Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülött csecsemődet hány hetes korától engednéd, hogy a rokonok, barátok, látogatók, kivegyék a kiságyból, és "babusgassák"? fórum

Újszülött csecsemődet hány hetes korától engednéd, hogy a rokonok, barátok, látogatók, kivegyék a kiságyból, és "babusgassák"? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
103. 4331bba7c7 (válaszként erre: 102. - F8db0709b8)
2017. okt. 13. 16:02

Sajnálom..

Így már egészen más, megértem.

Addig is boldog babavárást és kívánom, hogy minél kevesebb holmi essen le a földre ezekben a hónapokban :)

102. f8db0709b8 (válaszként erre: 101. - 4331bba7c7)
2017. okt. 13. 12:50

Anya már nem él..

Anyósom meg jött,csaszáros voltam,de a seprűt nem fogta meg sose,ott állt felettem leste ahogy szopik a kicsi,közben a megjegyzéseket tette,piszkált,szóval ebből januárban nem kérek köszönöm.

Férjem segit meg a két nagy is,de nem hiszem h szülés után a csesztetésre van szüksége egy kismamának.

101. 4331bba7c7 (válaszként erre: 99. - F8db0709b8)
2017. okt. 13. 11:53

Én utólag megbántam, hogy nem fogadtam el anyukám felajánlását, hogy segít. Bár ő szerintem mindent tiszteletben tartott volna, fizikailag és lelkileg szeretett volna segíteni.

Első babával főleg jó dolog ez szerintem. Hiába volt itthon a férjem.

De kinek mi, ez is ezer féle lehet.

2017. okt. 13. 10:07
Olyan problémáink nem lesznek a másodikkal, hogy túl korán özönlenek a látogatók. Segíteni a kutya nem fog a gyerekágyas időszak alatt a férjemen kívül (aki napi 10 órát távol van munka miatt, az apaszabi 5 napja pedig egy nagy nulla) veszekedés pedig nem hiányzik, nagyon nem. Kb örülni fogok, hogy élek, nem hogy ilyesmiken gondolkozzak...
2017. okt. 13. 09:27

Én most tanultam az esetből,mama jött első perctől kezdve,saját magát vágta el a viselkedésével és a beszólongatásaival..arról nem beszélve állandóan itatta és etette volna a gyereket,nem értette hogy iszsz..

Most tuti ő se teszi be a labát 6 hétig,hisz segíteni nem segít,akkor meg mit üljön ott.

Barátok csak 2hónap után jöhetnek.

2017. okt. 13. 09:17
Nálunk is nagyszülők, dédszülők, nagynénik/nagybácsik rögtön, 1-2 héten belül. Barátok 2-3 hónappal szülés után. Azt, hogy babusgassák is, inkább anyukámnak volt igénye. Többiek 3-4 hós korától merték megkérdezni.
97. buci07
2017. okt. 13. 05:06
6hét a minimum.
96. Bichi
2017. okt. 12. 23:16
Nagyszülők rögtön jöhettek, más olyan 4 hét múlva...
2017. okt. 12. 22:41
Ja es nem azert amit irtak az elejen h jaj eltorik elejtik.. hanem mert nekunk össze kell szokni és lattam sok anyukánál h az eltolódik a sok lelkes látogató miatt akik aztán amugy hónapokig meg sem nézik őket.
2017. okt. 12. 22:40

Még nem szuletett meg de 3 hétig én nyugalmat kérek. Kinek mi.. nemetorszagban lakik unokabatyam. Nemreg szuletett meg a fia egybol mert 2 nagyszulo 1 hetre kovetkezo hetre másik 2 nagyszulo aztan unokatesok stb.. mi nem mentunk soknak éreztem vna.

Én nagyszuloket meg testvéreinket gondoltam h megnéznem majd minket de nekem kell a 3hét abbol majdnem 1 hét ugye kórház!

2017. okt. 9. 22:21
6 hetes kora előtt semmiképp sem. Utána is csak szűk családi kör.
92. globus (válaszként erre: 91. - Fincsi5)
2017. okt. 9. 18:34
Hozzánk első naptól áradt a csürhe, kb. fél évig átjáróház volt a lakásunk. Mást se csináltam, mint takarítottam előttük-utánuk, aprósütit gyártottam, meg üdítőt vásároltam kínálásra. Elröhögcséltek kellemesen, de általában mindenki hozott valamit :)
2017. okt. 9. 18:30
Pár hónap...2-3 körül.
2014. okt. 16. 12:40
6 hét után és csak akkor menjenek ha egészségesek.
89. much
2014. okt. 16. 12:33
6 hetes kora után engedtem csakis
88. Tündi0318 (válaszként erre: 27. - Mazsinka)
2014. okt. 16. 11:32
Szerintem akinek van gyereke az tudja hogy kell meg fogni stb....bárki aki szült már és kezébe veszi a gyerkőcöt az ösztönösen fogja fogni esetleg pelenkázni stb...mert egyszer már átélte ő is ...én engedtem anyumnak apumnak is testvéreknek is ha fent van a gyerkőc akkor vegyék ki,nem ejtik el nem törik ki semmiét mert ÖSztönösen vigyáznak rá...nekem ez a véleményem!
2012. máj. 8. 14:03
Én rögtön a kórházba végigadtam mindenkinek, az akkor 18 órás babámat. Ezalatt a családot kell érteni! A barátok csak 2 hét után jöttek, aki akarta megfogta aki nem akarta az nem. Anyatejes babaként nem aggódtam érte :) Makk egészséges maradt :) Persze mindenki kezet mosott, és tiszta ruhába volt! A kézmosáshoz ragaszkodtam mindenképp!
86. Banita76 (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2012. máj. 8. 14:01
Én nem engedtem a látogatóknak, hogy ki-be vegyék a babát a kiságyból. Amúgy meg nem is illik látogatni 6 hétig. Engem a szüleimen, tesómon kívül, más látogató nagyon zavart eleinte. Ráérnek a látogatással később.
85. anig82
2012. máj. 8. 06:21

Na, az attól függ, ki:))))

A családom és újanyósom ( második kapcsolatból várom a 3. gyermekemet, a 2. gyermekem is közös már)azonnal megfoghatja, még a kórházban is. A rokonság közül van pár, akit min. 1 hónapig nem engednék a közelébe.

Nálunk az első fürdetés szent dolog, az a szülőket és tesókat illeti, mármint a mi kicsi, szűk, 5 tagú családunkat.

Nálam nem az a fő ok, hogy a kicsit féltem, mert a Péterfy-s rendszer, hogy a kicsit 1 naposan már megfoghatja, aki akarja (akinek az anya engedi) nagyon bejött, ellenálló kölkök lettek mind!

A fő ok az, hogy pl. a vidéki rokon elvárná, hogy ebéddel készüljek, én meg pl. pihennék..., már amennyire 3 gyerek és az apjuk mellett lehetséges.

A szomszéd gyerekét se engedném a közelébe a fertőzésveszély miatt.... ( állandóan taknyosak)...

2012. máj. 5. 22:20
Az első 6-8 hétben csak az legyen ott, aki ténylegesen segíteni tud. Látogatás csak a nagyszülők részéről illik, persze anyuka és apuka testvérei is jönni fognak... meg kell kérni őket, hogy ha lehet, akkor kis létszámban és összehangoltan. Ja, és aki jön, az hozzon kaját , lehetőleg az anyuka kedvencét és ne maradjon sokáig, mert pihenésre van szüksége a babának is és anyukának, apukának is. A baba dajkálásához (ha nem a szülők kezében van) javaslom a pólyát, még, ha sokak számára elavult is.
83. sajert (válaszként erre: 76. - Adbefc7882)
2012. máj. 5. 14:45
Nálunk a családi fürdetés egyetlen egy alkalom, utána mindenki "bejelentkezett", ha jönni akart :-)), mert alvás/evés közben nem szerettek volna betoppanni. A családi fürdetés időpontját én választottam. Amit hoztak, azt ettük, innivalót mi biztosítottunk. Nem az a cél, hogy kibassz...k a frissen szült Anyával, hanem hogy a családnak be legyen mutatva az új gyerek, és vissza. Azóta már született baba a családba, és ott az Anyuka (ő került be a családba, még csak egyszer találkoztunk addig vele, mikor 2 hónap járás után hipp-hopp jött a baba :-)) kérésére kb. 3 hetesen volt az "első fürdetés". Ott is nagyon jól éreztük magunkat, az akkor még csak 3,5 éves fiam se volt féltékeny, leste a gyereket (mondjuk ő vonatozni akart volna vele, de ugye azt nem lehetett :-)).
82. orsibigyu (válaszként erre: 80. - Adbefc7882)
2012. máj. 5. 11:00
Na igen. En mar az elejen megmondtam, nem kerek segitseget. Az en hazamban az en mocskomat en takaritom, az en gyermekemet en nyugtatom meg, ha sir, ha ugyis foz es athoz egy tanyer levest azt megkoszonom,masra nem tartok igenyt. Ehhez kepest folyton buzgolkodni probalt, tudom joindultbol, de ezzel megsertette sokszor az intimszferankat. Sehogy se jo....
81. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 80. - Adbefc7882)
2012. máj. 5. 10:33

Durva...

B@sszus, miért ilyenek?

Amúgy most nyitottam egy másik fórumot, ha gondoljátok, gyertek oda is beszélgetni erről.

80. adbefc7882 (válaszként erre: 78. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 5. 09:45
Nekem senki, SENKI nem segített. Anyósommal lakunk 1 házban, csak külön lakásban. Azt ígérte, segít majd, így anyukámnak szóltam, hogy nem kell segítenie. Ehhez képest: hazaérkezésem napján 3adag ruhát mostam, teregettem, másnap főztem és porszívóztam. A segítség abból állt, hogy kivette a kezemből a kisfiamat, hogy majd ő addig babusgatja. Véletlen sem a fakanalat, vagy a porszívó csövet fogta meg. Jelzem, császáros voltam.
79. Gavrilo1 (válaszként erre: 78. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 5. 08:36
Én kifejezetten vártam, hogy jön valaki és segít, vagy legalább kicsit elbeszélgetünk. De nem történt meg sajnos...... konkrétan minden rám hárúlt egy költözés közepén , iskolakezdéskor a sok gyerekkel. Lányom már 2 hetesen kisérte oda-vissza az elsős bátyját (persze velem eggyütt)az iskolába.
2012. máj. 5. 08:24

Kicsit OFF: de annyit megjegyeznék, hogy talán még mindig szerencsésebb dolog, ha jönnek és SEGÍTENEK a nagyon közeli rokonok, mintha le se tojja senki, hogy kaparod össze magad szülés után.

Én bizony örültem volna, ha valaki megfőz, kiporszívóz, de valóban csak fényképezkedni jöttek, mint ahogy Földlakó is említette.

77. abeni
2012. máj. 5. 07:27
Bármennyire is szeretnének 6 hétig nem illik elmenni babalátogatóba. Erősödnie kell a picinek és a mamának is.
76. adbefc7882 (válaszként erre: 63. - Sajert)
2012. máj. 5. 07:12

Nem a Te gyermekedre értettem a vásári majom megfogalmazást, sajnálom, ha félreérthető volt. Csak én ettől a "mindenkivel egy fotót" dologtól rosszul vagyok. Tudod, hozzánk kérés/kérdés nélkül jöttek és hidd el nekem, nem vagyok olyan bunkó, hogy elküldjem őket, pedig megtettem volna legszívesebben. Az, hogy gyakorlatilag a saját lakásomban kelljen nekem elvonulnom, ha etetni akartam a Kisfiamat, szerintem nonszensz.


A fürdetős családi hagyomány így, ahogyan leírtad, jól hangzik :)


Egyébként az én gyerekem sem cukorból van, nekem leginkább azzal van bajom, hogy elmondtam mindenkinek, hogy szeretnék legalább 1-2 hétig a gyerekemmel kettesben lenni és mindenki nagyívben sz*rt rá. Anyós tesójáék mellettünk laknak(ikerházban lakunk) és hiába kértem anyós, hogy szóljon mindenkinek, hogy egyelőre ne jöjjenek, már a hazaérkezésünk estéjén ideállítottak 6-an. És persze anyós nem szólt nekik.

A Kisfiamnak ÉN vagyok az anyja, így véleményem szerint nekem kell sok mindenről dönteni, nem a nagymamáknak, dédiknek, stb. De nincs elzárva a gyerekem senkitől :)


Jah és kisfiam decemberi és 1 hetesen Ő is kinn aludt a téliesített kocsiban a teraszon :)

75. sajert (válaszként erre: 71. - Orsibigyu)
2012. máj. 4. 23:20
Úgy látszik, mi nagy babások vagyunk :-). Az én fiam 4190gr-mal és 55 cm-rel született, abszolúte nem látszott kicsinek, összetörhetőnek :-).
74. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 72. - Sajert)
2012. máj. 4. 23:19

:DD

Ez már lehet, hogy túlzás is egy kicsit, nem? Nem félsz, hogy magának való lesz a gyerkőc, nem fog barátkozni senkivel?

(Nehogy bántásnak vedd, csak hirtelen ez jutott eszembe.)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook