Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám a kertemből a trombitafolyondárt végleg kiirtani? fórum

Hogyan tudnám a kertemből a trombitafolyondárt végleg kiirtani? (tudásbázis kérdés)


2017. ápr. 23. 12:25
Tény hogy gyönyörű, de amikor fékezhetetlenül elszaporodott és a lehulló virágait nem győztem takarítani, akkor megharagudtam a virágomra és kivágtam. Ennek már vagy 10 éve és eddig még mindég nem sikerült megszabadulnom a hajtásaitól. Jó mélyről gyökér átvágással szaporodik. Amikor megpróbálom kiásni, akkor tulajdonképpen megduplázom. Ez van, de azért már egyre kevesebb.
12. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Maila)
2017. ápr. 22. 07:30
valószínű h nem zavarja , elég sok szaporulatból adtunk nekik , amik szépek , azt szeretem szaporítani :) láttam itt a közelünkben nagyobb virágút , mint a mi trombitánk , ha lenne helyem , lehet , h kérnék belőle egy falatot , de már a lányom is azt mondja , neki sem kell semmi ! megtelt a kertje :( nálunk se igazán fér már semmi :(
11. maila (válaszként erre: 10. - Forrest2010)
2017. ápr. 21. 12:12
Van a környékünkön, megpróbálom kilesni hogy mi a titok. Hihetetlen helyeken képes óriás bokorrá fejlődni és csak úgy ontja a rengeteg tölcsért, egyszerűen imádom. Ha a szomszédod még nem szólt, akkor biztosan nem zavarja a dolog :)
10. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Maila)
2017. ápr. 21. 10:48
ne add fel előbb utóbb csak sikerül :) amikor nem pátyolgattam , megmaradt :) amit direkt ültettem az nem ! aminek a cserép alján kibújt gyökere az szaporodott el :) azóta már kimászott az utcára , át a szomszédba / bár ott lehet , h nem örülnek neki :( / rengeteg sarjat hoz , nézzél körül a környéketeken , akinek van biztos szívesen ad , mert nagyon jól szaporodik , ha már eccer.....
2017. ápr. 21. 10:38
Add nekem a trombitafolyondárodat :) Többször próbálkoztam az ültetésével, de sajnos nem marad meg...Tud valaki tanácsot adni, hogy hová érdemes ültetni, milyen talajt kedvel, mennyi vizet, napsütést igényel? Használjak valamilyen tápoldatot?
2017. ápr. 20. 10:37
valamikor ültettem trombitafolyondárt , nem maradt meg ! ültettem másikat az edénybe nem maradt meg , de kibújt az edény fenekén alul és gyönyörűen megnőtt , ráfuttattuk egy kipusztult vörösfenyőre , aztán a férjem kivágta alóla a vörösfenyőt és mivel a saját lábán még nem tudott megállni kidőlt :( jó sokat nyűglődtem vele , mire virágzott :) elég sokan panaszkodnak rá , h nem könnyű kordában tartani , kár , mert egyébként tényleg gyönyörű amikor virágzik :)
2017. ápr. 19. 19:09
Kár kiirtani! De ha neked útba van ÁSÓ CSÁKÁNY Csak később meg ne bánd!
6. syria (válaszként erre: 1. - Margitka55)
2017. ápr. 13. 19:39
Olyan szép, miért akarod kiirtani? Nem volna elég alaposan megmetszeni?
2017. ápr. 13. 15:47
Gyomirtózás esetén 10 méteres biztonsági területet kell hagyni.
2017. ápr. 13. 15:23
Viccek kívül Glialka!
3. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Margitka55)
2017. ápr. 13. 15:20
Vágd vissza és önts le savval. Különben örök.
2017. ápr. 13. 15:11
Nagyon nehezen,csak kiásni lehet!
2017. ápr. 13. 15:00
Hogyan tudnám a kertemből a trombitafolyondárt végleg kiírtani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook