

ja, és még:


"Ha Ön már idősebb vagy az általános állapota rossz és a Laevolac-laktulóz-t 6 hónapnál hosszabb ideje szedi, orvosa rendszeresen ellenőrizni fogja az Ön elektrolit-egyensúlyát.

...Orvosi ellenőrzés nélkül ne szedje két hétnél tovább a Laevolac-laktulóz-t."


Folyamatos szedésre pedig pláne nem ajánlott semmilyen gyógyszer még felnőttnek sem, nemhogy kisgyereknek. Tudom hogy benneteket ellenőriz orvos, de a lényeg hogy ezt (sem semmi mást) nem egészséges folyamatosan szedni.

35. Enough (válaszként erre: 33. - Hami)
2018. jan. 28. 11:10

"Gyermekek

A Laevolac-laktulóz-t csecsemőknek és kisebb gyermekeknek általában nem szabad adni, mivel megzavarhatja a normális székletürítési reflexet.

Az orvos speciális körülmények között, a kezelés gondos felügyelete mellett, rendelhet Laevolac-laktulóz-t gyermekek vagy csecsemő részére 1 hónapos kortól."


Tényleg nem beleszólni akarok, de te magad írtad, hogy visszatartja... ez egy lelki dolog, továbbra is azt mondom, hogy nem teszel gyógyszerrel jót. Az hogy te szorulásos voltál, nem jelenti azt, hogy a gyermeked is az. Konkrétan az én drága jó Anyám (aki amúgy legjobb anya a földön::))) egész gyermekkoromban az alapján vigyázott rám és adott dolgokat, hogy ami problémája neki van (volt), az nekem is van. Van amiről konkrétan majdnem felnőtt koromban derült ki, hogy nincs is olyan problémám.

A szorulás... egész gyerekkoromban nagyon szorulásos voltam....3 naponta széklet, olyankor 1 óra a WC-n. Aztán 28 évesen (addig szorulás) úgy alakult hogy fél évet éltem olyan országban, ahol megmondták, izomból 4-4,5 l vizet meg kell inni naponta, vagy kiszáradunk, ráadásul a klíma jellege miatt nem érzel szomjúságot. Lépten-nyomon ivóautómaták voltak kirakva és ittam, mert kellett. Egyszercsak azt láttam, hogy jéééé már nincs szorulásom, sőt minden nap rendesen kakilok mint általában az emberek. Aztán hazajöttem, és folytattam az ivást, no nem 4 litert, de azóta ritka hogy 2,5 litert, inkább 3-at ne igyak meg egy nap. És szorulásom azóta sem volt. Ennek a történetnek a kicsidhez nem sok köze van, csak annyit akartam mondani, hogy inkább itasd a gyógyszer helyett, és vegyétek játékosra, meg fog oldódni. remélem nem bántottalak meg, mert teljesen jó szándékkal írom amit írok, én is rendesen megszenvedtem a kisfiammal, azért is szoktam ilyen témákhoz hozzászólni, pedig nem vagyok kommentelős típus. Sok sikert Nektek!

34. Nénje (válaszként erre: 29. - Lapbarna)
2018. jan. 27. 23:45
igen,köszike...
33. Hami
2018. jan. 27. 22:40
Hát laevolacot nem azért kap, mert nem szobatiszta természetesen hanem azért mert mindig szorulása van. Ami azért van mert visszatartja, illetve valószínűleg alkatilag is ilyen szorulasos (en is ilyen voltam) vagy tejallergias, ki tudja. Szóval bonyolult a helyzet. Gyerekorvos javaslatára adom a szirupot, szerinte jobb mint az, h nem kakil. Az ingerhez a szirupnak nincs köze, a székletét tartja puhán, a szervezetbe fel se szívódik.
32. Enough (válaszként erre: 25. - Hami)
2018. jan. 27. 21:07

Szia, most látom a válaszodat.... szerintem az étkezésetek rendben van zöldség-gyümölcsileg, de miért adsz neki Laevolac-t?? Most konkrétan rákerestem a neten, kisgyerekeknek nem is ajánlott pont azért, mert a normális székelési inger nem fog tudni miatta kialakulni... akik szedik, ne szedjék rendszeresen stb.... ilyeneket olvastam róla. Hidd el, a kicsidnek semmi baja, nagyon sok gyereknél ez így megy, emlékszem én is mennyit sírtam, hogy soha nem lesz szobatiszta stb. aztán egyszercsak megtörtént. Nagyon későn, konkrétan 3 és negyed évesen, de az is biztos hogy soha többé se be nem pisilt, se be nem kakilt - tehát "balesetek" se voltak. Pedig ilyesmi még nagyobb korban is elő-előfordul. A gyermekorvosom azt mondta, hogy a kisgyerekek akik korán szobatiszták, ők valójában nem azok, hanem hozzá vannak szoktatva a bilihez, de agyban nem érettek hozzá. Aki viszont igazán szobatiszta lesz, ott gond se lesz többé.

Még a kajáról: nem biztos hogy jól tudom, de én mintha azt hallottam volna, hogy a teljes kiőrlésű termékek nem igazán kisgyerekeknek valók, hanem diétázó felnőtteknek (de ez lehet hülyeség). A lényeg a lényeg, szerintem gyógyszerről álljatok le, minél több víz, mesék, és csak lazán... ill. erősítsd benne, hogy milyen ügyes és sikerülni fog.

31. ángyombángyom (válaszként erre: 30. - Ángyombángyom)
2018. jan. 27. 14:02
Lenmag akart lenni
30. ángyombángyom (válaszként erre: 25. - Hami)
2018. jan. 27. 14:01
A legmagasabb korpa chia mag mind folyadékot vesz fel , sokat! Ha mellé nem bőséges a folyadék fogyasztás, akkor bizony szorulást okoznak!
29. lapbarna (válaszként erre: 28. - Nénje)
2018. jan. 27. 09:19

Off

Biztosan a tejfehérje allergiát szeretted volna írni, hiszen a laktóz a tejcukor.

On

28. Nénje (válaszként erre: 24. - Enough)
2018. jan. 26. 21:37

A tej nem mindig hajtja meg az embert,ez attól függ,hogy milyen fajtájú az érzékenysége.Általában a tejcukor érzékenyek szoktak hasmarsozni,de akik pl.laktóz érzékenyek,náluk bizony szorulással is járhat a tejtermékek fogyasztása.Óvodában dolgozom,láttam gyerekeket sírva szenvedni,akikről később kiderült,hogy laktóz intolarenciások.

Itt a Hoxán találtam egy ezzel kapcsolatos elhalt topikot is,de attól még hasznos lehet:

[link]

27. Hami
2018. jan. 26. 19:14

Kedves utolsó! Örülök h nektek ilyen könnyen ment, valószínű nálunk nem lesz ilyen egyszeru :(

Hiába van otthon bili, ra se ül. WC-re pláne.

26. Micuicu (válaszként erre: 23. - Hami)
2018. jan. 26. 14:51
Az én lányom úgy lett szobatiszta 16 hónaposan, hogy akciós volt a bili az IKEA- ban, megvettük, ráült itthon, belekakilt és kész, ennyi volt. Majd rá egy hétre rájött, hogy csak ő bilizik a családban, mindenki a WC-re jár, attól kezdve ő is a WC-t használta. Viszont még 3-4 évesen is megkért néha, hogy segítsek kakilni, nem kellett csinálnom semmit, csak a combjára tettem a kezem.
25. Hami
2018. jan. 26. 14:15

Zöldséget eszik mindig a reggelihez, pár falat paprika, uborka.

Ebédre legtöbbször zöldségeset főzök, pl imádja a kremleveseket. Így az nagyon gyakran van (spenot kremleves,cukkini kremleves, Paradicsomleves stb). Gyümölcsöt mindig uzsonnara kap, abban elég válogatós, de a mézes epret, malnat, barackbefottet eszi. Banánt nem merek neki adni, almát se nagyon de azt azért néha szoktam. Narancsot nem szereti, viszont azt is kap facsar a időnként. Kekszeket imádja, az aldiban veszek neki olyat ami teljes kiőrlésű, Chia magos ,zabkorpas kutya füle. Amúgy pudingba, joghurtba is keverek neki lenmagpelyhet. Szóval rost nagyjából megvan. Laevolac megy minden este, 5-10-15 ml attól függ mikor kakilt.

Sajnos igencsak ra szokott a gyumolcslevekre (eleinte azzal próbálkoztam, hátha meghajtja), de azért vizet is iszik. Kap még bele gyogyvizet (Mira víz).

Tejtermekek szekrekedest is okozhatnak, sok helyen olvastam, ezért próbálkoztunk kevesebbel mert ő előtte rengeteg tejet ivott meg joghurtot evett (és persze úgy se kakilt)....

24. Enough (válaszként erre: 23. - Hami)
2018. jan. 25. 20:29

Dehogy szoronganak! A kaka belőle jön, csúnya, büdös valami, ez ijesztő a gyerekek egy részének, a mesék amivel ezt oldod mind-mind jók és ahogy elmondod szép lassan haladtok is előre. WC szűkítőt nem próbáltál? Az enyém anno a bilit teljesen elutasította, de az tetszett neki, hogy ő is arra a WC-re ül, amire Apa és Anya.

Más: a tej meghajtja az embert már aki érzékeny rá, semmiképpen nem fogja meg a székletet, nyugodtan add neki. Esetleg a folyadék milyensége? Fontos maga a víz, nem cukrozott üdítők... de ezt csak úgy írom, gondolom hogy nem olyat adsz neki. Sokan mindig a teát adják, az se jó, a tiszta víz a legjobb, de persze ez is szoktatás kérdése tudom. Az 1 liter egyébként teljesen rendben van. Zöldséget gyümölcsöt szereti?

23. Hami
2018. jan. 25. 19:54

Igazából 1 litert megiszik fixen, bár a testsúlyához képest többet kellene, néha sikerül is.

3 éves lesz. Szeptembertől ovis. Egyelőre engem nem aggaszt hova megy a kaki csak legyen...már abban is kiegyeznék ha 2 naponta lenne. Egyelőre ezt is nagy előrelépésnek tartom (3 naponta kakil magától), meg egyébként is mintha lazábban állna a témához. Ilyet eddig sose kert, h segítsek kinyomni...Arra lenne jó rájönni mi fogja meg neki ennyire. Mielőtt megint besült a kaka kapott egy nagy adag túrókremet. Elképzelhető, h a tejtermékek. Tejet emiatt nem is kap. Viszont a kalcium miatt muszáj vagyok néha túrót meg sajtot adni.

Probalkozok mindenféle mesével, pl kaki kakaorszagba megy és várja az anyukája. (Ez nem jött be)...most azt mondtam neki, h a kaka igazából egy kaka vonat és a pelus a végállomás. (Vida agi oldalán olvastam h ez segíti az elengedését). Ez nagyon tetszett neki. Főleg h a puki a duda.

Labdazunk, gyurmazunk, trambulinozunk (kakacsalogatók)...

Persze azon is izgulok kicsit mi lesz így az oviban. Ront e a helyzeten vagy sem, hajlandó lesz e raulni addig a bilire vagy sem?! Azt olvastam vannak gyerekek akik egyik napról a másikra lesznek szobatisztak. Úgyhogy van még remény :D

Mindehol azt írjak amúgy h a kaka visszatartó gyerekek szoronganak valami miatt és vigyük őket pszichológushoz. Szerintetek?

22. Enough (válaszként erre: 18. - Hami)
2018. jan. 25. 19:03

Akkor kemény ha nem iszik eleget a gyermek... mennyit isztok naponta?

Egyébként az én kisfiam nem akart semmiképpen anno WC-be kakilni, csak pelusba... visszatartotta stb. Nálunk úgy oldódott meg, hogy azt mondtuk neki, hogy a kakák mennek a kakabuliba a WC-n keresztül, de az övé így nem tud és szomorú... tudom hülyeségnek hangzik így leírva, de nálunk ez bevált, nem akarta hogy az övé szomorú legyen:::)))). A lényeg a lényeg, próbálj a kis lelkére hatni pozitívan, te ismered őt legjobban, biztos sikerülni fog.

21. lapbarna (válaszként erre: 1. - Hami)
2018. jan. 25. 16:03
Egyébként mennyi idős a kisfiad?
20. Hami (válaszként erre: 12. - Karott)
2018. jan. 25. 13:39
És akkor az oviba pelusosan ment? Letagadtatok?
19. Hami
2018. jan. 25. 13:38
Plusz az is pozitív változás, h nem négy naponta kakil guttalax-al, hanem 3 naponta magától.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook