Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit egyek kenyér helyett, ha azt teljesen kiiktatom az étrendemből? fórum

Mit egyek kenyér helyett, ha azt teljesen kiiktatom az étrendemből? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. ápr. 17. 13:05

Miért ennél helyette bármit is?


Olyan, mint amikor azt hiszik egyesek, hogy a vega étrend a húspótlók evését jelenti.

2018. ápr. 17. 10:32
Gluténmentesen étkezem több,mint fél éve.Puffasztott rizs szeletet eszem,ha nagyon ennék valami kenyérre kenhetőt.De reggelire leginkább rizs- vagy hajdina kását eszem.Esetleg tükörtojást,rántottát.Köretnrk rizs,krumpli,édesburgonya,saláta céklával.Nem hiányzik a kenyér egyáltalán.
37. Lydian
2018. ápr. 16. 19:36

Rizst, krumplit, puliszkát (főtt kukoricadara) tésztát.

Kb ilyesmikkel váltható ki a kenyér.

36. eandi78 (válaszként erre: 35. - 76b07b3177)
2015. márc. 31. 16:59
Én is szeretem a tojásos ételeket, nálunk inkább rántotta van 4 tojásból 2 főre. Tükörtojást inkább csak magamnak készítek, néha a 2-t se tudom megenni.
35. 76b07b3177 (válaszként erre: 33. - Eandi78)
2015. márc. 31. 13:38
:) hát megmondom őszintén, volt már rá példa, hogy megettem egyszerre 5-öt is, alatta 4-5 szelet baconnel :) simán megbírom enni, pedig csak 55 kg vagyok :) de imádom, egyik kedvenc ételem. Bár inkább reggelire szoktam ezt a mennyiséget elfogyasztani, ha vacsira eszem, akkor megállok a 2-3 db-nál :) A 15 éves vékony fiam is megeszi minimum a 4-et, és a 80 kg-os férjem is, úgyhogy nálunk egy vasárnapi reggelire 15 tojás is elfogy :)
34. emagdi (válaszként erre: 33. - Eandi78)
2015. márc. 31. 12:49
nem láttál még olyat, aki 3-4 tojást megeszik? ne már! én is simán.
33. eandi78 (válaszként erre: 32. - 76b07b3177)
2015. márc. 31. 12:44

Ez meg nekem is jó lenne, kivéve a joghurtot:) Azt nem szeretem. Banánból kókusztejjel vagy mandulatejjel készítek turmixot. Kókusztej finomabb, de mandula is egész jó.

3-4 tükörtojás nem sok? Még 100 kilós férfit se láttam, aki annyit megevett volna egyszerre. Abból 2 is annyira laktató tud lenni.

32. 76b07b3177 (válaszként erre: 1. - Pbeba)
2015. márc. 31. 12:12
Szia! Január 01. óta nem eszem kenyeret, semmiféle péksüteményt, tésztát, amennyire lehet, gluténmentesen étkezem és nem eszem fehér cukrot sem. Így 2,5 hónap alatt sikerült leadnom azt az 6 kg-ot, ami felesleg rajtam volt, és amit eddig semmilyen diétával nem sikerült. Éhezni soha nem éhezem, nem is bírnék koplalni :) Kenyér helyett ritkán gluténmentes Abonettet eszem, reggelihez zablepényt sütök, vagy zabtortillát. Ezeket pár napra előre el lehet készíteni és nagyon laktató. Általában reggelire (7 óra körül) eszem 2 db tenyérnyi zablepényt valamilyen feltéttel, 10 óra körül natúrjoghurt, összetört banánnal, chiamaggal, ebédre húst vagy halat rizzsel, vagy zöldkörettel, vacsorára is meleget eszem, vagy 3-4 tükörtojást baconnel, amihez nagyon finom a zablepény :) Amikor nem vagyok nagyon éhes este, almát eszem sajttal. Cukor helyett Eritritet használok. Süteménysütéshez zablisztet, szezámlisztet, kókuszlisztet stb. Folyadékot kb. 2,5 litert iszom, napközben zöld tea üresen, ásványvíz, néha 100 %-os ananászlé. Nekem ez az étkezés bevált, jól érzem magam, azóta nem puffadok, az emésztésem is tökéletes lett.
2015. márc. 31. 09:28
Próbáld meg vagy a gluténmentes , vagy a nyers kenyér használatát.
30. eandi78 (válaszként erre: 29. - Lolka)
2015. márc. 29. 16:53
Lehet, hogy szervezet függő is.
29. lolka (válaszként erre: 27. - Eandi78)
2015. márc. 29. 14:45
Érdekes, hogy az édességektől sosem híztam, bármennyit ehettem, de a kenyér és tésztaféléktől még kevés adagtól is igen. :(
28. lolka (válaszként erre: 27. - Eandi78)
2015. márc. 29. 14:45

Ez megszokás kérdése, kell, hogy a gyomor megszokja a kisebb adagokat vagy a könnyebb ételeket. Én egyáltalán nem eszek kenyeret, tésztát, rizst, krumplit sem (eü okokból), de mennyiségre sokat abból, amit eszek. :)


De ha valaki összeírja mindennap, hogy mit eszik, a kis falatokat is, nemcsak a főétkezéseket, és később összeszámolja a kalóriákat, akkor szerintem hamar kiderülhet, hogy miből, hogyan eszi túl magát.

27. eandi78 (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2015. márc. 29. 13:54
Az én étkezésem is inkább dietetikus által javasolthoz hasonlít. Nem tudnám elképzelni, hogy reggelinél gabona helyett mit egyek, amitől nem vagyok éhes egész délelőtt. Zöldségköretből hiába eszek annyit, hogy teli vagyok tőle, fél óra múlva korog a gyomrom. Fogyóztam már kenyér szinte teljes elhagyásával, persze reggelire müzlit ettem és abonettet, ami semmivel nem jobb a kenyérnél. Inkább ebédre és vacsorára figyeltem. De éheztem. Visszajött az esti 1.5 pizza és a hízás. Akkor jöttem rá, hogy talán kevesebbet kellene ennem. Már el se tudom képzelni, hogy fért belém annyi pizza. Eszek megfelelő mennyiségű zöldséget, tojást és húst is, de szükségem van a napi 1-2 szelet kenyérre vagy péksütire, rizsre, krumplira. Gyümölcsöt viszont nem fogyasztok, édességet néha.
26. eandi78 (válaszként erre: 25. - Lolka)
2015. márc. 29. 13:29
Hízás oka a túl nagy mennyiségű étel, főleg kenyeret és tésztát lehet "túladagolni". Cukrozott üdítők, Cukros-tejes kávé naponta többször, nassolás.
25. lolka (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2015. márc. 29. 13:18
Akinek fogynia kell, szerintem érdemes étkezési naplót vezetnie, mert abból kiderül, hogy mitől hízott el. :) Lehet az sok nasi, vagy túl sok kenyér, tészta, édesség. Sok kicsi sokra megy. :)
24. emagdi (válaszként erre: 21. - Lolka)
2015. márc. 29. 13:06

hú, hát pedig... :(

érdemes megnézni, hogy miket szoktak adni pl a cukorbetegeknek, meg amúgy azoknak, akik fogyni szeretnének.

agyrém. de tényleg.

23. lolka (válaszként erre: 22. - Eandi78)
2015. márc. 29. 12:59

Azt hittem, egy diétás étrendből másoltad. :)

Én sok zöldséget, gyümölcsöt, hús eszek, bőven túllépem az ajánlott kalóriabevitelt, de mégse hízok, mert nem bűnözök. :)

22. eandi78 (válaszként erre: 21. - Lolka)
2015. márc. 29. 12:47

Ezt csak én írtam össze hasraütés szerint, kizárólag kalóriára koncentrálva és semmi mást nem vettem figyelembe:) Sőt inkább a kevésbé "egészséges" volt a cél:)

Egyébként nem sokban tér el a dietetikus étrendje:(

21. lolka (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2015. márc. 29. 12:44
Nehéz elhinni, hogy ezt egy dietetikus rakta össze. :)
20. emagdi (válaszként erre: 19. - Lolka)
2015. márc. 29. 12:10
jaja, ez tipikusan olyan, amit a nagy szakértelmű dietetikusok szoktak összerakni :S. "darabra" megvan benne a kalória, ch, fehérje, zsír, aztán a többit meg pont letojják. aztán csodálkoznak, hogy a népek nem tudják három napnál tovább betartani, vagy aki mégis, az folyamatosan éhezteti magát, és még a közérzete sem lesz jó. :S
19. lolka (válaszként erre: 18. - Eandi78)
2015. márc. 29. 11:20
Ez az étrend nagyon kevés vitamint, hasznos tápanyagot és rostot tartalmaz. :( Csupa feldolgozott, tartósított étel adalékanyagokkal. Mennyiségre nekem kevésnek tűnik, nem laknék jól vele.
2015. márc. 28. 12:52

Példa 1800 kalóriára (bár a ch ebben elég sok, de a dobos torta kicsit megdobja:) )

reggeli: fél zsemle, vaj, gépsonka, szeletelt sajt, 2 retek, kávé tejjel, cukorral

tízórai: 1 banán

ebéd: zöldségleves, 10 dkg rántott hús (karaj), 15 dkg rizs, 1 szelet dobos torta (legtöbb felnőtt többet eszik 10dkg húsnál és 15dkg rizsnél)

uzsonna: zsemle másik fele, vaj, paprika, 1 gyümölcsjoghurt

vacsora: kifli, kefír

ital: többnyire víz, de azért 4 dl cukros kólát hozzátettem.

Nem étrend javaslatnak szántam, túl egészségesnek se mondanám, de ott a zsemle, kifli, süti, kóla és 1800 kcal, amitől hízni nem igazán kellene. Persze mennyiség nem sok. Nekem pl. simán elég lenne, de tesztelni nem fogom a joghurt és kefír miatt:)

17. kriszta773 (válaszként erre: 16. - Pbeba)
2015. márc. 28. 10:20
miért gondolod, hogy ha a kenyeret kiiktatod, akkor fogyni fogsz? valószínűleg inkább azt kell nézned, összességében mennyit eszel egy nap, mennyi szénhidrátot, kalóriát stb. simán beleférhet reggel a kenyér, ha mondjuk ebédre, vacsira könnyű köretet választasz hús mellé
16. pbeba
2015. márc. 28. 07:16
Ha ez az, ha nem eszek vmi tartalmasabbat, hamar ehes leszek. Nekem sohasem volt eleg mondjuk csak gabonapehely reggelire :-(
2015. márc. 26. 19:30

Én se tudnám teljesen kiiktatni a kenyeret. Napi 1-2 szelet mellett, ha valaki nem tud fogyni ott nem a kenyérrel van a baj. Nem is igazán tudom mit ehetnék kenyér nélkül. Túrót, joghurtot, kefírt nem szeretem. Gabopehely, müzli gyakorlatilag mind cukros és az is csak gabona. Zabkását kenyér nélkül eszem, de az is gabona:) Gyümölcsöt nem tudnék enni reggelire, amúgy se nagyon fogyasztom. Amit soha nem tudnék megenni kenyér nélkül rántotta, tükörtojás, kolbász, szalonna, sonka, halkonzervek, téliszalámi. Ami megy kenyér nélkül az a zöldségfélék sajttal és gépsonkával. De mivel utóbbiakból is csak a drágábbakat vagyok hajlandó megenni, így némi kenyér is kell ahhoz, hogy ne korogjon a gyomrom fél óra múlva:)

Kenyérmentes még a húslevesben főtt hús+zöldség, azt szeretem vacsorára.

Salátába is dobok egy kis pirított kenyérkockát, mert anélkül nem laktat:)

Ennek ellenére minden elismerésem annak, aki egy répát vagy kaliforniai paprikát elrágcsálva órákat kibír gyomorkorgás nélkül:)

14. vacsa (válaszként erre: 7. - Pbeba)
2015. márc. 26. 18:29

Akkor iktasd ki, ha örökre kiiktatod.

Én amikor fogytam is ettem kenyeret és az azóta eltelt években is ettem/eszek. Rozskenyeret. Napi 1 szelet reggelire simán mehet. Általában egy szelet feketeerdő sonkát dobok rá. Mellé valami zöldség és kész:-)

2015. márc. 26. 16:19

Szerintem nem kell teljesen kiiktatni a kenyeret, csak jóra kell váltani. Azok a jó kis barna, teljes kiörlésű, nehéz kenyerek, azokból egy szelet bőven elég (én pirítom), eltelít, és sok rostot tartalmaz.

Nem ócska felvágottal, hanem jó minőségű fehérjével, zöldségfélével, csírákkal, stb. teljesen jó reggeli fogyókurában is.

12. emagdi (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2015. márc. 26. 16:14

jó, de azért ne csúsztass:)

azért, mert mondjuk nem tudunk mindenből bio minőséget venni, még nem ok arra, hogy a totál hulladék, szója és adalékanyagokból összerakott műkenyeret együk :). amikor kb ezer más dolgot is lehet enni reggelire a szendvicsen kívül.


itt inkább az a gond, hogy mindenki úgy szeretne lehetőleg lefogyni, hogy közben semmilyen szokásán ne kelljen változtatni. ezért él meg az összes csodabogyós, tízpercesflabelostornás stb cég.

11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2015. márc. 26. 14:08

persze akár milyen fajtát veszünk az üzletekben, valami biztosan van benne, adalékanyag, bármi, amire azt lehet mondani, hogy nem egészséges.


Ha valaki otthon saját magának megsüti, akkor talán-talán. Persze még akkor is fennáll a lehetősége, hogy a liszt nem egészen olyan...


De ennyi erővel akármit is eszünk, szinte minden termékkel, zöldséggel-gyümölccsel is ez a helyzet!!

Teljes mértékben senki !!! (még a paleósok sem!!) tudnak átállni a "termeld magad" módszerre!!!


Még mindig jobb, ha valaki keresi a lehetőségét, a korábbinál egészségesebb étkezésnek, mint hogy a sok intelem hatására esetleg besokall, és "ha már úgyis mindegy, maradok a réginél!" felkiáltással eláll a változtatási lehetőségtől!

10. emagdi (válaszként erre: 7. - Pbeba)
2015. márc. 26. 13:46

izé... miért kellene reggelire szendvicset enni? :)))


nézd, nyilván ha eddig voltak bizonyos étkezési szokásaid, és ezek eredményeképp túlsúlyt szedtél magadra, akkor ha ettől a zsírtömegtől meg szeretnél szabadulni, a szokásaidon kell változtatni.


nem fogsz sokra menni a különféle helyettesítő termékekkel, sokkal egyszerűbb, ha más típusú reggelikben gondolkodsz ezentúl. néhány hét, és eszedbe sem fog jutni, hogy van kenyér is a világon.


(a csökkentett ch tartalmú kenyerek tele vannak szójával, mindenféle adalékanyagokkal, az lehet, hogy szénhidrát az kevesebb lesz benne, de cserébe megeszel egy csomó szemetet.)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook