Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet enyhíteni a fogamzásgátló okozta hüvelyszárazságot és csökkent libidót? fórum

Hogyan lehet enyhíteni a fogamzásgátló okozta hüvelyszárazságot és csökkent libidót? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
64. laszlomaria (válaszként erre: 63. - Kismano43)
2018. febr. 23. 11:35

Kedves Kismano43!


Nekem az Ovestinnel volt ugyan ez...a nőgyógyászom a Juviát ajánlotta legutóbb, mert már mindent próbáltam hüvelyszárazságra, ovestin, cikatridina, vitagyn, borsavas kúp... ovestin hiába kenhettem minden nap kicsi volt a hatása, a hormontartalma pedig nekem kerülnöm is kell. a juvia hidratáló hatása 2-3 napig is tart. A férjemmel is jobban bírok azóta. Nagyon elégedett vagyok vele. Juvia hüvelyhidratáló gél, debreceni patikában vettem.

2017. dec. 11. 10:01
Nem tudom van-e még itt valaki. Én egy évig szedtem a tablettát, olyannyira kiszáradtam tőle hogy fáj a tampon, fáj a szex. (Más nem lehet az ok, többször voltam nőgyógyásznál). Egy hónapja hogy abbahagytam a fogamzásgátlót, használtam Cikatridinát egy hétig, közben egyáltalán nem fájt ha felhelyeztem (ez nagy szó nálam) viszont amint ujjazásra majd szexre került a sor nagyon fájt... mikor fog ez elmúlni végre?
62. Fisica
2012. febr. 29. 15:11

én is kb már 5 éve szedek gyógyszert, de semmi rossz tünetem nincs, biztos egyén függő, hogy kinél miket okoz, én jól érzem magam.

Azért sokkal kényelmesebb és biztonságosabb mint azok amiket 1-2 órával előtte fel kell rakni, vagy be kell kenni vagy tudom is én, lehet mire odakerül a sor már kedve sincs az embernek hozzá.

61. csgybzs (válaszként erre: 60. - Maja a méhecske)
2012. febr. 29. 14:51
Szerintem a nők hormonháztartása simán változhat annyit az évek alatt, hogy ami jó volt pár éve, az mostanra nem az.
2012. febr. 29. 12:25

Ha fogigátló okozza a libidócsökkenést (vagy bármilyen más tünetet), akkor már rögtön az elkezdése után (úgy értem az első évben) jelentkeznie kell a tüneteknek, hisz a szervezeted így jelzi, hogy valami nem oké... Csak abból gondolom, hogy egyszer hajhullás miatt elmentem bőrgyógyászhoz, és rögtön rákérdeztem (mert fogigátló okozhat ezt is), de amikor megtudta, hogy már 5 éve rendszeresen, normálisan szedem, azt mondta, ha a tabi okozná, hamarabb jelentkezett volna a tünet... Gondolom ez minden más tünettel is így van...

Na most, lassan 9 éve szedem a tabikat, és libidócsökkenést sose tapasztaltam, viszont az utóbbi időben igencsak ingadozó a vágyam. Hol napi többször is kívánom, hol meg 2 hétig egyáltalán nem. Nincs hüvelyszárazság, síkosítót csak ritkán használunk. Kérdem én: akkor most ezt is a tabletta okozza?

2012. febr. 21. 12:39
Milyen nap van ma ez jo DDDD
58. Sena
2012. febr. 20. 17:50
2 gyerek mellett én se nagyon érek rá reggeli önvizsgálatra. Eddig úgy néz ki, hogy mi a hüvelykúp mellett döntünk. Még gondolkodom hogy esetleg gyógyszert váltok, hátha egy másik fajta jobb lenne, de akkor az megint legalább 3 hónap, mire kitapasztalom hogy jobb vagy sem. És olyan hatalmas különbség nem lehet köztük szerintem.
57. f758a7200f (válaszként erre: 56. - Crawley girl)
2012. febr. 20. 16:04
En nem mondtam hogy kotelezo csinalni ha aznap zold, sot azt sem hogy tilos ha eppen piros. Egyszeruen mint a reggeli fogmosas, megnezem hogy aznap mi van es aszerint ha aznap van kozeledes, szolok hogy ma ovszer vagy anelkul. Sot ra szokott kerdezni: ma milyen nap van?;)
2012. febr. 20. 15:12
Hát én nem tudom,computer,hömérözes és mi van ha valaki csak ugy kivánja spontán akarja,nekem sosem jo az elöre megtervezett sex..Én a gumira szavazok vagy éljen az orál sex ott tuti nem lesz gyerek..
55. csgybzs (válaszként erre: 38. - Aurora_becca)
2012. febr. 20. 08:04
Ennyi bajod van és még mindig szeded? :D Mazochista vagy?
54. f758a7200f (válaszként erre: 53. - Dézsa)
2012. febr. 19. 22:46

Igen, de kozben nem tilos a kis computer hasznalata sem, csak a homerozes stb jobban tudatositja az egeszet, megismeri az ember rendesen a ritmusait.


Sot, az ilyen onvizsgalatos modszerek ingyenesek (kell egy gygyszertari hagyomanyos homero, az pontosabb; kockas papir es cerka:)))


Mig a gephez havonta tesztcsikokat kell venni plusz maga a gep ara. Vizelet hormontartalmat meri es ez is nagyon megbizhato, de en tokeletesen elvoltam az ingyenes modszerrel is csak minderre 2 gyerek utan mar nem volt idom, hogy vezetgessem a fuzetet, minden reggel 5 perc kell csak de oda kell koncentralni.


A tesztcsikokat meg csak havonta 8 reggel kell csinalni (reggeli vizeletbol) es betenni a gepbe (ami nem lesz koszos mert kupak is van), 5 perc mulva kb kijelez.

53. Dézsa
2012. febr. 19. 20:31
Gondolom, hogy ezt a tabletta elhagyása utánra ajánlod.
52. f758a7200f (válaszként erre: 50. - Sena)
2012. febr. 19. 17:13

Ajanlom, hogy kb egy even keresztul fegueld a testedet es irj fel mindent egy kis fuzetbe:

-reggeli homerseklet

-reggeli huvelyvaladekvizsgalat

-ciklus hanyadik napja van


Ezutan csinalj egy gorbet, tisztan latszik hogy a homerseklet tuszorepedeskor alacsony aztan vegig emelkedik (azert figyeld egy evig hogy ne lass kamu-tuszorepedest hanem ismerd fel az igazit). A huvelyvaladek ilyenkor atlatszo es edeskes illatu

2012. febr. 19. 14:49
Szerencsére nekem ilyen problémám nincs, pedig régifajta tabit szedek (tri-regol), amire sokan mondták, hogy "majd kiszőrösödsz tőle" meg ilyen hülyeségek, de semmi mellékhatás. Gondolom attól is függ ki mennyire bírja a hormonokat, milyen hatást váltanak ki belőle. Ember függő.
50. Sena (válaszként erre: 49. - Habospite)
2012. febr. 19. 14:05

Igen, az egy nagy előny. Velem is előfordult hogy pont a nyaralásra esett volna a mensi és így a tablettával megúsztam. De ha visszakaphatnám a nemi vágyat, az mindennél többet érne. Erősen hajlok rá hogy abbahagyjam a tablettát, de még visszatart a nem kívánt terhesség gondolata. :S Alaposan meg kell ismerni a módszereket.

Szerintem elég sok nő lehet aki nem tudja mi az oka, hogy nem kívánja a párját, és kapcsolatok mennek szét, miközben ez a vacak bogyó tehet mindenről.

2012. febr. 19. 13:41
Én azt utáltam a gumiba, hogy megszabja az együttlétek számát. Ha pl. 3 db gumid van az 3 szex, sőt, ha kiszakad, lecsúszik egy akkor még kevesebbet (amit persze még időben észreveszel és cserélsz:D). Szeretem a tabiba, hogy pontos a menstruációm, és ha nem akarom, hogy megjöjjön (pl. nyaralás), nem hagyok szünetet vele (ilyen egyszer fordult csak elő velem).
48. Ncilány (válaszként erre: 45. - Sena)
2012. febr. 19. 13:16

Nyállal is kimutatja hogy épp hol tartunk.

Mini mikroszkóp, vagy mi.. Gondolom tisztítás után sokszor használható.

És a Czeizel Endre még egy trükköt mondott.

A méhszájban nyúlós nyálka is jelez, csak nem tudom pontosan hogy műxik.

47. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Sena)
2012. febr. 19. 12:43

Megbizhato, ha jol hasznalod, az hogy 95%-os egy modszer az azt jelenti hogy ha 100 no egy even keresztul hasznal egy modszert abbol 4 no teherbeesett.


Ha kombinalsz 2 95%-os modszert akkor osszeadodik a sikeruk szoval meg biztosabb lesz.


Ezeken a kis computereken altalaban mar 2-3 nappal peteeres elott megjelenik hogy "o" de mar par nappal ez elott is pirosat ad, es csak akkor lesz zold amikor mar a vizeletedbol is latszik hogy elmult, kesz, vege, szabad az ut:)


Azert a dupla ovulacio nem olyan gyakori mint gondolja az ember, nem fogsz havonta 2x ovulalni es nem is biztos hogy pont akkor szexeltel, inkabb azon csuszik el az ember hogy nem veszi figyelembe a gep jelzeset.


Ha egy nap elfelejted megcsinalni a tesztet akkor ugyanugy mint a tabletta, az a honap mar nem annyira biztos, de ez tobb dologtol is fugg. Nagyjabol a honap kozepen kell kb egy 10 napos periodusban ovszert hasznalni, a tobbin nem. De ez a no ciklusatol is fugg, hosszabb-rovidebb.Vagy azon a napon amikor piros a lampa, nem csinalsz semmit es kesz. Megszakitas az ilyenkor szoba sem johet!!

46. f758a7200f (válaszként erre: 44. - Dézsa)
2012. febr. 19. 12:30

Ugyanigy gondolom, 2 kell a szexhez (mar amikor:D) ezert ne csak mindig az egyik vallan legyen a vedekezes. Ki kell probalni sok ovszert az egyik biztos hogy jo es kenyelmes. Masreszt nem minden alkalommal kell, ha valamilyen kombinalt modszert hasznal a no.


A computer az a kis monitor ami vizeletminta segitsegevel mondja meg hogy az adott nap rizikos vagy sem. Letezik tobb marka is (cl"arblue vagy p"rsona)


Nem olcso de nekem bevalt, ha nem tudja eldonteni hogy milyen nap van akkor inkabb ad pirosat, ha rossz lett a minta, szinten pirosat ad, szoval nem bizza a veletlenre. Az a lenyeg hogy a ciklus 21-35 nap kozott legyen, rendszertelen ciklusra pedig jo a reggeli homerozes es huvelyvaladek vizsgalata, de ezt irogatni kell precizen.

45. Sena (válaszként erre: 44. - Dézsa)
2012. febr. 19. 09:59

De én nem szeretnék olyan dolgot bevonni a szeretkezésbe, ami mindkettőnknek kellemetlen, mert az eléggé vágylohasztó pár alkalom után. Leginkább persze a páromnak nem jó, de én se vagyok oda érte.

Van valami kütyü, amivel meg lehet állapítani hogy mikor van peteérés, de nem tudom pontosan mi ez és hogy működik. Meg hogy mennyire megbízható.

44. Dézsa
2012. febr. 19. 09:21

Szerintem az nem érv, hogy az óvszert nem szeretjük, ha a nő egészségéről, a kapcsolat épségéről van szó.


A nőgyógyászok is vitatkoznak a spontán ovuláció létén.


Kedves Gribedli milyen computert említesz?

43. Ncilány (válaszként erre: 42. - Sena)
2012. febr. 19. 08:25

Kúp vagy hasonló fogi gátlók felhelyezése, lehet az előjáték során is.

Nem kell kimenni a fürdőbe.. Nehogy épp valamelyik csemete felébredjen, és akkor lőttek az édes pillanatoknak.

42. Sena (válaszként erre: 36. - Tartcherry)
2012. febr. 19. 08:21

Nekem is ez a problémám. Ha nem tabletta, akkor mi? Az már tudományosan bizonyított, hogy peteérés nem csak a ciklus közepén van, hanem előfordulhat bármikor máskor is, akár egy erős orgazmus is kiválthat "soron kívüli" peteérést. Szóval az nem túl biztonságos, hogy számolgatok, aztán azt mondom, hogy na akkor ma tuti nem esek teherbe.

Használtam hüvelykúpot, de az meg olyan macerás, hogy párom kezdeményez, én meg kiszaladok, aztán vissza a szobába és nézem hogy mikor telik le a szükséges 10 perc várakozási idő. Két gyerekes szülők nem érnek rá a hosszú előjátékra. :D

Spirálról lebeszélt a doki. Óvszert egyikőnk se szereti, úgyhogy eleve kizárva. Marad a tabletta, de így meg nincs hozzá kedvem. (Illetve mit tudom én, hogy ettől van-e, csak erre tippelek.) Ördögi kör. Egy valami biztos, hogy több gyereket nem szeretnénk.

41. f758a7200f (válaszként erre: 38. - Aurora_becca)
2012. febr. 18. 18:58
Ha ilyen eros a vagyad es megis van huvelyszarazsagod (a ketto kizarja egymast), akkor a helyedben elgondolkoznek hogy azert vagy-e szaraz mert osszekevered a szexhianyt a gyengedseg/figyelem hianyaval vagy mas a helyzet, de ezt mindenki maga donti el, hogy el akar-e gondolkozni rajta, rad bizom:) es mas topik lenne
40. f758a7200f (válaszként erre: 36. - Tartcherry)
2012. febr. 18. 18:51

Ovszer a rizikos napokon es semmi a nem rizikos napokon (mindez az altalad is emlitett tartos es huseges kapcsolatokra vonatkozik amikor nincs esely nemi betegsegekre stb.) en annyira keszulok ra, hogy reggel ellenorzom milyen nap van, regebben homerozessel es tarsai, billing modszer, 2 gyerek utan mar megvettem egy kis computert, mert nincs idom homerozgetni.


Nem oli meg a dolog spontaneitasat, sztem a megszakitas az mar stresszes, es rengeteg ismerosom van akik idosebb generacio nalam, koztuk volt pelda tabletta melletti teherbeesesre is es olyanra is hogy 15-20 eves tablettaszedes (de 10 eves is) tonkretette a petefeszkuket es ezek utan meg jartak a szokasos kalvariat (tanacsadassal kezdodik es lombikprogrammal vagy orokbefogadassal vegzodik, mindez nagyon sokba kerul es nagyon tonkreteheti

magat a kapcsolatot is)


Amugy en is kenyelmetlennek tartom a tobbi modszert amiket irtal spermicid, vagy spiral es a tobbiek, de pl soha nem szakadt el ovszer nalunk, akarmilyen marka volt, nem szabad paraffinos sikositokat hasznalni (babaolaj), mert oldjak az ovszer anyagat es pl pont a huvelyszarazsag, na attol is elszakadhat de pont ez az, aki nem szed tablettat annal ez valoszinuleg nem jatszik be annyira.

2012. febr. 18. 13:21
Aurora gözöm sics,de jo sok mellékhatás van nálad,Gondold el ha abbahagynád ezek megszünnének.
38. Aurora_becca (válaszként erre: 27. - Csipkerózsika)
2012. febr. 18. 12:59

Akkor ha nekem folyton szexvágyam van erős fogamzásgátló mellett akkor van peteérésem, vagy hogyan van ez? ;)


Hüvelyszárazság, szájszárazság, égő szemek, feszülő mell, bőr és haj szárazság van nekem, de vágyam ugyanúgy van, mint a tabletta előtt.

2012. febr. 18. 12:23
Én már irtam máshogy elégitjük ki egymást és nekünk ez sokkal jobb és tuti nem leszek terhes,mikor szeretkezünk ovszer.
2012. febr. 18. 11:26
Lehet hogy hülye kérdés, de valaki mondja már meg nekem, hogy ha nem fogamzásgátló akkor mi? Én is szedem, nincsen tőle bajom de persze én sem szedném ha lenne egy legalább ennyire biztonságos módszer terhesség ellen. 21 éves vagyok, nem akarok még gyereket akkor sem ha tartós kapcsolatban élek. A naptár módszer meg hőmérőzés szerintem egyáltalán nem biztonságos, és lehet kenegetni a spermicid krémeket és persze lehet óvszert használni (normális használat mellett normálisnak tartott minőségű gumi szakadt már ki többször is aminek persze esemény utáni a vége ami még rosszabb...) és megszakítás is létezik persze, de ugye az sem biztonságos. Szóval mondjatok olyan módszert, ami nem fogamzásgátló, de kb olyan biztonságot nyújt, és nem öli meg a spontaneitás lehetőségét (vagyis nem kell állandóan rákészülni)? Mert mindenhol csak azt látom hogy hagyja abba mindenki a szedését, oké, abbahagynám én, és mi az alternatíva? (És nyilván nem egyéjszakás kalandokra gondolok hanem tartós kapcsolatra, vagyis ahol csak egymással vagyunk és a nemi betegségek lehetősége elég kevés). Adjatok ötleteket légyszi nálam tájékozottabbak, hogy mit lehetne akkor még?
2012. febr. 17. 18:09
Én több mint 4 éve szedek tabit, de a libidóm köszöni szépen jól van:D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook