Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ketogén diétázók

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1068. Rózsavirág482018-02-21 17:47
ugyes vagy😊 en nem is emlekszem mikor voltam 60kg vagy voltam-e egyaltalan😄 de igazad van most kell megfogni kulonosen ha nem erzed igy jol magad. most en gyaloglok kerekparozok es uszok de tavasszal szeretnek kocogni is.a kaloriaszamlalos dieta miert nem ment?
(válasz szolnokiszilvi 1067. hozzászólására)

1067. szolnokiszilvi2018-02-21 08:05
Sziasztok, régóta olvaslak benneteket, de csak most regisztráltam. Ez a 37. ketogén napom. Nem vagyok túlsúlyos, de tavaly ősszel elértem a 60 kg-t, ez így nem mehet tovább. Sok évig 56 voltam, majd sok évig 58, hát 60 nem leszek! Amikor 58-ról akartam fogyni, a kalóriaszámlálást csináltam hónapokig, de nem használt. Januárban megtaláltam a ketogént és belevágtam. Most 58 kg vagyok.
Naponta mérem magam és írom, tegnap készítettem egy összegzést, megkerestem az összefüggést, mikor ment lefelé a mérleg. Arra jutottam, hogy a ch 20 fölé, a kalória pedig 1200 fölé nem mehet nálam. Hát nem nagyon ehetem tele magam. Egyébként 45 éves vagyok és 158 centi. A sport most nem nagyon megy, tavasztól szeretnék futni.

1066. Rózsavirág482018-02-21 07:22
nem veszem okitasnak erdekel a velemenyed😊 a tesztcsik szerint en benne maradtam a ketozisban inkabb a menu nem jott be. lehet a keto es az idoszakos bojt egyszerre sok volt nem tudom. keresem a nekem legmefelelobbet es hosszu tavon tarthatot. a tegnapi alma-nap jolesett es volt egy ora kiados gyaloglas is. majd meglatjuk😉 neked jol megy?

1065. vicus87082018-02-21 06:17
Ne haragudj, nem okìtani akarlak, de pont az időszakos böjt miatt kiestèl a ketòzisbòl, ezèrt àllt meg a fogyàs. Èn is kipròbàltam ezt màr kètszer is, mind a kètszer ua volt a tapasztalat, ès teszteltem is. De ha egyèbkènt kajaügyileg se fekszik, akkor jobb ha vàltasz szerintem is 😁
(válasz Rózsavirág48 1064. hozzászólására)

1064. Rózsavirág482018-02-20 18:34
hat az alapveto ok talan az hogy a szenhidratok kizarasaval elegge egyhangunak tunt es talan megsem szeretem a zsirt es a hust annyira mint gondoltam. a fogyas az elejen gyorsabb mint mas dietanal aztan nincs nagy kulonbseg de ezt tudtam. az idoszakos bojtot viszont megtartottam mert az nekem betarthatonak tunik. a kaloriat szamolom es egy nap egyfelet eszek. hasonlo a 90 naposhoz de nem teljesen. ma almat ettem holnap hal lesz. lehet ez is egyhangu de itt csak egy napot kell kibirni mert utana mar mas jon. majd meglatom. de nektek szoritok mert ha bejon a ketogen akkor jo eredmenyeket lehet elerni vele😊
(válasz resiver 1063. hozzászólására)

1063. resiver2018-02-20 16:38
Mi tortent,megallt a fogyas?Vagy csak szimplan nem ment...Kaloriaszamlalosat probaltad mar?Az nem tunik annyira neheznek en a keto utan valami olyasmit szeretnek kovetni hogy ne hizzak vissza.
(válasz Rózsavirág48 1062. hozzászólására)

1062. Rózsavirág482018-02-20 07:44
helloka itt vagyok csak a ketogen dietaval hagytam fel most keresem mi az az eletmod ami nekem hosszabb tavon is megfelelne. te ugyes vagy es jol haladsz😊
(válasz resiver 1060. hozzászólására)

1061. resiver2018-02-19 20:57
Ma nagyon szepen teljesitettem.
85/20/83
kiloimat tekintve most 73,95vagyok azaz 6kilot fogytam eddig,november ota 2* kilengessel.

1060. resiver2018-02-19 20:44
Rozsavirag veled mizujs?eltuntel....
(válasz Rózsavirág48 904. hozzászólására)

1059. Roosie2018-02-19 13:30
Kb. 1000-1300 kcal között vagyok naponta, néha picit több, néha kevesebb.
Azt hiszem cirka november óta tartom úgy, hogy karácsonykor egy kicsit elszaladt a ló, felszaladt 5 kiló, abból már három körül leadtam. Egy ideje irtó nehezen mennek lefelé a dekák...nem is kilókat írok, mart naponta apadó dekákkal is elégedett volnék. De hát az én koromban már ennek is örülni kell!.... :-D
És hogy hogy képzeli a mérleg? Ezt én is megkérdeztem tőle ma reggel! ;-)
(válasz Leoncio úr 1058. hozzászólására)

1058. Leoncio úr2018-02-19 13:22
Mennyit eszel egy nap?
Mióta tartod ezt a súlyt?
Hogy képzeli a mérleg, hogy többet mutat? :)
(válasz Roosie 1057. hozzászólására)

1057. Roosie2018-02-19 10:45
Én ma reggel 10 dkg-mal többet mértem, mint egy héttel ez előtt... :-(

1056. Leoncio úr2018-02-19 09:16
Induló súly: 95 kg
1. hét: -3,9 kg
2. hét: 0,0 kg
3. hét: -0,5 kg

Jelenlegi súly: 90,6 kg

1055. Roosie2018-02-18 18:14
:-)
Ha nem szilikon formába teszed, hanem mondjuk papír kapszliba és azzal együtt a muffin sütőformába, mint én, esetleg érdemes egy csepp zsiradékot a kapszli aljára tenni. Én nem tettem... Kijön belőle, de egy kicsit trükközni kell.
(válasz Leoncio úr 1053. hozzászólására)

1054. Leoncio úr2018-02-18 17:29
100g kb 600 Ft. Bioboltban, webáruházban.
(válasz resiver 1051. hozzászólására)

1053. Leoncio úr2018-02-18 17:28
Ügyes vagy. Pont azon gondolkoztam, hogy vmi formában kellene sütni, hogy ne folyjon szét.
Lehet, hogy teszek még próbát vele.
(válasz Roosie 1050. hozzászólására)

1052. Roosie2018-02-18 14:00
Igen, tettem. Általában gyógynövény boltokban lehet kapni, esetleg nagyobb drogériákban, nagyobb bevásárló központokban vagy bárhol, ahol egészséges étkezéshez való alapanyagokat árulnak. Az áráról hirtelen nem tudok mit mondani, én 500 g-os kiszerelésben szoktam venni és nagyon sokáig elég. Nem emlékszem, mennyibe került...
(válasz resiver 1051. hozzászólására)

1051. resiver2018-02-18 13:46
Utifumaghejat tettel bele?
Magyarorszagon merre lehet ilyet venni es kb mennyibe kerul?
(válasz Roosie 1050. hozzászólására)

1050. Roosie2018-02-18 13:30
Megsütöttem az Oopsie "kenyeret".
Igaz kifelejtettem a sütőport, pedig odakészítettem... :-)
Muffinsütőben 9 db lett belőle. Hármat rögtön azon melegében megebédeltem olívaolajos Bords Eve-vel.
3 db = 126 kcal, 0 g. ch.
És nagyon finom!
(válasz Leoncio úr 1041. hozzászólására)

1049. Roosie2018-02-18 12:01
Méregetés, számolás nélkül én sem tudnám az arányokat "belőni", ahhoz már hatalmas rutin kell szerintem. Én speciel nem tartok ott. :-) Sokszor kell variálni, sakkozni ide-oda, hogy legalább a közelében maradjak a 20-5-75%-nak. És akkor még további nehezítő tényezőnek ott a megengedett vagy ajánlott (nevezzük bárhogyan) kalória is...
Szerintem is jól csinálod! :-)
(válasz Leoncio úr 1046. hozzászólására)

1048. Roosie2018-02-18 11:56
Sziasztok!
Reggel óta hezitálok, hogy reagáljak-e, de úgy végül úgy gondoltam, igen. Előre jelzem, nem vitatkozni szándékozom, csak elmondom én hogy látom ezt az egészet.
Nem szabad általánosítani, mert mindenki másképp működik. Másképp reagál egy fizikai munkát végző 30 éves férfi szervezete és másképp egy 52 éves nő szervezete ugyanarra a diétára. Mindenkinek saját magára kell szabnia nem csak a ketogén étrendet, hanem bármilyen diétát.
Magam részéről azért méregetek, mert 3 éve amikor először -akkor még-paleoztam, híztam. Pedig akkor is azt mondták, nem kell mérni, nem kell számolgatni. Csak a megengedett élelmiszereket fogyasztottam, nem ettem reggeltől reggelig és mégis....amitől más fogyott, én híztam. Aztán lett egy agyvérzésem, 3 hétig küzdöttek értem az intenzíven, kétséges volt életben maradok-e?...
Ezen kívül történ az elmúlt 2 és 1/2 év alatt ez-az az életemben, aki olvassa a naplómat, tudja mire gondolok...a rengeteg stressz miatt a vércukrom is megemelkedett, így arra is figyelni kell.
A történtek következtében az elmúlt 2 és 1/2 évben fogytam 30-32 kg-ot, amit tartok, de szeretnék még kb. 10-től megszabadulni. Ezért kezdtem a ketogén étrendet követni. Nem kampány jellegű diéta a célom, hanem életfogytig tartó életmód, mert alapvetően szeretem. Ezért nem lövöm főbe magam, ha néha olyat eszem, ami nem illik a ketoba.
Summa summarum - nem állja meg a helyét az általánosítás. Kinek így - kinek úgy válik be. A kontroll sem kell mindenkinek - nekem igen. Erre tökéletes segítség a bázis - a "nagykönyv" szerint ha kell mérni és számolni, ha nem...Ez nem gyengeség kérdése, nem érzem magam annak.
(válasz Hardstyle55 1044. hozzászólására)

1047. resiver2018-02-18 10:56
Dehogynem kell szamolgatni....jol csinalod.
(válasz Leoncio úr 1046. hozzászólására)

1046. Leoncio úr2018-02-18 10:04
Amikor azt írod, hogy a ketogén nem igényel számolgatást, meg együnk annyit, amennyit akarunk, akkor ezt hogy kell érteni?
Magamat alapul véve, én napi 2300 kcal+t igénylek, ehelyett próbálok 1380 kcal körül maradni (kalóriabázis ajánlás).
Ehhez így alakulnak az arányok:
fehérje: 69 (20%)
ch: 17 (5%)
zsír: 115 (75%)

Na ezeket a számokat elnézve azért annyi kaja nem fér bele. Éhes ritkán vagyok, de nem nagy mennyiségeket eszem.
A kalkulátorral úgy számoltam, hogy 4 hónap alatt 95-ről 15 kg-ot fogyjak.

Valamit félreértek vagy rosszul csinálok?

1045. resiver2018-02-18 09:19
Gratula a kitartasodhoz.Te hosszutavon szeretned ezt a dietat kovetni?
(válasz Hardstyle55 1044. hozzászólására)

1044. Hardstyle552018-02-18 07:44
Sziasztok ! Párszor már írtam be , és olvasgatom hogy vannak új hozzá szólok is , jobban azokhoz szolnék és eloszlatnék pár tévhitet és felesleges dolgokat !
Kezdeném azzal hogy az emberek 80-90% azt hiszi hogy az évek alatt felszedett kilókat , egészségtelen életmódjukat 2-3 hetes normális étkezéssel ( lásd keto diéta) teljesen megszüntetik ! Nem fogják most mondom :)
Én csak a saját magam példájával tudok élni , leírom még egyszer csak részletesen !
Idén töltöm be a 30at , kiskoromban kezdtem elhízni , amikor bejött a divatba a kóla , aztán minden nap azt ittam ! Persze örökletes ágon is hajlamos vagyok a hízásra , hiszen szüleim se vékonyak ! Időközönként nagyon zavart a kövérség , ezért mindig belevágtam önsanyargató diétákba amik nem mentek hosszú távon , ideglenes elgyengülős fogyást eredményezett , aztán újra ettem ittam és hetek alatt nem hogy az jött vissza ami lement , hanem még több ! Szóval ez a folyamat elkísért az évek alatt , azért mert GYENGE voltam , nem bírtam kivárni az eredményeket és megtörtem !
Már leírtam hogy engem az élet össze hozott egy testépítő , erőemelő emberrel a munkahelyemen , akivel jóba lettem és belevitt ebbe a világba , és ezért is szerettem volna ezeket másokkal is megosztani ( akit érdekelnek azok visszafelé olvashatnak írásaimat )
Olvasom itt hogy sokan számolgatnak , meg 1-2 hét után elkezdik feladogatni hogy nem fogynak stb.. Mit vártok őszintén ?
Ez a diéta nem arról szól itt számolgatni kell , meg rendszeresíteni az evéseket , nagy tévedésbe vagytok , aki nekem ezt elmondta az elején mit hogyan , ő készült a nyárra a kinézete miatt , de nem kitózissal hanem szénhidrátos diétával, ő akkor számolgatós diétában volt 10 hétig , ami arról szólt napi 5-6 szor evett , de megvolt mennyi kis húst és rizst , dekára belőve , az jobban megterhel ! Ő mondta, ez a ketogén diéta a szabályai miatt nem igényelnek számolgatásokat , de akkor be kell tartani a dolgokat ! ( most már ő is újra csinálja )
Megmondom őszintén én 1 teszt csíkot nem használtam , nem is érdekel , mert az eredményt én a tükörbe és a napi életvitelemen szeretem látni és tapasztalni , nem egy papíron ! De azt is hozzá szeretném tenni , aki évekig evett ivott , hízott stb az nem 2 nap múlva fog ketózisban lenni, amire teljesen kialakul , legalább kell másfél hét , amire ez a folyamat igazából elindul , hogy a szervezet elkezdi a felhalmozódott zsírt lebontani , és ez egy folyamat , nem 2-3 hetes periódus és hopp lefogytam ! Többször leírtam én már több mint 5 hónapja ezt csinálom , 5 hónap alatt 2 nap feltöltő napot végeztem karácsonykor , de akkor sem habzsi dőzsi volt , hanem a húshoz krumpli , rizs , 1-2 sütemény a nap folyamán , és ennyi ! Itt fejben dől el a dolog , és én sem hittem volna magamról hogy én ezt megcsinálom , és kitartok még mindig , de már az életformámmá vált ! Nem kell itt azt hinni , hogy itt kanalazni kell a zsírt , meg ráfogjuk arra , na én nem kívánom ezt mert így meg úgy , ezek csak kifogások ...
Megsütsz 2 száraz csirkemellet , mellé teszel salátát és öntesz rá egy kupaknyi oliva olajat , ebbe mi az a zsír amit nem lehet megenni ? De ha nem öntesz rá olajat , akkor is jó !
Persze nekem is voltak nehéz időszakok az elején , nem is az első napokba , hanem 2-3 hét után , én is azt hittem hogy na ez lesz ám a csoda , eszek iszok és fogyok , de kitartottam és megérte ! Jöttek a pozitív szavak , elismerések , más embereknek meg akartam felelni mert tudtak róla mibe kezdtem , és nem adtam fel ! Persze leülni a fotelbe a tv- elé aztán elkezdeni másokat hibáztatni és falni a csokit csipszet azt a legkönnyebb ! El kell dönteni mindenkinek saját magában mit akar , ha gyengék vagyunk akkor inkább hagyjuk , mert azért nem is egy olcsó kaja ez , mert olajok , a saláták , csirkehús is drága , persze legalább az ember tudja mit miért vesz !
Másik írásra is válaszolnék , én is voltam úgy hogy nem ettem 10 órán át se semmit , azt sem kell túlzásba vinni , időszakos böjt témát , mert az csak lelassítja az anyagcserét , és elkezd a kevésből is raktározni a szervezet ! Szóval egyetek nyugodtan ! És felesleges itt számolgatni , mert úgy sem lépitek át a fehérje határt sima ételekkel , mert ahhoz rengeteget kellene enni ! Nyugodtan egyetek napi 2-3 szor is bőségesen húst , zöldséget , túrót is , tojást , sajtokat , kolbászokat ! Úgy is ki fog alakulni egy rendszer hogy nem fogtok idővel már annyit enni mind az elején , de időbe telik ! Ahogy a feltöltő napot írtam , 2-3 havonta elég 2 napig csinálni , de akkor sem az hogy na nekiesek mindennek ... És az pedig nem működik ám , hogy 2-3 hétig csinálom ,aztán ejj megettem 2 hamburgert de másnap folytattam , aztán 1 hét múlva megettem egy tál süteményt , aztán folytattam ! Azzal csak magatokat csapjátok be , és borítjátok a rendszert , és nem értitek miért nincs eredmény és feladjátok és elkezditek szidni ... Holott csak gyengék vagytok , ennyi !

1043. kkrisztina722018-02-17 23:32
Köszi szépen.Próbálom megtalálni a nekem való diétát.
(válasz Roosie 1035. hozzászólására)

1042. resiver2018-02-17 18:48
En se fogytam semmit,de mar nem is izgat most faltam be egy hambit,csakazertis...
az oppsyba en nem tettem utifumaghejat mivel olyanom nincs,turo meg tojas es sutopor,vekony lapocskaim lettek es azt eszem kenyer helyett.Most per pillanat az sincs mert amit teganpa sutottem nem sikerult es ment a kutyanak.

1041. Leoncio úr2018-02-17 12:22
Az utolsó sütés jól sikerült. Nagyjából elmegy szendvicsnek is. De kb olyan, mint egy masszívabb rántotta.
Lehet kísérletezni, hogy mi kerüljön bele, édes vagy sós legyen.
(válasz Roosie 1040. hozzászólására)

1040. Roosie2018-02-17 12:09
Köszönöm a segítséget! Még előtte vagyok!
Közben arra is gondoltam, hogy egy kis édesítővel akár "édesség" is lehetne...fahéj...stbstb..
Álmodik a nyomor... :-D
(válasz Leoncio úr 1039. hozzászólására)

1039. Leoncio úr2018-02-17 11:37
Ha csinálod, mindenképp tegyél bele sütőport. Nekem anélkül nem emelkedett meg.
Jópofa, de ebből sajnos nem lesz szendvics, inkább magában lehet enni.
(válasz Roosie 1028. hozzászólására)